Любители на котки - тема 32

  • 35 034
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 252
Aз купувам РК за бъбречна защита , защото моя имаше проблем с бъбреците и в кв. магазин е около 14.90 /кг.
Но я смесвам с друга , защото като давам само РК , друго не иска  ooooh!

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Ted Cat       приятелката ти се свърза с мен за бялото коте ,разбрахме се за около коледа да си го вземе

# 77
  • Мнения: 4 116
Ted Cat       приятелката ти се свърза с мен за бялото коте ,разбрахме се за около коледа да си го вземе
Радвам се  Hug  Тя ми е колежка. Много обича животните и ще се грижи добре за котето  Grinning

# 78
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте момичета!

ИМАМ СПЕШЕН ВЪПРОС!


Тази вечер имаме проблем с едно от котетата, за които се грижим (писах, че сме кастрирали и ваксинирали няколко дворни , които живеят около блока) .
Та сина ми слиза да им даде храна, качва се бързо обратно и ми казва, че на Сури и тече кръв от под брадата!
Взимам веднага риванол и памук и слизаме,. като си мисля, че е някаква външна рана.
Тя се опитва да се почеши с краче и веднага вие от болка!
Вземам я на ръце и що да видя!
От под брадата й - някъде около гълтача, тече лепкава гной с малко кръв!
Ужасно се панирах!
Напипах топче колко "Лукче" голямо!
Изстисках доколкото тя ми позволи, направих компрес с риванола няколко минути,..
Може би около супена лъжица гной изтече,.. накрая повече кръв,..
Няма външна рана на козината или липсваща такава.
Какво ли не ми мина през ума! Реших, че я е ухапала друга котка, но няма рана!,.
Помислих си - да не би да е корен на зъб,,.? Но гнойта тече от място около гълтача, далече от корените на зъбите,..

След час пак бяхме долу с майка ми този път,.. Пак изстисках - малко имаше гной и повече кръв
На обяд не е искала да се храни, каза сина ми, но те нали обикалят и навън и не винаги са толкова гладни.
Това се е събирало доста време, струва ми се,.. Много я болеше , ръмжеше силно и както се казва - не може да се пипне топчето!,..
Мисля, че се почувства малко по-облегчена,..  Praynig

Какво може да е това?
Някой имал ли е подобен случай? Tired

На вета не звънях - знам, че има малко дете , а и в събота е до обяд
А как изобщо ще я заведа на вет е др тема,..


Сега ще се върна назад да чета за сватосването! Simple Smile
Хайде ,ЧЕСТИТО и от мен!  Heart Eyes
Мога да участвам с две по-големи шаферки и 6 малки шаферчета!

Dalka , добре си дошла!

# 79
  • Мнения: 1 288
Да, 10 - 10, 90 беше килото на насипната РК. Аз взех 2 вида и не  понмя точно цената на кой вид колко е била. Единия вид е за козина и кожа, другия вид - за разграждане на космите в стомаха.
Ааааа, извинявайте, аз не съм разбрала, те казаха, че имат и насипно, но в момента нямаха наличност. Сега ме подсети половинката. Егати и късмета, да отидем да си купим уж по-евтино, а те да нямат.  Mr. Green  Но не се учудвам, с моя куц късмет...
Ще опитаме пак, дано имат наличност.
Иначе и аз купувам за разграждане на космите в стомаха и за козина, че вече почти всеки ден взе да ми повръща косми. Някой друг да сподели с подобен проблем, преди ми се струва, че по-малко повръщаше.

# 80
  • Мнения: 4 116
Lady-B ,спокойно! На мойте котки, които живеят в Добрич на двора, често им се случва това.
Забира по някаква причина , става буца и после се пуква и изтича кръв и гной. Минава от само себе си. Добре е да го види и доктор де.
Но преди години, като се случваше това с някой от котетата...никой не ги е водил на доктор и си минаваше. И все някъде около гърлото се получаваше.
Не се шашкай.
Може да промиеш раничката и да я дизенфиктираш.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 634
Ted Cat, благодаря ти! Hug
Дано утре е по-добре сладураната! Praynig

На Вет ще е много трудно да я отведа,.. Като бяха на 7 месеца, трите ги примамихме със зрънца в кетката, а Вета извика свой колега, та ги кастрираха наведнъж!
Сега за клетка е немислимо струва ми се!,..
Мога ли да й дам нещо антибиотично? Thinking Тази гной беше с ужасен мирис, изплаших се много!

# 82
  • Мнения: 10
Такаааааааааа.......

За да не кажете, че не ви държа в течение.......

Бени вече се чувства като у дома си. Сближи се с нас.

Поигра си с играчките на Ори           --->>>
Намести се на леглото ни и заспа      --->>>
Като остави Ори самонтна на пода---->>>>

Сега тя спи на пода на същото място, но ме мързи пак да снимам, да намалявам размер и да качвам.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 634
naturu , мерси за инфото!
Ах, какво риалити шоу може да стане!  Joy

Ама големи са сладури и двамата!
Бени събира сили явно  Mr. Green
Ори как го гледа в захлас! Flutter

# 84
  • Мнения: 1 288
Бенииии, тази, най-горната снимка е много сладка!
Вече взе да ме е яд, че моят не е момиченце... Embarassed
Натуру, твоята писана защо е така настръхнала? Да не е от мерак по Бени.  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 535
Звравейте,

Ние отдавна не сме се показвали, ето го и нашия великан Шаги





и една сладурска с котето на една приятелка



Поздрави на всички  Hug

# 86
  • Мнения: 10
Честно казано нещо май не разбирам от мерака на котките май.
Имам чувството, че Ори е прекалено зла, а до вчера ревеше за мъж. newsm78

# 87
  • Мнения: 1 252
adrianska  , Трета снимка е.... нямам думи!
Иска ми да си я пейстна
Страхотни са! Hug

# 88
  • Мнения: 134
кога  изписахте  6  страници
Успех на  Бени с  Ори ....  или обратното  Mr. Green

# 89
  • Мнения: 17
ехеее кога успяхте до 6 стр. да стигнете  Laughing  голямо писане е паднало

Общи условия

Активация на акаунт