С ръчичка или пък с краче почуква по корема МАЙското дете. N7

  • 25 901
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5
Милкинис, много хубава булка, роклята е прекрасна - нежна и романтична. Да сте живи и здрави и много щастливи с малкото човече.
Чудесна си.

# 691
  • Мнения: 52
Здарвейте на всички!

˙·•● milkinis ●•·˙ много хубава сватба, много си красива.

Разгледах снимките и се всички коремчета са много сладки pregnant , аз пък още си нямам Weary  на фона на вашите.

Искам да попитам някоя от вас ходила ли е на 4D , ако да къде и колко струва запис на CD ?
Благодаря предварително и пожелавам на всички хубав ден!  smile3525

# 692
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Момичета, имам няколко въпроса, които не успях да задам на лекаря си снощи... Ще ви помоля да споделите, ако знаете  Hug

1. Да продължавам ли да пия фолиева киселина? Знаете ли защо? Защото аз си мисля - нали я взимах за предотвратяване на Бифида, но гръбначният стълб на бебето вече е оформен...  newsm78 ох, не знам, купих си за всеки случай...

2. Когато правих ФМ, ме прегледаха и вагинално... и ме болеше  Confused Това нормално ли е? По принцип не съм страдала от болки по време на гинекологичните прегледи...  Confused

3. В документа от прегледа (ФМ) ми пише така: плацента-задна,  степен - 0
(вчера лекарят каза, че било нормално за етапа от бременнстта, в който съм, но не ми обясни защо съм 0, това какво озн.)
Дължина на шийката на матката 34 мм, няма разкритие. Тази дължина добра ли е?
Иначе показателите на бебето са добри, но моите не ги разбирам  Embarassed Помощ? Някой?  Blush


Следя тук кой е усетил първите ритничета  Hug Аз имам газове и не знам дали от тях ще мога да усетя бебчо...  Blush
Чакам си търпеливо, де, когато - тогава  Grinning Моето бебе за сега ми изглежда поспаливо, а и открих, че не обича УЗИ, мръщи се, маха с ръчички пред лицето (но не за да ме поздрави) Sad
Обаче имам вече контракции Бракстон Хикс - малко ми е странно, но лекарят каза, че е нормално, даже не било рано, както си бях помислила. Покрай това пък се замислих дали ще си разпозная истинските контракции, когато започна да раждам  Thinking Или ще звъня на доктора по спешност, за да му опиша какво ми има, а той да ми каже какво ми е  Laughing

sivanovaa, ранната фетална морфология ми я правиха на 4Д, но не съм си взимала запис  Peace
Аз не съм в Бг, така че другата информация не е релевантна, но само да ти кажа - само заради записа не си заслужава да се прави, според мен  Peace Поне - не в толкова ранен стадий на бременността. Интересно е да се види как живее бебето в утробата и дали е добре, но толкова!

# 693
  • София
  • Мнения: 1 555
Привет!  Hug

Ние с малката сме по изследвания и лекари тези дни, нали от два месеца има постоянна хрема и кашлица. Уж беше алергично, вчера УНГ-то каза, че е проблем на третата сливица има и течност зад тъпанчето и хлътнало тъпанче и каза, че сигурно е с намален слух заради това. Не е заразна, нито има други оплаквания, но трябва да я пазим от инфекции, защото може да застрашат слуха, за това и другата седмица пропускаме яслата.  Дано лечението помогне, че вече в чудо се виждам.  ooooh!

Съответно пак съм изпуснала много.  Blush

Все ме питат - как се чувстваш, а честно казано аз нямам време да си спомня, че съм бременна.  Crazy Миналата бременност постоянно четях, статии, книги, гледах таблици в коя седмица бебето колко трябва да е и т.н. Сега се сещам единствено, ако стана рязко и ме среже корема и когато вече усещам как едва си закопчавам дънките.  Laughing



Имам едно предложение за заглавията - защо не направим списък, по ред на предлагаме и не ги използваме така. Е, разбира се тематичните (като за Коледа напр) ще ги използваме на Коледа и т.н.  Всички заглавия за прекрасни!   bouquet

xybavelka - И аз съм с отрицателен резус фактор, таткото с положителен, дъщеря ми се роди с положителен. През миналата бременност два пъти ми слагаха гама глобулин - след амниоцентезата и след раждането. Антителата ги следях редовно и винаги всичко беше в норма. Сега също ми пускат изследвания.  Peace Не се притеснявай, много, много рядко се появяват някакви проблеми и, ако ти пускат изследванията редовно всичко ще е наред.  Peace

˙·•● milkinis ●•·˙ - Страхотни снимки, прекрасна сватба. Дълг и щастлив семеен живот ви пожелавам!   bouquet

Сигурно има и нови снимки в общото албумче и ще мина да разгледам и там!  Party


Ооо...и да не забравя - честото на всички, които са разбрали пола на малките съкровища!  Hug

# 694
  • Мнения: 52
Mentha казаха ми пола на 70% ..тези 30% ми тормозят любопитството Thinking най вече затова Simple Smile

За фолиевата киселина 90% от лекуващите я препоръчват да се пие..тя няма как да навреди.
При мен лично ФМ  ми я правиха през корема..незнам точно как се нарича.. болката може да идва от натиска който го прилагат за да огледат бебето (затова препоръчват да не е вагинално).
За другото незнам.

# 695
  • Мнения: 1
Здравей Mentha ,
Относно въпросите ти:
1. Последно ходих на преглед в 11 г.с. и моят лекар ми каза да продължавам да пия фолиевата киселина, въпреки че гръбначето  е образувано и всичко изглеждаше ОК
2. Когато ме преглеждат вагинално и много леко и само в началото на влагалището. Усещам как самия гинеколог пипа съвсем нежно и предпазливо. И само ако имам оплакване, като течение или парене тогава ме гледа вагинално. Преди около месец имах болки при полов акт и той ми обясни, че се дължи на нежната лигавица на влагалището, която е много кръвоснабдена в момента. Болката ти може да е била от това.

 newsm10

# 696
  • Мнения: 17
˙·•● milkinis ●•·˙ много хубава булка си , а на снимките си личи колко весело сте си изкарали  Simple Smile

xybavelka добре дошла при нас  Hug
 И аз съм с отрицателен резус фактор , не са ми били гамаглобулин след раждането. Вече направих първите изследвания и резултата ми е отрицателен. И аз смятам да направя като green_dawn ,  януари да си пусна вторите безплатни, ако са отрицателни, последните ще ги направя на края, но ако има нещо тревожно ще си пускам платени всеки месец.

Mentha на мен доки ми каза да пия фолиевата до края на 4 месец, но аз от днес започнах да си пия витамините и понеже те също я съдържат и я спрях. За плацентата и на мен на ФМ ми казаха че е задна, попитах какво означава, доктора каза че всичко е наред и нищо повече, но за степен -0 незнам нищо.

Честито и на другите разбрали пола на бебето, благородно ви завиждам, искам и аз вече да знам, но явно ще чакам още месец.

Ивон дано бързо се оправи малката  Hug

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 4 154
Мента, ако не се лъжа степента на плацентата е за т.нар. презряване. Щом е 0 - всичко е наред  Peace
Болките при прегледа е нормално - поне и при мен е така  Confused На нас и секса ни е забранен, заради моите болки... Другия месец ще питам отпада ли забраната  Mr. Green Но при болка при полов акт - не ви съветвам да продължавате  Peace

# 698
  • Мнения: 123
Здравейте   bouquet
Сега се връщам от преглед- засега всичко е наред. На 30-ти ще ме приемат в болницата,за да ми направят серклаж. Дано всичко мине добре Praynig
˙·•● milkinis ●•·˙ страхотна булка си. Пожелавам ти безоблачен брачен живот Hug
sivanovaa при Марков записът на CD e 20лв. (РФМ е 60лв., а ако искаш запис 80лв.) На този етап от бременността обаче за мене няма смисъл. По-добре на следващата фетална (около 20 г.с.) да си вземеш запис- лично мнение Hug
Mentha за фолиевата киселина знам,че до 3-4 месец се пие (някои доктори казват до 5-ти), тъй като бебето е вече оформено и каквото е станало е станало. Няма да навреди разбира се да продължи да се пие, но важният период за нея вече е минал. Относно вагиналният преглед- аз съм имала прегледи,при които нищо не съм усетила и такива, които са били доста болезнение- при това при един и същ доктор. Зависи как ще бъде направен самият преглед, а също и ти доколко си се отпуснала или стегнала. Според мен няма за какво да се притесняваш. И плацентата ти е наред. 0 е защото е прясна, прясна. Следват степените 1,2,3- с тях се измерва старостта на плацентата. Шийката също е ок. Според моята док не трябва да е под 3 см.
green_dawn и аз съм с отрицателен резус фактор. Не разбрах какво са ти казали- да правиш изследвания всеки месец, или само ако вторите изследвания са положителни да продължиш да ги правиш всеки месец  Blush На мен ми казаха 3 пъти по време на бременността и се чудя дали е достатъчно.
Лек ден на всички  bouquet

