Как се държеше мъжът ви докато бяхте бременни?

  • 4 617
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 128
Е, аз нямах вашият късмет. По-голямата част от бременноста бяха скандали - защо не съм го прегръщала вече, защо не съм го целувала, защо не сме правели вече секс, аз като не съм искала той да си отрежел ...... ли, как можело постоянно да ми се спи, защо не съм му обръщала толкова внимание, колкото преди, и много, много други все в тоя дух. Само да уточня, че държанието ми през този период беше породено от крайно трудната ми бременност - повръщане, повръщане и пак повръщане, по 15-20 пъти на ден, постоянно ми беше лошо, и в болница лежах обезводнена. Знам, че и на него не му е било лесно, но той дори не се и опита да ме разбере.
 newsm78 Да, имали сме и хубави моменти, но те на фона на гореспоменатото се губят.

# 16
  • Мнения: 2 448
Ама защо "като болна"? Никак не бях болна, и двата пъти си работих до последно, и къщата оправях, и голямото дете си гледах. Те и чуждите хора напираха да ме глезят - от радост, предполагам. И аз се радвах, че ме глезят.

Защото съм виждала превземки на бременни и освен това не се радвам, ако някой ме глези само по тази причина. С една дума, ако не е някоя тежка бременност, когато жената е на легло и наистина по медицински причини се налагат извънредни грижи, намирам че е нормално поведението на мъжа да е обичайното, каквото и извън период на бременност.
Противно ми е било дори чужди хора само да ми предлагат храна като бременна, знам че такъв е обичая, но особено ми е било неприятно като вземат да настояват след като им откажа.

# 17
  • Мнения: 20

да не се оправдава с това, че е бременна.

чувстваш се толкова безпомощна като ти изтърсят това Confused....все едно им го натрисаш....като че ли си виновна за състоянието си Sick
трябва да влезне тук и да се засрами Crazy Thinking
май на някои мъже предстоящото бащинство им се отразява стресиращо....не са вече на 1-во място newsm78

# 18
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Моят мъж поначало си се държи добре. Не съм забелязала някаква промяна в държанието му, освен че не пропускаше да ми носи разни вкусни щуротийки, да ме следи да не вдигам тежки неща, че аз си бях малко джаста-праста в тия работи, вечер той ми мажеше корема с маслото против стрии. И много други такива дребни, но много ценни нещица.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 957
Ама защо "като болна"? Никак не бях болна, и двата пъти си работих до последно, и къщата оправях, и голямото дете си гледах. Те и чуждите хора напираха да ме глезят - от радост, предполагам. И аз се радвах, че ме глезят.

Защото съм виждала превземки на бременни и освен това не се радвам, ако някой ме глези само по тази причина. С една дума, ако не е някоя тежка бременност, когато жената е на легло и наистина по медицински причини се налагат извънредни грижи, намирам че е нормално поведението на мъжа да е обичайното, каквото и извън период на бременност.
Противно ми е било дори чужди хора само да ми предлагат храна като бременна, знам че такъв е обичая, но особено ми е било неприятно като вземат да настояват след като им откажа.
О, за предлагането на храна съм абсолютно на същото мнение! Гадно е. Мъжът ми винаги ме глези и това винаги ме радва. Но не би ми и хрумнало да му разреша да ми вързва обувките или да ми лакира краката, ако не съм бременна, признавам си!

# 20
  • Мнения: 46 520
Чувствах се като дете - на всичко ми угаждаше и пое всички задължения.

# 21
  • Мнения: 107
Не помня някакво особено отношение, но карах леки бременности и раждания. Благодаря на природата, че не ме лиши от нищо през тези месеци.

# 22
  • Мнения: 2 134
Ако можех все да съм бременна!!!!!!Супер!

# 23
  • Мнения: 3 453
Някой неща се промениха, да. Винаги е бил внимателен и грижовен, но сега едва успявам да парирам опитите му да изкупи магазините.  Crazy Често прекалява, налага се да напомням, че не съм болна. Единствено допускам да ми обува обувките и да ми масажира кръста и стъпалата.
Другото е по-важно - блясъкът в очите му. Никога не съм го виждала толкова ентусиазиран и щастлив, като малко дете. Участва активно във всичко - чете материали за бременността, за отглеждане на бебето, за кърмене, заедно обикаляме бебешките магазини. Прекрасно е да го наблюдавам отстрани.  

# 24
  • Мнения: 2 175
Периодът, докато бях бременна,  беше и най-голямото ми разочарование от него..

Не че се е държал лошо или грубо..просто го нямаше..не беше до мен по никакъв начин..
Почувства се ..като отвързан..и все едно трябваше като за последно да навакса всичко от живота.. ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
Мъжът ми се държеше съвсем нормално,не е изпадал в крайности да ме глези прекомерно.
Това е един от най-щастливите периоди в живота ми,а той активно допринасяше да се чувствам добре.Безгрижно мързелуване,разходки,срещи с приятели...

# 26
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Държеше се прекрасно Heart Eyes....т.е. както през повечето време, но леко прекалявайки Laughing.

# 27
  • Мнения: 616
Как се държа... Нормално се държа, без особена разлика. Съобразявал се е с особеностите на състоянието ми, все пак към края излизахме от нас 15 минути по-рано, за да стигнем до спирката на 200 метра от блока  Joy но никога не ме е гледал като неспособна или зависима, което за мен е нормалното отношение към нормално бременна жена.
В някои случаи (казвам в някои) момичетата наистина имаме нужда да ни се напомни, че не подлежим на специално отношение само и единствено защото сме бременни  Peace Някои преиграват ...

# 28
  • Мнения: 289
С първата ми бременност имаше известна паника - постоянно ме питаше как съм, кога съм на лекар, какво са ми казали, яде ли ми се нещо и т.н. Обаче, аз глупачката не използвах момента да се направя на "болна"  Wink
И сега, с второто дете, вече ме смята за "герой", и не ме мисли толкова. Е, проявява разбиране, когато истерясам за нещо дребно, пое голяма част от грижите за първото дете, защото съм все по-трудноподвижна.. но като цяло няма особена промяна в отношението му. Което вероятно е продиктувано донякъде и от моето отношение - занимавам се с хиляди неща, и нямам време да се отдам на оплаквания и болежки.. явно предавам това и на околните.

# 29
  • Мнения: 26
Моят беше много грижовен и мил. Чак ми беше странно на моменти  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт