Картофена запеканка.Лесно и вкусно!

  • 34 510
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 001
 Картофена запеканка

Картофите се сваряват обелени и нарязани на парчета.След сваряването се изцеждат от водата и се прехвърлят в намаслена тавичка.Добавя се сол,млян черен пипер и нарошено сирене и няколко парченца масълце.Всичко се размесва.

В отделна малка тенджерка се запържват в олио 3-4 с.л. брашно,залива се с прясно мляко и се бърка за да стане гъсто сосче.Посолява се и се прибавят рабити 2 яйца с 1/2 кофичка кисело мляко.Количестото на заливката да е толкова,че да залее обилно картофите.

Заливаме картофите и печем до порозовяване във фурната.

П.П. Ако искате да има нещо месно вътре може да добавите шунка или варено пилешко месо.Също става много вкусно.

Последна редакция: пн, 16 ное 2009, 11:40 от TheNMaster

# 1
  • Мнения: 221
Тъкмо си мислех какво да готвя днес. Ще пробвам рецептата. Благодаря

# 2
  • Мнения: 940
И на мен ми харесва идеята. Ще пробвам обезателно още тази вечер.

# 3
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 807
Щом има картофи, ста и за мен  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 252
Ето какво ще наготвя и аз вечеря! Peace

# 5
  • Мнения: 174
Конкретизирай като за готварска рецепта: картофи- колко килограма?; прясно мляко- колко милилитра, литра?

# 6
  • Мнения: 5 001
Конкретизирай като за готварска рецепта: картофи- колко килограма?; прясно мляко- колко милилитра, литра?
Не съм писала,защото всеки ще го прави в различна тавичка.Съответно ще е различно количеството на картофите и заливката....

Ако се прави в по-голяма тава е ясно,че ще отидат повече картофи.Ако е в по-малка,по-малко картофи..

Всеки сам си преценява количеството.

# 7
  • Мнения: 52
Ще се пробва,у дома картофките са на почит.Дали ще ''разваля'' рецептата,ако добавя и кашкавал за поръсване?  Mr. Green
 Благодаря! Hug

# 8
  • Мнения: 337
Това ми прилича на огретен от картофи, само дето като допълнение има кисело мляко. Аз правя същото но картофите ми са пасирани и след това разбъркани със соса, който е Бешамел и поръсено с кашкавалче. Слагам черен пипер и чубрица. Става както за основно хранене също така за гарнитура и за мезенце ако е нарязано на кубчета/естествено трябва да се истуди/

# 9
  • Мнения: 5 001
Ще се пробва,у дома картофките са на почит.Дали ще ''разваля'' рецептата,ако добавя и кашкавал за поръсване?  Mr. Green
 Благодаря! Hug
Ами! Ще се развали  Laughing
Рецептата търпи всякакви варианти.... Hug

Така само със сиренце става леко,сочно и вкусно ястие.Затова я написах.... Grinning

# 10
  • Мнения: 112
Mммм,ще се пробва!...

# 11
  • Където пожелая
  • Мнения: 270
А дали ще стане,ако към сварените картофи добавя само кис.мляко с яйца, масълце и настържа кашкавал?В момента нямам прясно мляко,а не ми се ходи да пазарувам.
Докато чакам отговор,ще сложа да изпека една тиква.

# 12
  • Мнения: 5 001
А дали ще стане,ако към сварените картофи добавя само кис.мляко с яйца, масълце и настържа кашкавал?В момента нямам прясно мляко,а не ми се ходи да пазарувам.
Докато чакам отговор,ще сложа да изпека една тиква.
Можеш да го залееш само с кисело мляко и яйца разбира се,но няма да получиш същият вкус.

# 13
  • Където пожелая
  • Мнения: 270
Тогава отивам до магазина,решила съм че тази рецепта ще е за вечеря Grinning

Благодаря TheNMaster Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 181
Здравейте момичета !
Тъй като при нас се ядат много картофи  във всякакъв вид реших да дам и моята рецепта за запеканка.Всички продукти са  според тавата и на око - аз така обичам да готвя. Laughing
Та :около 1кг.  картофи се сваряват и след като се обелят се намачкват с вилица ,нарязва се някакъв колбас /най често използвам пуешка шунка/също на око ,колкото имам възможност,настъргвам лук и чесън , подправки ,сирене и чуквам 3 яйца +1/2 ч.ч. прясно мляко /става по пухкаво/.Всичко това се опърква в голяма купа .Пропуснах и малко олио.Изсипва се в тава и се запича колкото да се  стегне яйцето. След това се настъргва отгоре кашкавал и се запича до златиста коричка . Аз го правя в тефлонова тава така че не я мажа . Ако е в обикновенна може би ще трябва да се намаже с мазнина .
Получава се нещо като пица с картофен вкус.
Опитайте .Това едно от любимите ястия в къщи .Приятен апетит !

Общи условия

Активация на акаунт