# 699
  • София
  • Мнения: 3 584
green_dawn и аз съм с отрицателен резус фактор. Не разбрах какво са ти казали- да правиш изследвания всеки месец, или само ако вторите изследвания са положителни да продължиш да ги правиш всеки месец  Blush На мен ми казаха 3 пъти по време на бременността и се чудя дали е достатъчно.
Лек ден на всички  bouquet

3-те пъти, които ни се полагат по ЗК, принципно са достатъчни. Това, което ми обясни доц. Димитрова е, че ако при някое от изследванията дам положителен резултат трябва да започна да ги правя всеки месец, за да се следят някаки показатели... Каза също така, че дори и да се случи положителен резултат не е страшно, но е важно да се знае, за да се реагира адекватно.

# 700
  • София
  • Мнения: 0
Mentha допълнителният прием на фолиева киселина не е необходим след 4-ти месец. Довърши започнатия блистер или ако имаш желание и цялата кутия, няма с какво да ти навреди. Болката при вагиналния преглед може да се дължи на по-силен натиск или бързина на гинеколога ти. Плацента степен 0 е напълно нормална плацента за този етап на бременността. Степента показва зрелостта на плацентата. Степените на зреенето са 3. Към 6-ти месец обикновено става 1ва степен. При 3та степен на зреене трябва скоро да настъпи раждане ,а когато презрее е признак за преносване. Дължината на маточната шийка не трябва да пада под 3 см, тогава се говори за скъсена шийка на матката. Твоята е идеална. Дишай спокойно – всичко е перфектно.  Laughing
Kenga_ стискам палци да мине леко серклажа.  Peace

# 701
  • Мнения: 30
А аз защо не виждам никъде снимките на milkinis  newsm78??? Нещо съм се смахнала днес ли? Търсих в този наш албум, рових и все едни и същи снимки гледам.......

# 702
  • Мнения: 136
Здравейте, момичета!!!

˙·•● milkinis ●•·˙ снимките са страхотни, сватбата е била чудесна! Много щастие ви желая, любов и разбирателство!!!

Mentha на мен също ми каза докито, че фолиевата се пие до 4 месец, но сега започнах да пия витамините Пренатал и в състава им също има фолиева киселина, така че пак ще си я приемам. Няма проблем да продължаваш да си я пиеш или да пиеш комбинирани витамини.
За другите въпроси момичетата са написали всичко, при теб всичко е наред, остава да се радваш на хубавите моменти на бременността.
 
Ние с малката сме по изследвания и лекари тези дни, нали от два месеца има постоянна хрема и кашлица. Уж беше алергично, вчера УНГ-то каза, че е проблем на третата сливица има и течност зад тъпанчето и хлътнало тъпанче и каза, че сигурно е с намален слух заради това. Не е заразна, нито има други оплаквания, но трябва да я пазим от инфекции, защото може да застрашат слуха, за това и другата седмица пропускаме яслата.  Дано лечението помогне, че вече в чудо се виждам.  ooooh!

Ивон и моя син миналата година в яслата беше така - почти постоянно с хрема и кашлицата е от нея. Водихме колко ли не пъти на УНГ и къде ли не, пихме и противоалергични, нищо не ни помогна особено. Обясниха ни, че третата сливица секретира почти постоянно и затова има секрет, а той отива и към ушите и се пълнят каналите и затова се намалява и слуха. Казаха ми, че основната цел е да се намалят доколкото е възможно секретите, за да не отиват към ушите. Ходихме и на хомеопат, есента като започна градина пак на УНГ и сега, да чукна на дърво, от 2-3 месеца е значително по-добре, дали го израстна не знам, но и постоянно му давам едно хомеопатично за хремата и положението е значително подобрено.

Стана доста дълго, извинявам се Embarassed

Хубав петъчен следобед на всички, идва уикендааааа!!!! Grinning Hug Hug Hug

# 703
  • Мнения: 21
Милкинис, голяма чаровница си, много любов и семейно щастие!
Слънчева , те са под поста и.

# 704
  • Мнения: 150
здравейте и от мен , не бях влизала вчера и чак сега успях да изчета всичко.
аз напоследак се чуствам доста изморена и нищо не ми се прави , а си почивам доста но.... Simple Smile

xybavelka , добре дошла при нас и много лека бременност..

Слънчева, честити сини гащички, и аз нямам търпение да разбера и се надявам на 2.12 когато съм на преглед да могат да ми кажат Grinning

Общи условия

Активация на акаунт