Анкета - за натискането на корема при раждане

  • 21 281
  • 190
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
Да, с първото раждане. Лекарят буквално ми скочи на корема, аз в отговор ритнах акушерката и изкрещях колкото глас ми държи.
Не смятам, че при мен наистина се е налагало, по-скоро решиха да ми ''помогнат'' малко. Още ме е яд като се сетя.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 006
Не са ме натискали, но аз слушах какво ми казва лекарят ми и изпълнявах. Явно добре съм се справила, защото родих за нула време без никакви поражения.

# 17
  • София
  • Мнения: 443
С второто бебе - да. Една едричка акушерка се стовари със цялото си туловище върху сърцето ми. Тъкмо издишвах и тя скочи върху мен. Първо не можах да разбера какво става. Не можех да дишам. След това започнах да й крещя. Тя ме гледаше с едни опулени очи. Забраних й да ме пипа. Ама не съм била напъвала достатъчно. Аз им казах, че ще напъвам отново когато съм готова и ще го родя това бебе. Без да се налага някой да скача върху мен. Така и стана  Grinning

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не!

# 19
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Да, накрая, защото бебето трябваше вече да излиза, а аз не напъвах достатъчно. Не мисля, че е имало някакви последствия. Само много крещях  Embarassed

И при мен така,но не крещях много.А и бебето се оказа,че е тръгнало да излиза и с едната ръка заедно,така че щеше да е доста трудно,ако не ми бяха помогнали.

# 20
  • Мнения: 567
Да. Мислех си че няма да позволя, но стигна до момент в който исках само да излезне бебока пък както си искат да го изкарат, особено след като приготвиха форцепса

Последна редакция: пт, 13 ное 2009, 19:16 от elipepova

# 21
  • Мнения: 182
Първия път не ми го натискаха,но втория малко ме натиснаха,но съвсем за кратко!Въпреки ,че раждах при една и съща акушерка,каза ми ,че се е наложило да ме натисне защото се е заклещило рамото!

# 22
  • Мнения: 6 713
Натискаха ме, но само накрая и за малко. Доста беше досадно, онемях като се случи, но го приех като част от раждането Rolling Eyes. Вече знам, че не е нормално, и ще се боря да не ми скачат на корема отново. Close

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 246
При първото раждане - имаше натискане, при второто и третото - не. Какво да посоча? Имам предложение за разнообразяване на анкетата и да са включи натиск + епиозотомия, натиск+разкъсвания, натиск, без натиск, както и възможност да се избират няколко варианта.

# 24
  • Мнения: 151
Да, усещах главата на бебка на изхода, но явно не съм напъвала качествено и ме понатиснаха.

# 25
  • Мнения: 1 740
Натискаха ме, но само накрая явно не съм напъвала достатъчно. Нямаше никакви последици за мен или за бебето.

# 26
  • Мнения: 116
Аз съм против,може да се увреди бебето.На мене ми скачаха сега при второто раждане-една дебела акушерка.Имах чувството,че ще се задуша..Според мен просто те бързат да излезе бебето иначе последствията са за бебето и майката

# 27
  • Мнения: 2 587
Да.Нямаше никакви последици за мен или за бебето.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 959
Не, не са ме натискали  Peace

# 29
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Да ,и то доста силно.Беше ми посинял корема след раждането.
  Причината беше ,че бебето беше твърде голямо (за размера на таза ми) и след пълно разкритие измина много време ,докато родя.
  Мисля ,че съм изгубила съзнание ,защото се свестих с кислородна маска и ме поведоха към родилна зала.Обаче и там нещата явно    не вървяха добре ,защото лекаря доста "подскача" върху корема ми. Сега съм благодарна ,че имам живо и здраво дете , не мисля ,че му се е отразило по някакъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт