Отговори
# 15
  • Мнения: 534
По име.Майка си имам и нея не я чуствам като такава.

# 16
  • Мнения: 2 361
  Отживелица е, разбира се. Аз я наричам така, както я нарича синът й.

# 17
  • Мнения: 4 420
И аз мислех, че никога няма да кажа майко на друга жена, но вечерта след сватбата, все още си седяхме в заведението и аз исках да й кажа нещо и не намерих друг начина, за да й привлека вниманието към мен. Свекито остана доста очарована и чак се разплака от умиление. Мъжа ми вика на моите родители по име, понеже те са доста по-млади от неговите. Няма сърдити естествено, важното е уважението според мен. Обръщението трябва да е такова каквото го чувстваме, а не едно фалшиво майко  newsm78

# 18
  • Мнения: 70
Този проблем не ми е на дневен ред все още, но хипотетично ако трябва да се обърна лично към майката на приятеля ми , с удоволствие бих я наричала майко или мамо и името и.Дори от скоро така говоря за нея, без да знае разбира се, отношенията ни не са такива все още. Тази жена заслужава обич и уважение от всеки и го провокира с милите си посъпки и хубавите си думи, казани искрено.  Ясно е че Моята МАМИ е една, но мога да засвидетелствам уважение по този начин също и към майката на мъж, когото обичам.  Но пък наскоро се запознах с една жена, майка на момче.. е на такава няма как да кажа "майко" .. Подкрепям тезата, че зависи от свекървата и снахата и от това,което са готови да направят една за друга.   bouquet

# 19
  • Мнения: 2 070
Никак не се обръщам, казвам конкретно каквото имам
Със свекъра е същото.
За 18 години не можах да си пречупя езика, та сега ли?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 957
И аз не успях - не звуча естествено, затова й викам по име.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Никак не се обръщам, казвам конкретно каквото имам
Със свекъра е същото.
За 18 години не можах да си пречупя езика, та сега ли?
1:1

# 22
  • София
  • Мнения: 3 475
Бих я наричала с някакво подобно обръщение "мами" ми харесва, например.
Не го вярвам, но ако това би и доставило удоволствие, бих го направила, въпреки, че не го споделям. Точно както кръстих дъщеря си на нея, защото така пожелах.
Но тя много ме разочарова, за съжаление не успя да надскочи себе си и в резултат загуби и моето добро отношение и това на сина си.
Така, че "мами" остана за нея мираж.

# 23
  • Мнения: 25
Пълна отживелица, имам само една майка.

# 24
  • Мнения: 183
По име. Разбираме се прекрасно, но аз съм на мнение, че имам една майка.  Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 136
Абсолютна отживелица. Аз от година и половина не се виждам с мойта и не говоря с нея, супер ми е.

# 26
  • Мнения: 637
Аз нямам  newsm44

А когато имах - и казвах директно каквото трябва....айде бе "мамо" ще и викам, в някои друг живот.

# 27
  • Мнения: 335
Наричам я на галено име, както всички останали жени в родата. Само мама е мама:)

# 28
  • София
  • Мнения: 1 735
Никак не се обръщам, казвам конкретно каквото имам
Със свекъра е същото.
Peace

# 29
  • Мнения: 211
Преди по име,от 3 го дини асоциирам най-гадните епитети,като стане въпрос за нея.

Общи условия

Активация на акаунт