Анкета - за натискането на корема при раждане

  • 21 281
  • 190
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 561
Тъкмо писах в съседната тема /за шамарите и раждането/, че при първото раждане ми натискаха корема, даже извикаха една по-едричка акушерка да поляга с лакти върху мен, ребрата ме боляха след тази манипулация около две седмици, но то и епизиотомията ме болеше. При второто раждане /частна киника/ им забраних подобни интервенции, разбрах се с доктора да няма епизиотомия, ако не е най-крайно наложителна и така се случи. След първия си опит, не позволих да дават дори вода на бебето и въпреки отпора на акушерките стана факт, така малкия го кърмех 4 часа след раждане за изумление на целия персонал. Въпреки всичко, пак смятам, че имаше куп ненужни действия, като системи окситоцин, ненужно прибързване за да си тръгне лекаря и ако ми се случи отново това преживяване не знам дали изобщо бих отишла в болница...

# 181
  • Мнения: 97
При мен също имаше тази процедура....тъй като бях с упойка и не усещах точно този мускул дето е необходим за напъването. Бебка се заклещи на изхода и тази интервенция помогна да излезе. Да не беше приятно, но заради губещите се тонове на човечето  бях съгласна да направят каквото е необходимо. Не се сърдя на никого....лекарите си знаят работата

# 182
  • Мнения: 1 219
Не са ми натискали корема.Бях с епидурална и не усещах контракциите.Когато дойде ред за напъване ми казаха кога и как да напъвам.За 5 мин. или  на 2 напъна и бебека излезе.Раждала съм извън бг и не съм сигурна,но ми се струва,че това е практика само в Бг. Rolling Eyesпоправете ме,ако греша.Не го намирам за добър този метод,но това е лично мое мнение,а и не съм го изживявала.

# 183
  • Мнения: 1 174
Ами натиснаха ми корема, да. Не беше силно, мисля  newsm78 по - скоро избутване с лакът бебето надолу. Честно казано нямаше нужда - напъвах добре, но никой не ме изчака, напънах 1 път, доктора натисна корема ми, после още един път и бебето излезе. Мисля заради това имам по - сериозни разкъсвания, имах и синина на мястото на натиска. Последствия за бебето нямаше. Не знам защо бързат на всяка цена детето да се роди за няколко минути, ясно че се застраховат, но понякога излишно.

# 184
  • ГО
  • Мнения: 3 955
При мен напъните и всичко останало си беше наред, бебето излезе, но ръката му остана заклещена Thinkingи лекарката буквално ми скочи на корема. И тя и аз не очаквахме, защото уж всичко беше приключило. След скока усетих как вече напълно бебето излезе от мен. Не ми навреди въобще този натиск, също и на бебето.

# 185
  • Мнения: 247
  Удариха ме с лакът по корема,но не си спомням да ме е заболяло, накрая нямах сили да напъвам , а и доста време се мъчих с напъните, честно казано доста неща ми се губят от раждането  Embarassed, но за което се радвам искрено.

# 186
  • Мнения: 107
по скоро като масаж.Нищо не ме е боляло после

# 187
  • Мнения: 1 516
Натискаха ме . Мисля че това по-скоро ми помогна отколкото навреди. Нямах синини и болки след това, но за сметка на това дупето ми беше като ощаванео след раждането. Все едо някой ми е свалил кожата ... Доста време прекарах на масата ...

# 188
  • Мнения: 233
Като раждах големия почнах нормално,ама човечето се заклещи.На 5см. нямаше как да излезе въпреки че имах много силни напъни.След секциото доки мина и ми разказа как по време на секциото са го бутали от долу,дърпали отгоре, че и третия доктор е натискал към ребрата.Абе после две седмици имах синини и не можех да си седна на дупето.Важното е че без това нямаше да могат да го изкарат.Явно наистина помага.

# 189
  • Мнения: 148
На мен също ми натиснаха няколко пъти с лакът корема, защото в момента, в който се показа главата на бебка, се разбра, че е заднотилно прилежание и някакси се заклещи. Но благодаря на лекарката (д-р Колева от Токуда), защото така бебето излезе по-бързо и по-безопасно за него. Не съм имала синини, нито съм усещала след това да ме болят ребра или корем. Явно жената е знаела къде точно да натисне. Благодарина съм й много!  bouquet

# 190

Общи условия

Активация на акаунт