ЮЛСКИ бебоци - тема 15 :)

  • 17 164
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 20
cveten prashec -да забравих да спомена , че и с друг мерих и новия изпробвах така , едно и също даде /проверен е / , педи каза за сега нищо да не давам за Т .

# 46
  • Мнения: 32
Safo, не се бях сетила, че. може да си бръкне в очите, само за алергип се сетих и реших, че предпочитам да си лапа ръцете, аз да тикам биба по цял ден и да видя какво ще излезне.
Мама Мише и мен ме притеснява това, но гледам да се успокоявам, че си открива ръцете и е открила, че може да лапа разни неща. Все пак така опознава света, дано да се отучи.
Линет, честито, чакаме фотосесия скоро Laughing.
Чочо-сан, не е ли опасно да се пробва така всеки ден различно и да пробваш и да спираш, аз не бих посмяла, освен ако не съм убедена, че й е дошло времето, мен ако ме питаш не бързай.
Цветен прашец и аз имам тези на НУК, но ги позлвам само, за да давам Вигантола, още не мисля да захранвам.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 025
имам време само да се запиша

# 48
  • Мнения: 7 263
Бързам да се впиша и тук, за да не ви загубя  ooooh!, че тези дни не мога да си седна на 4-те букви!
Вирджинити - специално благодаря за детайлното описание на пишкооформителния процес  Hug Hug Hug още довечера се заемам с последната пушка в семейството!!!
да не повярва човек след толкоз атрибути около мен от форумите да науча как се процедира  Mr. Green
Дано стане, че имам гаднички спомени от големия - с него до Пирогов го докарахме, защото ме беше страх и нищо не бях успяла да направя. Малкия ми помогна една докторка със синове, ама сега няма кой  Peace
Не съм ви чела затова ще пиша по-късно, ако успея  Hug

# 49
  • Мнения: 603
И при нас голямо ядене на ръце пада, каке ги отазваме не ми е ясно, от няколко дена каот лежи на повивалника си хваща и краката, добре че не ги лапа поне  Mr. Green

Ние още не сме се обръщали и педи каза че първо трябвало да почне да се обръща за да се научи да сяда, сега почвам да я побутвам да почва да се върти, обикновено застава на една старана и дотам, почва да зяпа и се кефи така да седи.  Whistling

# 50
  • Мнения: 1 113
Ох, Мама Мише, много смешно ми стана, извинявай, ама как мислиш да я научиш да си смучи бибата?  Simple Smile

Цветен прашец, и моят латекс в дневната е "уж миещ се" - като потъркам малко и отдолу излиза белият цвят. На барбекюто пък имаме сатенен - и той не става за нищо. Ама този на Полисан е съвсем друг - изглежда все едно отгоре има лъскаво покритие. И съм го мила, да ти кажа - като размажа някой промъкнал се комар, докато отваряме вратата на терасата - не остават никакви следи.
И, да не забравя - Честито първо пюре на Катрин!  Hug

Линет, честит ти фотоапарат! Да запечаташ много красиви моменти с него и да не забравиш да ни снимаш на общофорумската среща на юлчетата /само каква глупост сътрових/  Simple Smile Нали ще си направим на лято такава среща? Евентуално август - за да празнуваме общ рожден ден на децата, така на всеки ще е минал личния празник.

Отивам в готварския да си търся идеи за вечеря...

# 51
  • Мнения: 250
Julsko bebe,аз само вчера и днес й дадох 1-2 лъжички да опита,за да видя дали е готова за захранване или не е готова.След вчера и днес,съм убедена,че явно още не е готова за захранване!Нямаше как да знам,ако не я бях пробвала,не мислиш ли?  Thinking Peace

# 52
  • Силистра
  • Мнения: 288
от няколко дена каот лежи на повивалника си хваща и краката, добре че не ги лапа поне  Mr. Green

А, споко  и това ще почне...  Mr. Green

# 53
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте момичета,
върнахме се от Мадрид снощи към 21 часа... Мога да кажа само, че за мен това е невероятен град и всеки, който има възможност трябва да го посети. Най-впечатлена съм от музея за съвременно изкуство Рейна София и един не-много известен (поне по гайдовете) Манастир на босоногите монахини! Като имам време ще кача снимки на фейса, но за съжаление богатствата от музеите и манастира не са снимани, защото естествено е забранено.
Нищо не съм чела все още, но се надявам довечера да имам време да се включа адекватно.
 Hug Hug Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 15
Сафо супер ако са измислили вече такъв латекс дето да се мие без проблем.
Мерси за пюрето. Laughing
Всъщност до колко време се проявява реакция след като е приета една храна, може ли и чак след 1-2 дни, та толкова трябва да се изчаква до въвеждане на другата? При възрастните до 2-3 часа се е проявило каквото има да се проявява.
Чочо сан и ти почна като мене и аз преди 2-3 седмици я пробвах и реших, че не е готова та от днес.

# 55
  • Мнения: 9 092
Julsko bebe,аз само вчера и днес й дадох 1-2 лъжички да опита,за да видя дали е готова за захранване или не е готова.След вчера и днес,съм убедена,че явно още не е готова за захранване!Нямаше как да знам,ако не я бях пробвала,не мислиш ли?  Thinking Peace
Всъщност, не с пробване н ахрани се проверява готово ли е или не, а по признаци в поведението и физиката, които показва - или не. Имате време, не бързай Hug

# 56
  • Мнения: 20
Здравейте!
Честити месечинко на бебчовците днес!Линет, честито!
Честито и на мамите започнали захранването! Дано бъде леко и безпроблемно!
Относно въпросите: за пишката - всеки сам си избира и процедира според възгледите му-  таткото започва да я забелва внимателно след 1 месец навършени и вече има резултат при Петър, без болка и травмиране
за залъгалките- преди 2 седмици я сменихме с по-голямата за 3+, но не я харесва. Резултат по-малко я използваме и се научи и без нея да заспива
Аз тия дни бях болна и треперих и бебко да не се разболее, но удържахме / засега/ фронта. Пазете се момичета, че с бебетата  доста се усложнява ситуацията. Не срях да го кърмя и всеки път си казвах че така му предавам антитела срещу настинката

# 57
  • Мнения: 40
Цветен Прашец - нашите са тези http://mal4o.com/product_info.php/products_id/1177 , цената малко ме изненада тук, но здраве да е. Светлата част след дръжката е силикон, самата лъжичка също, но по-мек и може да се гъне на всички посоки. МММ, чак ми се дояде морков, като описваш бонбоната как хапва  Heart Eyes Иначе си мисля, че е перкалено за 7 дни да се замести хранене, въпреки, че така казват. Аз лично ще го направя по-бавно. Вече около 7 дена давам картофено пюре наобяд и след това мляко. Последните два дена увеличих количеството на пюрето и той започна да отказва да пие всичкото млякото, въпреки че на грамаж е по-малко. Мисля, че той сам ще ми покаже кога да започна само с пюре.
Що се отнася до новата храна - пример. Ако давам наобяд картофено пюре, но до този момент не съм давала морков, давам от моркова само 2 лъжички и остатъка картоф. На другия ден, пак така. Ако няма реакция на третия ден давам само морков. Това само като пример.
Чочо - сан - нормално е новата храна, различно от млякото да е странна за бебетата.
daesy_des - има много мнения тиквата дали е плод или зеленчук. По принцип обедното хранене се замества със зеленчуково, но щом я засища може и да го заместиш, още повече, че в него има мляко.
MAMA MISHE - яде си ръцете, за да си чеше венците. Какво те притеснява? Биба евентуално, ако си смуче пръсчето, но не виждам нищо притеснително. То от сега нататък всичко ще е в устата  Simple Smile
Карелия - добре завърнала се!

# 58
  • Мнения: 123
 Safo : Ми не знам newsm78, днес стоях над нея докато спи и държах бибито, ама след половин час вече и досадих с тая биба и ме изгони с нервен писък от стаята  #Puppy dog
Аз не съм се похвалила, ама малкото се обръща вече ..за мой ужас де smile3555...вчера я оставих на спалнята и отидох на огледалото да си поускубя веждите  4470 и като се върнах беше  се обърнала по корем и бърбореше нещо...Освен това се смеем с глас яко, най-много на кучето, а като се гледаме в огледалото или като и говори някой се усмихва срамежливо и си муши главата в мене да се скрие..брей, брей... smile3532

# 59
  • Мнения: 1 208
Ехо, мами тук съм
Позагубих се и благодаря на А4,Емили и Ккукумявчето,че за добро или лошо забелязоха липсата ми  Mr. Green Hug
Ние доста я припатихме и затова чак сега пиша.Уж дойдохме в Карнобат за да се спасим от грипа и да не се разболеят децата,че в Бургас е страшна работа а то ние тук на втория ден всички изпокапахме.Първо се разболя Петя- висока Т ,кашлица.Изписаха й веднага АБ и куп други лекарства.На следващия ден паднах аз и на по-следващия малката Катеринка. Cry Толкова ми е кротко детенцето,че дори при Т 39гр. не се разплака нито веднъж- най ми беше жално за нея.От една седмица дечицата са ми на лекарства но вече май се пооправят.Незнам свински ли беше или човешко ама си е гаден грип.Ааз отлкова отвратително никога не съм се чувствала.Важното е ,че сега вече са по-добре и остана само кашлицата.

Първо искам на благодаря на Сърничка,че ми даде рецептата за подсеченто дупе на Катя.Страхотно е и още на втория ден  дудката й белна и се изчисти-цялата работа за някакви си два лева.  Hug Hug Hug

Миме- смених памперсите на Катя но нещата пак бяха така и затова си минах пак на старите Памперс - от тях съм най-доволна.

Вики и Сафо - и аз не съм съгласна с вас,че от зъби Т не се вдига - имам доста нагледни примери  Peace

Емили
,не се притеснявай,че малко си ударила бебчо- ако се сещаш аз как бях изтървала Катя от количката ...   Mr. GreenСега вече ми е смешно ама тогава такъв рев му дръпнах.

Виждам,че обсъждате движенията на бебчовците ни- Катя се обръща от две седмици и от корем на гръб и обратно.Прави мостове,,придвижжва се по спалнята  и  скоро май ще проходи  Laughing Петя проходи на 9м. ,Катето може и да я изпревари

За гладенето - гладя все още но мисля скоро да спирам и да гладя само дрехите,които се виждат ,че да не седят намачкани.

По-късно пак ще се включа,че е ред за антибиотици - в къщи сме като в аптека.

Да попитам - който го има на стария колаж трябва ли пак да праща снимка на Ели или ще се ползват старите.

Общи условия

Активация на акаунт