Живопис, художници, течения

  • 3 391
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Ако има вече такава тема, моля за извинение.
Иска ми се да споделите красиви картини и информация за любимите ви художници, течения, техники...Биографии на художниците, които ви се нравят или ви отблъскват, интересни изложби, албуми , на които сте попадали, информация за добри илюстратори и всичко, каквото ви хрумне в тази връзка....
Ще се радвам да намеря съмишленици и да се образовам малко повече в тази област!  bouquet

# 1
  • Мнения: 197
Edouard Vuillard



# 2
  • Мнения: 836
Моне!  Simple Smile

Тъкмо си харесах една от "Лилиите", и ми я взеха под носа:
http://culture.actualno.com/news_168100.html

# 3
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Любими течения са ми абстракционизма,импресионизма, Ар Нуво / Jugendstil и едни от творците,на които се възхищавам:

Émile Gallé




Edgar Degas




Anri Tuluz-Lotrek




Wassily Kandinsky




Charles R. Mackintosh


John Singer Sargent




...за сега толкова от мен

# 4
  • Мнения: 13
Обожавам Дали и като цяло сюрреализма. Също и импресионизма.
   

# 5
  • София
  • Мнения: 983
Имаше преди много време подобна тема, която за съжаление бързо замря, но пък има доста информация в нея  Simple Smile

# 6
  • гр.София
  • Мнения: 184
ето един линк с линкове към виртуални музеи

# 7
  • Мнения: 373
Благодаря на Мама, за съдействието и че отвори темата, за да мога да я раздвижа. Заслужава си да се продължи  Wink
За начало и аз ще пусна една виртуална галерия, съдържаща почти всичко на художниците до Импресионизма.
Web Gallery of Art
Когато имам време ще кажа по няколко неща за любимите ми  художници, картини и стилове.Те със сигурност не са малко.
Дано се намери някой съмишленик, защото темата е страхотна!
Наскоро попаднах на един български художник, който страшно много ме впечатли с нежните и леко ренесансови картини -Ивайло ПетровТук можете да разгледате няколко негови картини.

# 8
  • Мнения: 26
                 Много хубава и полезна тема ! Благодаря ! Peace
            Поздравления !   Hug
           Записвам се да чета и ако мога да помогна с нещо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт