Анкета - за натискането на корема при раждане

  • 21 266
  • 190
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Това ми е въпроса. Моля споделете вашите преживявания, по какви причини се стигна до там, имаше ли последствия за вас и бебето ви.

# 1
  • Мнения: 2 376
Да, мислеха, че не напъвам добре, тъй като напъвах по два пъти на напън, а те очакваха да напъвам по три пъти. След като една лекарка скочи веднъж, решиха, че нужда от това няма.
Може би трябва да уточниш, че става дума за нормално раждане, иначе и хората със секцио ще гласуват.

# 2
  • Мнения: 163
Да, накрая, защото бебето трябваше вече да излиза, а аз не напъвах достатъчно. Не мисля, че е имало някакви последствия. Само много крещях  Embarassed

# 3
  • Мнения: 62
това е нещо като задължително при нормално раждане

# 4
  • Мнения: 9 814
Отговорът ми е да.
Но определено аз съм си виновна за това и поправих грешката си при второто ражадне.
Просто не напъвах както трябва, не слушах какво ми се говори, изморих се бързо от неправилните напъни, тоновете се изгубиха....
Иначе последствия нямам никакви, но и натискът на лекаря беше съвсем лек по-скоро нещо като по-силен масаж на коремната област.
Но съм чувала за буквално скачане по корема.  Rolling Eyes

това е нещо като задължително при нормално раждане

Ами всъщност хич не е задължително, просто е резултат в повечето пъти от незнание как да се напъва.
Няма какво да се лъжем голяма част от родилките отиват напълно неподготвени за раждането.

# 5
  • софия
  • Мнения: 2 140
Да и то доста сериозно.Тъй като бебето си стоеше високо до
последния момент.Буквално доктора го избутваше надолу.
Последствия имаше за мен.Натъртени ребра,които ме боляха
доста дълго време.

# 6
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 523
Не, не са. Честно казано не съм съгласна, че е нещо задължително за нормалното раждане.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 185
Не! Напъвах добре, бебо беше заел правилната поза и излезе бързичко!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 529
 Беше преди 29 години..... Шейново. Лекаря така силно ми натисна корема
и аз не му останах длъжна... Бях толкова шашната ,че го ударих по ръката. Embarassed

# 9
  • Мнения: 5 996
не не са ме натискали,бебчо си излезе,бързо.

# 10
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Да при първото раждане,не напъвах добре 2 часа напъни бяха, накрая ме натискаха отвсякъде не само по корема,никакви последствия за бебето после

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Да. Не напъвах както трябва. Натиснаха ме здраво, но не беше много неприятно, мисля, че това свърши работа, защото бебето изскочи бързо. По-късно доктора ми се извини Simple Smile

# 12
  • Мнения: 383
Да!Напъвах с бузи Joy, после цялото ми лице беше в спукани капиляри!Скачаха, слушаха, скачаха....и излезе!Цялата процедура я извърши моят доктор, много внимателно и без нищо да усетя - нито тогава, нито в последствие! Hug

Последна редакция: сб, 14 ное 2009, 07:46 от andreata

# 13
  • Мнения: 6 365
Още преди да родя лекарят ме беше предупредил, че може да се наложи. Даже ми каза, че се наричало "маневра на Кристелер". Има си рискове, но понякога се налага- при мен бебето страдаше, а на мен ми причерня при един от напъните, та видяха, че не се справям много добре.

Общо взето на втората или третата контракция (забравям вече) една млада акушерка го направи тоя номер, като по-скоро подпря с лакът дупето на бебето и натисна надолу. Не успя да ми уцели ребрата, не беше неприятно- даже се радвах, че ми е помогнала. Смешното беше, че коремът ми просто изчезна за няколко секунди.

Другото смешно беше, че всички в залата викаха "браво, Лили" (Лили Серафимова от Тина Киркова), вместо моето име.

После питах Д-р Казаков защо той не е направил номера- каза, че не искал, щото натискал прекалено силно и насинявал родилките. Та- по-добре да го направи акушерка около 60-те килограма, отколкото лекар около 100-те.

# 14
  • Мнения: 17
Да. Не се справях добре с напъните, а и бебо беше голям. Доста време ме боляха ребрата. Важното е, че на бебчо нищо му нямаше.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт