Педиатър на недоносено

  • 3 293
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 729
eyoree86 , не се притеснявай, дупка в болничните не може да стане  Wink
Дори и декември да ти го издадат, той ще е със задна дата, т.е. от 17.11 и изравнителен до 135 дни.

# 16
  • Мнения: 1 765
Да, щом има акт за раждане, няма никакво основание да откаже да ти издаде болничен... ooooh!

# 17
  • Мнения: 923
Основанието да се откаже издаването на този болничен е, че при подаването на болничния за изплащане в НОИ се подава и една декларация образец, в която се декларира, че детето не е настанено в болница или някаква друга институция за отглеждане. Ако е настанено на такова място, това означава, че друг полага грижи за него, а не го отглеждаш ти реално и нямаш право на болничен. Надявам се да не е прозвучало грубо. Иначе дупка не се получава, когато изпишат детето ти се издава болничен със задна дата, дори ще ползваш и този болничен от 45 дни преди раждане.

# 18
  • Мнения: 32
аз си намерих педиатърка за недоносени така се случи (а сега се и прехвърлих при нея като личен)- но си дойде след като изписаха бебето както си е редно. Относно болничния даде ми го гинеколожката при която ходех през бременността. А как ми се накара по телефона като и се обадих че сме недоносени и чак когато ни изписаха но това не ми направи проблем при получаването на парите от НОИ те така или иначе ги забавят. По гадно беше че работодателя ми не беше се обадил за новата система на регистрация и подавах едни молби в НОИ за да ми оправят нещата иначе ме нулирала системата им.

Общи условия

Активация на акаунт