ЯНУАРСКИ размисли и страсти - 25

  • 27 607
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7
Относно безсънието и при мен е налице.Лягам си късно и се будя на всеки 4ас.Ставам в 7 с малката....А през деня не може да се спи от комшии с ремонти,които въобще не се съобразяват #2gunfire

В същото положение сме (с тази разлика, че аз умирам за сън), сега се нервирам на една съседка. Делим една стена, при нас се пада тази на спалнята. С три деца е и преди няколко вечери си легнах в 22.30 ч. до 00.00 часа тези деца крещяха, бориха се, гониха се (на всичкото отгоре повикали още едно дете на гости). Събуждаха ме няколко пъти и накрая трепереща от нерви ходих по пижама да се разправям при, което въпросната ми каза, ако искам тишина да си купя къща, това било нейното жилище щяла да прави каквото иска в него, дори и да извикам полиция никой нямало да се занимава с жена с три деца.  #Crazy И плюс това и моето дете се чувало, като плаче понякога Shocked
Сега от 40 мин. насам 2 събудиха Михаела #Cussing out
На майсторите, които и правиха апартамента, по време на първата ми бременност е правена забележка минимум 2 пъти.
И накрая за капак да спомена, че 5 годишното и дете (момиче) пикае пред блока в градинката (където моето си играе) и то не защото не може да стиска, ами да не се връща до тях (бяха тръгнали някъде с колелета) #Crazy

Аман от простакеси....една че си ме тресе нервата от бременността, ама и това ми идва в повече Tired

Моите ненормални съседи пък, всяка сутрин в 6 ч. усилват телевизора на мах и си слушам новини, и вечер към 00 ч. същата работа.... Амакато казвам на мах, все едно съм си усилила моя телевизор в стаята  Sick търпях ги две седмици и направо не издържах... с какво ли не им тропах... ама не... накрая отидох да се оплача на управителката на входа, която живее точно до тия идиоти и се оказа, че били глухи и не чували... ами да си сложат апарат като не чуват... докато се оплаквах, съседката тъкмо се прибра и управителката я пита "Абе вие сутрин рано към 6ч пускате ли си ТВ", и тя отговаря съвсем надменно "Ами да, защо да не си го пускаме" и управителката : "Защото има оплакване че е много силно" и оная : "Ми нека си има аз съм си вкъщи"  и тропна вратата под носа ни. Хем ме видя, че съм бременна... #Crazy #2gunfire #Cussing out и така... 2 3 дни беше тихо и тая сутрин пак същата история... Ненормалници...

ПС: Може ли един розов щъркел на първа страничка, че аз преди бях писала ама Simple Smile

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 15:18 от Barbie^girl

# 61
  • Мнения: 97
Преди 20 минути почнаха освен с чукове и с бургии да пробиват.И това продължава вече месец.Чух,че и други комшии им тропат по тръбите,но тези са непукисти.Да не говорим,че вечер се усилва музиката до дупка и полицайте не могат да ги озъбтят просто ,защото не им отварят.Нищо не можели да направят #CrazyВ нашия блок имам чувството,че са избирани с конкурс ooooh!

# 62
  • Мнения: 11 607
Катинче и Рали, дано се успокоите по-бързо......

Като чета последните постове установявам за пореден път,че съм голяма щастливка,че живея в къща......Имаме и двор, където децата играят без да ме е страх от коли, нямаме съседи, които да тормозим ние или пък те да ни тормозят, въобще...идилия.........

# 63
  • Мнения: 19
Копнеж-да съвсем забравих,че с приятелката ти сте съдружнички GrinningПожелавам ти да намериш най-доброто решение за Вас.
 Напоследък много забравям-снощи отидох до нашите и баща ми не ме пуснада си ходя сама-в 18.30 часа-та реши да се поразходи и да ме изпрати-съответно като стигнахме къщатата на свекитата-бях си взела само чантата с покупките, а дам.чанта си бях забравила у нас.И нито ключове имах,ни джиесеми-та се върнахме.После човека  си ме закара ,но трябваше да изкара от гаража колата.Ужас-много съм разсеяна напоследък. Laughing
 А да Ви питам-момичета  Вие сънувате ли често?Аз напослъдък-все някакви странни сънища сънувам-и вече 3 пъти сънувам,че раждам.Не мислех,че се замислям чак толкова върху това през деня,но явно на подсъзнателно ниво ме вълнува въпроса.А и то времето си наближава.
 Rally_and_Betty-не може ли някои съседи да се организирате(макар че сигурно никой няма да иска) и да пуснете 1 жалба против съседите.Има доста безочливи хора.Да ги привикат в Районното управление.

# 64
  • Мнения: 693
Катинче, доколкото разбирам се вдига нивото на матрака на леглото на Дибо? Това е чудесно, ще ми щади кръста. А ти имаш обикновено легло или такова тип люлка?

Не е тип люлка, съвсем обикновено е Simple Smile

Рали, мале, вие съвсем сте го закъсали...Бети как спи? newsm78

Барби, на мен тази ми вика "....и какво като си бременна, аз съм била 3 пъти бременна" Shocked
Пълни ненормалници, никой не се съобразява с другия. А, моят мъж (така му се нервирам) в 12. 00 часа на обяд примерно не иска да пуска прахосмукачка да не бръмчи на хората докато обядвали Crazy

Да не говорим, че живеем сред пълни селяндури, които имат претенции, че са големи граждани от висшето общество Confused На няколко пъти ни се пукат тръби в блока, веднъж заради запушване от памперс, а посления път от дамски превързочни материали Close

Спирам да досаждам с моите душевни терзания Joy

# 65
  • София
  • Мнения: 7
Барби, на мен тази ми вика "....и какво като си бременна, аз съм била 3 пъти бременна" Shocked
Пълни ненормалници, никой не се съобразява с другия. А, моят мъж (така му се нервирам) в 12. 00 часа на обяд примерно не иска да пуска прахосмукачка да не бръмчи на хората докато обядвали Crazy

Моя е същия...  #Cussing out Даже ми се кара защо съм ходила да се разправям  #Crazy Да ама той си спи нали, пък аз ги слушам тия  #2gunfire

# 66
  • София
  • Мнения: 1 350
леле няма изчитане и догонване човек да не отсъства иначе край.  Mr. Green

Виолетче много съжалявам за Емма как е вече оправи ли се съвсем?

Така почвам от това дето помня. Помощ не искам тотал отрязах и двете баби. Първият път помощта им ме съсипа сега не благодаря! Те не помагаха в домакинство ами ми викат дай да държа бебето ти да си сготвиш примерно. Не мерси  Mr. Green То бебчо първо само спи и не се налага някой да го държи. С всичко се справих сама от къпане от първият ден та до край. Сега пък вече съвсем като съм минала не мии трябват да броят една на друга коя колко го държала (майка ми не де)  Mr. Green Ама баба свекърва се сърдеше,че майка ми го държала 5 мин повече.

Аз за сега съм добре ако изключим,че съм пак в някаква дупка нямам настроение за нищо не ми се чете,не ми се пише, не ми се споделя. Непрекъснато ми е нервно за дреболии абе ужас.

Татито се излекува от пуста шарка ама мн. тежко я изкара направо ми идеше хора да изляза мн. някак ми дойде. По едно време се и уплаших не сваля темп почнаха гърдите да го болят ама пу пу от следващ ден край.

За бебок с първоначални неща съм се подготвила вече и съм спокойна, като количка и легло имаме от баткото и ако ще ги сменям може и след раждането да е не е фатално. Леглото е под съмнение за смяна,но количката искам да я сменя и не мога да избера. Тъкмо се спра на нещо и се разубедя, видя друга хареса ми не влиза в асансьора направо ужас.

За помпата първият път ползвах Чико боклук и половина създаващ ми мн. болка и не цедящ нищо. Сега ще взимам на Авент и то предварително пък ако не ми трябва здраве да е.

Ами ако се сетя друго ще пиша за сега толкова  Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 1 350
Барби, на мен тази ми вика "....и какво като си бременна, аз съм била 3 пъти бременна" Shocked
Пълни ненормалници, никой не се съобразява с другия. А, моят мъж (така му се нервирам) в 12. 00 часа на обяд примерно не иска да пуска прахосмукачка да не бръмчи на хората докато обядвали Crazy

Моя е същия...  #Cussing out Даже ми се кара защо съм ходила да се разправям  #Crazy Да ама той си спи нали, пък аз ги слушам тия  #2gunfire


|Подсетихте ме за днешната случка ама аз толко бясна,че не остана място за възражение. Аз и детето в маршрутката стана ми лошо и трябва да седна взех детето в скут. Да ама той е доста тежък а и коремът ми вече голям пречи. До мен човекът става и аз местя детето при , което една по-зряла жена (така да се изразя) се изцепва "Ти задетето платила ли си та ще ползва мястото мини на вътре" А мен краката ми изтръпнаха от тежестта му ей как се изцепих ама и глухият ме чу викам " Вие не виждате ли че съм бременна!" Толко нервно го казах,че онази само каза оо извинете и се свря назад  Laughing

# 68
  • Мнения: 803
Виола, това със забравянето си е задължителен симптом  Laughing
Колкото до сънищата - сега не сънувам много, защото и не спя много.
Но преди сънувах всяка нощ, и то все някакви филми. И аз съм сънувала как раждам.. раждах си вкъщи  Rolling Eyes Дано само това да не е пророчески сън. Тогава родих едно много сериозно бебе - не проплака, а само ме гледаше изучаващо с едни голеееееми, теменужени очи. И естествено, момиче беше Wink

Да попитам бебчетата ви колко активни са? Моята мома не се спира! Рита, обръща се, като някакъв лунапарк й е в корема ми  Laughing Аз се радвам, че я усещам почти постоянно, но все пак да питам при вас как е..

Евка, радвам се, че писа! И че нещата при вас вече са ОК.  Hug

# 69
  • Мнения: 3 453
Привет от мен!    bouquet

Мяу, една от нас,
Вакуумиращи пликове има в Практикер и в Метро. По мое мнение,тези в Метро са по-добри, като качество и цена. Peace
Рали,
Има време още. При нас бебка беше с пъпна връв около вратлето, но последния път всичко си беше наред и пъпната връв минаваше покрай коремчето. Не се притеснявай толкова, просто бъдете по-бдителни. Дано всичко е наред! Praynig
Вайлет,
Следя постовете ти и се надявам Емма да се възстанови бързо и безпроблемно! Hug Ужасно ви е изплашила, не смея да си представя какво ти е.
Катинче,
Честито християнче! Да е жива и здрава малката Михаела, с гордост да си носи името! Hug
Тани,
Относно кърменето – живот и здраве, при нас ще е на поискване.
Раче,
Съжалявам за проблемите със зъба. Дано намерите решение и болките престанат. Внимавай с кръвното, не е за подценяване! Много ми хареса начина, по който си представила кърменето!
Относно роднините и отстояването на позиции – бързо си реших проблема. Съпругът ми прилежно чете всичко, до което се докопа и в негово лице още от сега роднините срещат яростен отбой, относно кърмене и отглеждане на бебе. А с него трудно се спори.  Mr. Green
MTV,
Много живо си представих въпросителната ти физиономия, по повод възмутителни погледи, касаещи кърменето на по-голямо дете и добре се посмях.  Laughing За съжаление, в България все още битува изключително ниска култура, касаеща кърменето.
Благодаря за полезната информация, беше ми интересна.  Peace

...........
Ей, не започвайте пак поредния безумен спор! Има момичета, притежаващи доста познания и опит, относно кърменето, факт. Останалите – по-добре внимателно прочетете библиотеката в Кърмаческия, за да имате поглед и върху това, какво препоръчват водещи специалисти в областта. За кърмене се говори сравнително от скоро, затова не е чудно, че малко хора са запознати с принципите и съвременните методи при кърменето. Има много качествена литература по въпроса, четете и сами си правете изводи.  Peace
..........

Веселушко,
ето още един отявлен тарикат. Очевидно не съм само аз. Радвам се, че половинката е проявил интерес към лекциите. Така ще си спестиш безумно дългите обяснения, като например защо правиш това или онова, когато бебето е вече у дома и никак не ти остават сили за изнасяне на лекции и образоване на любопитния татко.
Копнежче,
Дано не е нещо сериозно. Консултира ли се с лекар? За леглото – нашето  е такова – полско, на Gluck. Ето това:
http://www.kasidabg.com/product_info_products_id-5417.html
Преди това гледахме подобно легло на Арбор, но беше с цяла плоскост шперплат и не беше толкова добро, като изработка. С две ръце препоръчвам леглото на Глюк. Погледни в Бебе Мол-а, там има много видове дървени легла. Друго си е, когато ги видиш на живо.

Цоцоланче,
Категорично не желая ничия помощ! Всички от рано са предупредени, че бебето ще се гледа само то нас двамата и всички опити за посещения ще бъдат парирани в зародиш. За домакинството – няма нещо, с което съпруга ми да не може да се справи. Неговата помощ ще е напълно достатъчна. Peace

# 70
  • Мнения: 560
Ох,момичета ужасно е да имаш такива побъркани съседи.Ние живеем в къща но нашите съседи са цигани с две деца.Нанесоха се преди 2 години и от тогава е ужас.По цял се вика,крещи,карат се,псуват,чукат,тракат нещо,чупят,цепят дърва.Преди като ходех на работа беше поносимо,но сега едвам издържам.Онзи ден точно в 1 на обяд се започна едно чукане с нещо по някаква ламарина.И така 15 минути,нон стоп.И понеже терасата ми е барикадирана със шкафчета,(за освобождаване място за кошарата Rolling Eyes) отидох в другата стая и зачуках по прозореца.Хич не си правих труда да излизам и да се обяснявам.Веднага спряха.Това за децата говоря.А миналия месец пък чупиха някакъв вентилатор и го блъскаха с лопата.Е  на 10-тата минута не издържах излязох и казах на малките да престанат.Те се стреснаха и повече не се показаха този ден. Laughing Но всеки ден има поне по едно чукане на нещо и няколко пъти в деня крещене.Радвам се че ще застудее и няма да са навън.

# 71
  • Мнения: 19
  Копнеж-и моето е доста активно в различни периоди от деня ,а и   винаги  вечер. Grinning

# 72
  • Мнения: 36
Като чета последните постове установявам за пореден път,че съм голяма щастливка,че живея в къща......Имаме и двор, където децата играят без да ме е страх от коли, нямаме съседи, които да тормозим ние или пък те да ни тормозят, въобще...идилия.........

Цоци, напълно съм съгласна! И аз наскоро открих плюсовете да се живее в къща с градина...  

Кати, много ми хареса коментарът ти, да не се шашкаме ние, дето ще сме с първо дете. Мерси за успокояващите думи!   bouquet

Катинче, виждам, че си сложила нова снимка на Михаела... Детето си расте и това си е! Има много здрав и добър вид!

Нели, чакаме добри новини от теб! Приятен преглед довечера!

Аз вчера ходих на преглед при моята лекарка (на частен кабинет).  Бебето си расте - 1500 г е. Лекарката ме посъветва да взимам билкови чайове за белите дробове - профилактично против грип. Та си купих "биобронхо" на биопрограма - харесва ми чая и съставките му са безобидни при бременност.  Да, това е добра идея според мен - да се взимат профилактично чайове за укрепване на дихателната система. Белите дробове са нежен орган и те най-лесно от всички органи се разболяват, защото са директно свързани с външната среда, посредством носа. Гледам, че и в Китай сега съветват за предпазване от грип основно да се засилят белите дробове - чрез храна и билки.  

Уики, това, дето са ви казали на курса по йога за критичния първи месец за родилката - и аз така съм чувала. В Китай казват, че първите 30-40 дни след раждането се смятат за особено рискови и наистина майката трябва да се пази особено от настинки, трябва да се облича достатъчно топло, да се пази от течение, да не пие студени течности и храни. Храната й трябва да е тонизираща и разнообразна, за да се възстанови след раждането. Понеже по време на раждане родилката губи доста енергия и кръв, та след това трябва повече да си лежи, да взима храни, които тонизират енергията и кръвта. Например, чувала съм, че особено подходящи са кафявата захар, която може да се слага по малко в гореща вода и да се пие като чай. Китайските фурми, известни в България като хинап, са изключително витаминозни и също са важни след раждането, защото тонизират кръвта. Също така в Китай, както и в другите източноазиатски страни, доста наблягат на зърнените каши. Те са лесноусвоима храна, хем са топли, хем - питателни.

Приятна вечер на всички!  Hug

# 73
  • Ловеч
  • Мнения: 54
Не   сечдосвайте момичета нали знаете че по този начин предавате и от тази негативна енергия на бебето.Ащо се отнася до ненермалните съседи има ги навсякъде.Вчера ходих до апартамента на моите родители и изненада,някой беше влизал в мазата ни,а кой друг освен някой от съседите ни.Използвали са момента ,че там сега не живее никой и дай да видим какво има в мазата им.
И аз бях ядосана но всичко се връща на този свят.
Гледайте само вие и бебето да сте добре.
Лека и спокойна вечер на всички ви. Hug

# 74
  • Мнения: 780
Един запис от мене че ще ви изпусна края Mr. Green

Аз още съм с кашлица гадна ама май ще намалява вече  Praynig да видим, сега мъжо е болен #2gunfire тъкмо го пратих на лекар.

После ще ви чета,  Hug

Момичета не се карайте моля ви Praynig, всеки си има мнение и концепция относно собственото си дете нека се изкаже а когато не сме съгласни с него не е нужно да му обясняваме че е не прав Mr. Green
  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт