Бял равнец - "избавление от всички беди"

  • 476 996
  • 767
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 5 890
Като млада и аз бях така, но с годините много се промениха нещата. Обилен цикъл 5 дни, още 2 по-слабо. На втори и трети ден беше някакъв ад. По 40 нощни превръзки съм ползвала на менструация.
Бях пробвала при един кръвоизлив Калций+Ц, 300х200 мг и наистина кървенето намаля, а след още таблетка почти спря.
Пробвай, може да подейства и при теб с цел намаляване на обилния цикъл.
А за билката не знам дали действа в тази насока. При липса на цикъл знам че помага. При поликистоза и функционални кисти също. За тези неща знам от хора, които са пили с цел лечение.

   Благодаря за отговора. Тогава много добре ме разбирате как се чувствам.

   Как приемахте тези витамини Калций+Ц - по време на менструалния цикъл ли или по едно хапче приемахте всеки ден? И ако е по време на цикъл по колко таблетки приемахте и колко дни? Въобще не съм наясно с тези витамини. Писах, че започнах да взимам витамини Калциум, Фосфо и Витамин С от вчера по едно хапче три пъти на ден.

# 616
  • Мнения: 5 890
 
   Въпросът ми е: Тази билка Бял равнец може ли да регулира всеки месец обилните ми кръвотечения и да скъси времето на менструалния цикъл? По каква схема трябва да го приемам - всеки ден ли трябва да го приемам или може няколко дни преди идването и по време на менструалния цикъл, или само по време на менструалния цикъл? Как се приготвя този чай и може ли на таблетки да се приемат?


Аз преди време я пиех постоянно включително и по време на цикъл и си спомням, че почти ми спря.  Със сигурност ще намали кръвозагубата, ако съдя по себе си  Peace Тъй като не ми е обилен спрях да я пия по време и продължих само в чистите дни. Не знам обаче дали е добре да се пие по време на менструация продължително, възможно е да не се изчиства добре лигавицата.


   Благодаря за отговора. Искам да пия тази билка само при най-силните ми дни или да започна 2-3 дни или седмица преди да ми дойде цикълът. Целта ми да го регулирам по някакъв начин и да се чувствам добре, която да си върши без притеснения и болка ежедневните си ангажименти.

# 617
  • Мнения: 900

Според мен е добре да се пие поне седмица (може и повече) преди да започне и в най-силните дни от цикъла ако има нужда. Ако успее да се регулира само с прием в чистите дни ще е супер.

# 618
  • Мнения: 5 890

Според мен е добре да се пие поне седмица (може и повече) преди да започне и в най-силните дни от цикъла ако има нужда. Ако успее да се регулира само с прием в чистите дни ще е супер.


   Благодаря за бързия отговор. Един човек да ми даде точни отговори на конкретните въпроси, които попитах. И още един въпрос - във вид на отвара ли да го приемам или на таблетки на д-р Тошков, в какви пропорции между билката и водата се прави и по какво количество и колко пъти на ден се приема? А ако е във вид на таблетки - по колко таблетки на ден се приемат?

   Желая Ви един прекрасен и слънчев ден. Hug

Последна редакция: ср, 28 сеп 2016, 13:52 от Jennifer_w

# 619
  • Мнения: 900
    Аз само на билка съм го пила. Мисля че навсякъде по аптеките продават един и същ - в жълти кутии. На опаковката пише точно как се приготвя. За таблетките нямам идея, аз понеже не обичам да гълтам хапове, винаги избирам по възможност да е течност.

  Ако започнеш да го пиеш непременно пиши дали има ефект  Peace

# 620
  • Мнения: 3
Аз имам смъкната матка. Някой има ли такъв проблем, белия равнец може ли да ми помогне?

# 621
  • Мнения: 87
към mishe бял равнец и цариче, трябва да съчетаеш

# 622
  • Мнения: 3
Смъкната ми матка е от тежко раждане/с форцепс/ преди 10 години. Преди година, гинеколжката ми каза, че имам смъкната матка и единственото решение е операция след време. От няколко дни,  в определени движения усещам дискомфорт, дори може да се напипа матката. Страх ме е да отида на лекар, защото решението ще е операция. Реших да пробвам с билки, ако въобще можеда се въздейства на този процес или всичко е невъзвратимо. Затова ме интересува някой има ли същия проблем и има ли надежда да се оправят нещата?

# 623
  • Мнения: 5 890
Смъкната ми матка е от тежко раждане/с форцепс/ преди 10 години. Преди година, гинеколжката ми каза, че имам смъкната матка и единственото решение е операция след време. От няколко дни,  в определени движения усещам дискомфорт, дори може да се напипа матката. Страх ме е да отида на лекар, защото решението ще е операция. Реших да пробвам с билки, ако въобще можеда се въздейства на този процес или всичко е невъзвратимо. Затова ме интересува някой има ли същия проблем и има ли надежда да се оправят нещата?
 

   Вижте какво намерих: http://atanas.mipa-bg.com/herbs/ravnetz.html
 При смъкване на матката се правят също бани на половината тяло с бял равнец продължителен период от време, всеки ден се пият по четири чаши чай от цариче на глътки и с тинктура от овчарска торбичка се масажира коремната област от влагалището нагоре.

# 624
  • Мнения: 2 761
Смъкната ми матка е от тежко раждане/с форцепс/ преди 10 години. Преди година, гинеколжката ми каза, че имам смъкната матка и единственото решение е операция след време. От няколко дни,  в определени движения усещам дискомфорт, дори може да се напипа матката. Страх ме е да отида на лекар, защото решението ще е операция. Реших да пробвам с билки, ако въобще можеда се въздейства на този процес или всичко е невъзвратимо. Затова ме интересува някой има ли същия проблем и има ли надежда да се оправят нещата?

Аз лично съм чела,че жълтият кантарион помага при смъкнати органи,но ме съмнява,че билка може да помогне в случая.По-важното   е да се намери кинезитерапевт и да се направи конслутация с него за подходящи упражнения.Мога да препоръчам обърнати асани от йога-стойка на глава,свещ и полусвещ,но това само в случай,че тялото няма някакви противопоказания да ги изпълнява(т.е. така през нета ми е трудно да преценя за конкретния случай).
Другото са упражнения за заздравяване на тазовото дъно,известни като упражнения на Кегел.
И носене на колан.Навремето вместо колани са усуквали родилките в плат,с което се предотвратяват и други проблеми,но това не е обект на темата.
В интерес на истината с  всичките тези неща е било хубаво да се започне още след раждането.
Във всеки случай ако искаш да се опиташ да промениш нещо трябва голямо постоянство и дисциплина,с които да започнеш още СЕГА.

# 625
  • Мнения: 87
Здравейте при някой случвало ли се е след 1 г. отсъствие на цикъл на дойда пак с помоща на билки или билкови средства. Благодаря.

# 626
  • Мнения: 5 890
   Искам да споделя за приемането на билка "Бял равнец". Реших една седмица преди да ми дойде менструалният цикъл да приемам тази отвара и да видя дали щеше да има резултат. Отварата я приготвях по 250 мл. кипяща вода заливах с 1 чаена лъжица бял равнец. Първите 3 дни приемът беше без да прецеждам отварата и си стоеше накисната билката цял ден. После прочетох по интернет, че трябва да се прецежда. Приемах я по три пъти на ден. После я приемах още един ден с прецеждане след 30 минути. Но Събота срещу Неделя почувствах, че ми се повдига и като че ли имах някакви газови вътре в мене, които ме караха да се оригвам и като че ли имах много насъбрани храчки в гърлото ми, които ме задушаваха. В Неделя реших пак да я приготвя и да я приемам. Мислих, че си внушавах тези симптоми. Днес спрях приема на отварата. Приемах отварата за намаляване на обилното кръвотечение. Явно тази отвара не ми повлия добре. Sad Беше тя последната надежда да регулира обилното ми кръвотечение. Разочаровах се. Sad

Последна редакция: пн, 21 ное 2016, 14:04 от Jennifer_w

# 627
  • Мнения: 900
Защо не пробваш с по-малко киснене примерно 10-15мин, аз понякога съм я оставяла по 30мин, но понякога и по 10-тина минути и пак става доста силна отварата. Цял ден да кисне наистина е много, това е силна билка.

# 628
  • Sofia
  • Мнения: 26 641
Здравейте при някой случвало ли се е след 1 г. отсъствие на цикъл на дойда пак с помоща на билки или билкови средства. Благодаря.
И мен това ме интересува.
От година ми е нередовен.Този месец ми закъснява  10дни.Имам всички усещания,боли ме корем,кръст,гърди...но цикъл няма.Дали мога да го предизвикам с билки?

# 629
  • Мнения: 5 890
Защо не пробваш с по-малко киснене примерно 10-15мин, аз понякога съм я оставяла по 30мин, но понякога и по 10-тина минути и пак става доста силна отварата. Цял ден да кисне наистина е много, това е силна билка.

   Ще опитам и по този начин, както Вие ми посъветвахте. Мисля също да опитам, както е написала Мария Требен - да се остави да кисне билката 2-3 минути и да се прецеди. Дано пак има ефект, тъй като точно в това се опасявам, че може да стане твърде слаба отварата.

Общи условия

Активация на акаунт