ЮЛСКИ бебоци - тема 15 :)

  • 17 174
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32
Чочо- сан и аз като Стеф мисля, че по признаци си личи, поне аз така ще процедирам, защото дали ли си вече ми се струва, че захранването е почнало и не е редно да се спира. Чела съм съвсем малко и главно е от форума, но този извод съм си ивадила, за мен разбира се Laughing.
Карелия, добре дошла, айде чакаме ги снимките.

# 61
  • Мнения: 1 054
Аз си продължавам включването Simple Smile Ето това са ни лъжичките http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4714 Simple Smile Давах капките с най-дългата и тясна. Simple Smile
Бяхте писали за домашните любимци... ние сега нали сме малко при нашите и кучето е тук. Не влиза в стаята на Преслава просто, защото дъвче всичко (и преди не я пускахме, защото останахме без кабели Simple Smile , но пък аз като извеждам Преслава в другите стаи се виждат и ги оставям да се подушат взаимно  Mr. Green Картинката е тази http://www.facebook.com/home.php#/photo.php?pid=45283&id=100000321155134 Бързо губят интерес една към друга, обаче  Joy

Пратих снимка за колажа и аз най накрая  bowuu
Преслава се обърна само веднъж досега от корем на гръб.. и това си остана - не повтори. Посяга си към играчките на гимнастиката, към магнитчетата на хладилника (имаме снимка на Преслава и на племенницата ми като магнитчета и много им се кефи), държи си една малка дрънкалка... нямаме други постижения Simple Smile

Чочо сан, аз не мога да твърдя, че разбирам кой знае колко от хранене на бебета, ама като каза, че от вашето пюре си й дала.. значи ли това, че си дала пюренце с прясно мляко, масълце и сол? НЕ е ли твърде смел експеримент това? И аз като Стеф мисля, че се следи за знаци, а не се опитва директно с лъжицата в уста  Peace

Мама Диди, радвам се, че нещата вървят на добре при вас  Hug

# 62
  • Мнения: 250
Пюрето го направих с АМ,масълце и сол,а не с прясно мляко-прясно мляко се дава след навършване на 1 годинка!
Аз не мисля да продължавам да мъча Дани с опитите си да я захраня,след като тя още не е готова за това!
Стеф го е казала доста добре-имаме достатъчно време!Не бързам за никъде!

# 63
  • Мнения: 621
Оф,пак тая температура от зъби ooooh!Това,че не се открива друга причина,не значи,че трябва да се приписва на зъбките Naughty.Но всеки си има мнение,естествено,и не е задължително на всички да е едно и също PeaceСамо да не стане като свинския грип и коликите-при всяко вдигане на Т-"от зъбки е" Stop

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 15:38 от Viki85

# 64
  • Мнения: 250
Оф,пак тая температура от зъби ooooh!Това,че не се открива друга причина,не значи,че трябва да се приписва на зъбките Naughty.Но всеки си има мнение,естествено,а темата така или иначе вече я приключихме PeaceСамо да не стане като свинския грип и коликите-при всяко вдигане на Т-"от зъбки е" Stop

Само температура ли има?Кашлица,хрема?  Thinking

# 65
  • Мнения: 621
Чочо-сан,какво искаш да кажеш? Rolling EyesНе ти разбрах въпроса.

# 66
  • София
  • Мнения: 15
За пробите да кажа: Когато я пробвах преди няколко седмици, си проявяваше всички признаци които изчетахме и си говорихме тук във форума, но въпреки това, както писах и преди на следващия ден сутринта като върна малко мляко в него имаше и морков и затова реших, че все пак не е готова щом стомахчето й не го е преработило, та признаците са си признаци, но в крайна сметка все пак си трябва и проба, това са си мои разсъждения де, затова всеки по собствено усмотрение да действа за детенце. Едва ли ще се случи нещо чак толкова фатално който и начин да избере някоя мама. Ние как им се вглеждаме на нашите бебоци, а колко хора са отгледани без всякакви признаци да са следени и болшенството са се разминали без негативни последствия. Вярно е, че има и лоши резултати, но не чак толкова много. Тук някои мами споделяха, че имат горчив опит от ранно захранване и затова наистина е добре все пак да се направи всичко възможно за предотвратяване на всяка възможност за последващи реакции, които детето да си влачи цял живот.
Тани много хубав пример си дала за включването на новите храни и аз съм чела нещо подобно, че се продължава със тази която вече е яло, а новата само се опитва паралелно с другата. Ти разреждаш ли картофеното пюре с АМ/кърма и слагаш ли някаква мазнина? За мазнините в детските храни прочетах много противоречиви мнения (както и за повечето неща де). За солта и захарта съм чела, че и те след 1 г. се включват. Тани вашите лъжички ги гледах като купувах нашите, ама щом казваш, че са хубави ще си ги купим и тях. Grinning
[color]

# 67
  • Мнения: 9 095
Чочи - пюрето го прави без масло и сол, особено сол, сол и захар след годинката се дават - това, в случай че решиш да пробваш пак (лошо няма, добър избор е пюрето, просто нека детенцето покаже готовност и можеш да почнеш лека полека) Hug По този повод, сигурно си го чела това, но за всеки случай: http://xedra.wordpress.com/2009/07/25/food-intro/ и това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
Опитвам се да намеря статията с признаците за готовност на бебето за захранване, ама нещо не успявам, а ми трябва и на мен newsm78

Цветен прашец - втората статия отговаря на въпроса ти за мазнината.

Вики - нещо не с еразбрахте с Чочо Сан, ти имаше предвид по принцип, а тя е разбрала че твой Криско има Т. от зъбки Grinning

# 68
  • София
  • Мнения: 4 027
Направете фото сесия на децата си и помогнете на Анджи!
Във Варна и София, всеки родител има възможност да поръча фотосесия за детето си, като средствата изцяло ще се дарят по сметка на Анджелина.

Във Варна вашите деца ще снима Биляна Гецова. Тук може да видите нейни детски снимки:
http://www.flickr.com/photos/9457358@N05/

Цената е 30 лв. Разбира се, всеки може да деде и повече.

За контакт с Б. Гецова:
e-mail: archstudio.bg@gmail.com
мобилен: 0899 807 352



В София вашите деца ще снима Надя Джамбазова. Тук можете да видите нейни детски портрети:
http://www.flickr.com/photos/mucuna/

Цената е 40 лв. Разбира се, всеки може да деде и повече.

За контакт с Н. Джамбазова:
skype - nayatralala
e-mail: nadeto_j@abv.bg
мобилен: 0887 246 951


..............................................................................................



И напомням за колажа - до 13ти включително, който иска да ми изпрати снимка на мейла или да качи в мултито - на първа страница има повече подробности.Ако някой не ми изпрати, ще сложа снимката , която вече има в сегашния колаж, няма да махам  дечица, които вече съм слагала.Ще ми отнеме повечко време докато заменя сегашните, ама хубавите работи стават бавно, някой бил казал  Laughing

Oф, пак се редактирам, ама така е , хем пиша задачи на детето да смята, хем ровя из нета..
Момичета, които си правите срещите, може да се възползвате от горното предложение за снимки и на самата среща, хем може да снимате бебчетата заедно, въобще всякакви идеи може да си измислите, навън стига да не вали стават чудесни снимки, защото светлината е най-хубава, естествена.

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 16:03 от EliG

# 69
  • Мнения: 250
Оф,пак тая температура от зъби ooooh!Това,че не се открива друга причина,не значи,че трябва да се приписва на зъбките Naughty.Но всеки си има мнение,естествено,а темата така или иначе вече я приключихме PeaceСамо да не стане като свинския грип и коликите-при всяко вдигане на Т-"от зъбки е" Stop

Само температура ли има?Кашлица,хрема?  Thinking

Щом мислиш,че може би температурата не е от зъбки,какво друго може да бъде-има ли бебо кашлица или хрема?Да не би да се разболява нещо?Това имах предвид.... Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 493
Чочо-сан а масълце и сол дава ли се преди навършване на една годинка?  Rolling Eyes  Аз мисля,че не  Peace
Мама Диди знаех си аз,че има нещо..Добре,че вече се оправяте  Hug
Вержии и аз изпуснах веселата картинка  Crossing Arms
Цветен прашец браво на Катрин! Близо 10кг,тя е нашата кака!  Hug
Карелия щом се хвалиш от пътуването,предполагам Нико е бил добричък? Как му се отразява връщането тук?
Ето го мравко на новата си акт.гимнастика : http://picasaweb.google.com/zor4ikk/gQvIFB#5402471408084877234
И Георги са лапа яко ръцете,взех му за всеки случай Дентокинд,ако ми потрябва.Кърмата ми е вече ОК.Тихо!  smile3520

# 71
  • София
  • Мнения: 15
Кукумявка ами аз имам една снимка с една моя съученичка в първи клас и аз определено приличам като да съм й кака, та защо сега моята беболинка да прави изключение. Laughing
За маслото можеше да се предположи, нали все пак е продукт на кравето мляко (в повечето случаи), някои мамита слагат обаче зехтин съм чувала.
Стеф имате ли си вече столче за хранене, кажи как го намираш на живо, че нас сега вече такива работи взеха да ни вълнуват. Ще трябва да купувам щом се храним. Laughing
Отивам да меся пица.

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 16:46 от cveten prashec

# 72
  • Мнения: 9 095
Прашец - още не сме го купили...но то ще бъде, сега само се чудя дали от немския сайт или от БГ, малко се притеснпвам да не стане проблем с поръчката от там, защото доста сума се събира като цяло, но пък столчето е доста по-евтино ooooh!

# 73
  • Мнения: 127
Момичета приемате ли нови -стари попълнения.Сигурно вече сте ме забравили,но ако ме приемете с удоволствие бих писала отново при вас.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 211
Здравей Лусито,
исках да ти пиша възможно най- бързо след като прочетох за реакцията към Пентаксима, не бий третата преди консултация- с абсолютно същите симптоми една приятелка която роди май месец още не могат да се оправят, бият първата -долу горе добре, втората- кисела подуто краче ама уж не било проблем , бият и третата и сега се оказва че било алергична реакция към пентаксима която пък отключва друга алергия и съвсем объркаха и захранване и детето, така че търси компетентно мнение е моят съвет. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт