За комуникацията с мъжа

  • 3 930
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Искам да ви попитам нещо.Аз с моя мъж не мога да говоря за абсолютно нищо.За каквото и да го попитам,или да споделя с него той започва да вика ,да псува, и стигаме до караници.давам пример:вчера му казвам,че трябва да платиме студената вода при моите родители където сме живяли миналата година,и тои започна да вика,че сме го лъгали че ни използвали и т.н.при всяка наша тема той намесва моите родители.ние не можеме да комуникираме по никакъв начин.Моля ако някои знае някакъв начин да сподели.Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 196
какво да ти кажа така му е по-удобно.Може би трябва да му покажеш,че викането и скандалите не решават нищо.Успех.

# 2
  • Мнения: 78
Как да му покажа, вече пробвах хиляди начина за 5г.ефект 0.той просто иска да става всичко както той иска.

# 3
  • Мнения: 925
Бракът не е борба за надмощие  Sick
Неприятните новини може и с усмивка да ги поднесеш  Laughing

# 4
  • Мнения: 348
Надя, примерът е само един. На базата на какво още обобщаваш? Четящите тук не ви познават, за да могат да си създадат правилна картина.
Може да си го подхванала още от вратата гладен и уморен. А с гладен мъж не се говори, още повече да му искаш пари за тъщата, както изглежда в неговите очи.
Да бъдем обективни - както отношенията снаха - свекърва  са трудни, така еи с отношенията тъща - зет. Още повече , има израз "заврян зет", който е голям тормоз за мъжкото его, дори и тъщата да го носи на ръце. Не е нужно да припомняш на мъжа си факта, че в някакъв момент е бил зависим от родителите ти.
Пък и какво толкова има да се говори за една сметка - плащаш я, ако трябва на части , и толкова.
Говорете си за хубави неща - за какво си говорехте преди женитбата? Опитвай се ти от своя страна да поддържаш онзи тон и взаимоотношения. Показвай му, че така ти е приятно.
Предполагам, че ще има ефект.

П.П. Пет години семеен стаж са малко време. Точно се поизчерпва запасът от гушкане, романтика  и розовата страна страна на личността. Сега на хората им се иска да покажат и малко характер, малко копитца и рогца ( защото всеки ги има в някаква степен). И разбират от опит, че има граница, зад която е опасно. Затова статистиките говорят за криза на 7-мата година от брака. Още 2 годинки - да се понатрупат неприятни стружки от търканията и да почнат да боцкат и убиват. Тъкмо тогава обикновено  и детето става по-самостоятелно и ... понякога се стига до грешки, които могат да се избягнат много по-рано.

Като се стигне до по-висок тон, има ефект да се каже ( много тихо и без емоционален градус) : " Моля те, не ми се карай." Трябва обаче да се внимава , половинката да не го разбере като упрек. Затова - много мило и благо. Така се прекъсва напрежението.
И все пак рецепти няма, най-добре е да се действа според човека и двойката.

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 09:25 от white s.

# 5
  • Мнения: 196

Говорете си за хубави неща - за какво си говорехте преди женитбата? Опитвай се ти от своя страна да поддържаш онзи тон и взаимоотношения. Показвай му, че така ти е приятно.
Предполагам, че ще има ефект.
[/quote]
Точно това имах предвид.

# 6
  • Мнения: 78
Да може би сте прави,но разберете ме аз от 6 месеца му казвам за тази пуста вода и той казва' Не ме интересува',непрекъснато аз правя компромиси в моето семейство само да бъде спокойствие.Вчера съвсем нормално му зададох въпроса как и кога ще я плати ме водата и той почна да вика.Като се има предвид че не съм го хванала от вратата за краката.

# 7
  • Мнения: 78
Вчера като ми се развика му казах точно така както ти ми каза сега "Моля те не ми викай,ами дай да се разберем като хората без скандали"и той ми каза абе я си еби майката кво ми е зор за на майкати водата. Cry

# 8
  • Мнения: 4 300
Ние сме си разделили териториите, той не ме занимава с въпроси за колите, аз не го занивам с въпроса за водата. Мисля, че и на двамата ще ни е отегчително да слушаме за това.
В крайна сметка такъв проблем ли е това за водата? Тя е сравнително евтин консуматив, защо просто не идеш да я платиш, без да го занимаваш с това?
Аз лично се дразня ако ми се каже "трябва да се направи еди-какво-си". Или да ми каже в прав текст " моля те, направи това и това" или да си го прави сам, така ни риба, ни рак.
+това, сме се договорили, когато някой от двамата не е в кондиция, другия да не намила какво още има да се свърши и колко е зле положението, само за нагнетяване на обстановката.

Иначе си говорим, снощи например той търпеливо около 40 минути слуша за мои служебни проблеми ( не знам дали му е било интересно).

# 9
  • Мнения: 348
Ако е само за водата и нямаш финансова възможност ти да я платиш, може да помолиш майка си да изчака и някак да се справиш с въпроса.
Но ако имаш усещането, че само ти правиш компромиси, не е редно.
Няма и много смисъл да му говориш на тази тема и да се оплакваш, че си пренебрегната, че не е добър и все такива обобщаващи неща.
 Има една хубава книга, стара, автор - Барбара де Анджелис. Дала съм я д а  я четат, но заглавието беше нещо за жената и мъжа ( книгите са 2 - едната е насочена към жените-читателки, другата към мъжете).
Ако можеш, намери я, защото повечето съвети, които мога да дам, са от там - по-добре формулирани.

Основно - казвай желанията си конкретно.
Да речем не" Никога не се държиш нежно с мен", а " Ще ми се да излезем на ресторант" или докато сте на пазара " хайде да отскочим до щанда с цветята да си избера нещо за вазата в къщи"

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 09:43 от white s.

# 10
  • Мнения: 348
Хм, наистина трудно, ако ти държи нецензурен език.
Мисля, че е въпрос на повече грижи да го отвикнеш. При това се иска търпение, внимание и нежност.
Особено ако имате или планувате дете.
Само една тема във форум няма да ти помогне, но може би поредица от прочетени теми + личен опит

Рокси, супер е това!    "+това, сме се договорили, когато някой от двамата не е в кондиция, другият да не намира какво още има да се свърши и колко е зле положението, само за нагнетяване на обстановката."

Случая с водата на категорично бих решила сама.

# 11
  • Мнения: 78
Наистина незнам вече какво да правя много ми е трудно полужението.Ти както каза  Рокси да не го занимавам аз него с това и да ида да я плата,но не става защото парите от него трябва да ги взема,а и ако разбере после че съм я платила примерно без той да знае спукано ми е канчето Grinning Grinning,а както ти каза white s.,за романтика с него да не говориме,той просто е много странен характер той е мъж домушар обича да си седи в къши и всичко при него е еднообразие а сме едва на 30г и аз на 24г

# 12
  • Мнения: 78
Имаме 2 дечица повече за акво да говоря.Опитах се да му покажа че с неговите обиди до нокъде няма да стигне освен до отвръщение от моя страна,но знаете той какво казва "еми ливиш гората и на къде ти очите видат"

# 13
  • Мнения: 348
А майка ти какво казва по въпроса с водата?


Мда, нещо му е писнало от семейното положение явно.
Трудно се дават съвети, като не ви познавам. Само да ти кажа, Надя, още си много млада - на 24 с 5 г. брак ... нямаш опит, не се бой, ще го натрупаш.

# 14
  • Мнения: 348
Като начало гледай да имаш 2 неща осигурени в брака :
1.  спокойна атмосфера, докато сте в къщи заедно - без псувни и грубости, за да не се учат децата на това;
2.  Твое лично пространство, макар и малко в началото, било то хоби, свободно време, допълнителна квалификация + необходимите за това финанси.

И се учи да наблюдаваш себе си - ти самата си доста обвързана с този мъж и с идеята за семейството като цяло ; прочети си например думите :  "а СМЕ едва на 30г и аз на 24г".

И аз бях така, докато не го чух да казва: "вие с децата". Тогава се осъзнах - какво значи "ние с децата" ? Три личности на ( примерно) 5, 12 и 35 г. - ами всеки си има коренно различни интереси.
Не допускай от едната страна да сте вие с децата и мебелировката, а от другата той сам.

Общи условия

Активация на акаунт