Целуват ли

  • 6 349
  • 130
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 725
crazy chick, според мен по-важното е не това другите как се чувстват, виждайки баща да целува дъщеря си, а това как се чувстват самите участници от това - бащата и дъщерята. Така, че смятам, че докато това не ги притеснява (поне единия от двамата), могат да си го правят, т.е. има възраст, до която това НЯМА как да е проблем! Оттам нататък, вече точно поради обществените предразсъдъци, единият (поне) от двамата  ще се чувства притеснен от такава близост. Аз в предния си пост, например, писах, че се дърпам от целувки от страна на баща ми (понякога), предполагам, от предразсъдъците си (какво друго!), но в никакъв случай не си мисля, че той влага нещо сексуално в това. Просто си е такъв - целувач, обвеобилен, докато майка ми е сдържан човек, не е по ласките - тя пък поради други предразсъдъци, ми се струва - да не ни разглези.  Laughing  По принцип тя е лошата /възпитателката вкъщи.
Аз, примерно, не мога да си представя да спя в едно легло с някой от семейството си - баща си, брат си, включително и майка си! Но това, не означава, че поради подобни мои предразсъдъци, бих заклеймила такива неща - най-обикновени жестове на близост и обич. Говоря за целувките между дете и родител, в крайна сметка аз не съм дете, нали, и така да се каже, имам право на предразсъдъци, щото не съм живяла в джунгла. Но бих се радвала да бях живяла и да нямах подобни глупави предразсъдъци, натресени в съзнанието ми.

# 91
  • Мнения: 1 547
Моля те, Кая, бъди така любезна да не ми се караш. Пуснала си тема, отговарям. Не ме интересува кой кого гони и лигави - ваши си истории. Бащата иска да целува дъщерята, нека да го прави тогава. Моето мнение обаче остава непроменяемо и се налага да го приемеш, след като си ангажирала форумското пространство с въпросите си.


P.S. desi, съгласна съм с теб като цяло, но не бъркай думата "предразсъдък" със социалните норми. Голямо момиче няма място в леглото на баща си и това не е предразсъдък, а здравомислие. Темата е посветена на авторова възмута от реакциите на околните при бащини целувки и от изнесените в тази връзка лекции. Ако касаеше вътресемейно решение за поголовно целуване, щеше да е друго. Както и да е.

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 17:23 от crazy chick

# 92
  • Мнения: 1 725
crazy chick, теб, казваш, не те интересува, но ето, виждаш, има хора, които твърде много се вълнуват от това дали някой баща целува детето си. В това е въпросът, според мен, дали е редно някой да си натрапва разбиранията и да прави открити отрицателни коментари и забележки?

п.п. Е, аз нямах предвид постоянно да спя с някой от семейството си. Имах предвид при непридвидени обстоятелства - при липса на достатъчно легла - че няма да се чувствам комфортно, но в никакъв случай не бих заклеймила друга жена, ако не изпитва подобни чувства, още по-малко ще си позволя да и направя забележка.

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 17:29 от desi_sunshine

# 93
  • Мнения: 167
Моля те, бъди така любезна да не ми се караш. Пуснала си тема, отговарям. Не ме интересува кой кого гони и лигави - ваши си истории. Бащата иска да целува дъщерята, нека да го прави тогава. Моето мнение обаче остава непроменяемо и се налага да го приемеш, след като си ангажирала форумското пространство с въпросите си.

Не, бе, маце! Не ти се карам! Съжалявам, ако си останала с такова впечатление. Разбира се, че всеки има право на мнение. Но това, което за мен е естествено, е неестествено за теб! Naughty
 

# 94
  • Мнения: 83
Моят татко не ме целуваше много( Flowers Rose Flowers Roseмир на праха му),но ако ме целуваше ,ме целуваше по бузата,за него да целуваш дете по челото е ужасно-само мъртвите се били целували по челото Thinking
А мъжо целува на всякъде ,но не и по устата въпреки ,че малкия все там налита да ни целува(а ние го избягваме като го целуваме по нослето),а каката не обича много да я целува татко и ,че все и боде Wink

# 95
  • Мнения: 83
По нормално от това родители да целуват децата си не виждам. Ние нашия го целуваме навсякъде,където ни падне. Като не го целувам сега кога ще го целувам като стане на 30, едва ли. А и според мен децата растът от любов,растът спокойни и щастливи,когато се чувстват обичани.

# 96
  • Мнения: 83
Като тъпите разсъждения на свекърва ми,че дете се целува само като спи. Дрън-дрън,та пляс

# 97
  • Мнения: 2 011
Като тъпите разсъждения на свекърва ми,че дете се целува само като спи. Дрън-дрън,та пляс
Shocked Shocked
разсмях се на това !
Особено  когато децата  са мънички - целувайте ги ..... както си искате !  Peace
После порастват  и започват да се дърпат ....  Rolling Eyes
Докато  ми  е малко детето ще  го спуквам от гушкане и целувки - не целувам по устата , но  пък  супер много си се гушкаме , целуваме , мачкаме... - цяла борба си  е , която  ни доставя удоволствие и  приятни мигове ....  Hug Hug

# 98
  • Мнения: 803
Особено  когато децата  са мънички - целувайте ги ..... както си искате !  Peace
После порастват  и започват да се дърпат ....  Rolling Eyes
Мда, така е.
Големият вече не само, че се дърпа, ами и се смее на такива желания.
Аз, разбира се съобразявам с него, но направо побеснява, когато някоя от бабите го "докопа".
Мисията с целуването при него вече е НЕВЪЗМОЖНА! Mr. Green

# 99
  • Мнения: 1 174
Каката - да, но бебето по нослето и бузките. Simple Smile

# 100
  • Мнения: 1 174
Не. Нито пък аз. Или който и да било друг. Дай Боже ще се влюби - тогава... е, може пък и да не е толкова влюбен - кой знае? - но във всеки случай първият човек, който ще целува синът ми в устата, ще има еротични намерения... надявам се...

ПП
Целувам го къде ли не... естествено, извън ерогенните зони...
Кати, ти сериозно ли си наясно къде са му ерогенните зони? По главичката никога ли не си го целувала?
Защото една от моите е била винаги косата. Laughing Но на фризьор оргазъм не получвам.

 Joy Joy Joy

# 101
# 102
  • Мнения: 83
Племенникът ми е на 5 години и половина и вече почти не дава да го целуват Cry ,затова се възползвам докато сина ми е още малък та да си го мачкам колкото си искам  Wink

# 103
  • Мнения: 167
Благодаря! Успокоих се, че има и други като нас, които не гледат на целувката само като сексуален елемент! За съжаление моите госпожи не спират да ровят в поведението на съпруга ми! Разбрах, че и другаде са повдигнали такъв спор. Не разбират ли какво ми причиняват с този род съмнения и намеци!!!  Tired

# 104
  • Мнения: 83
  Кая може да прозвучи грубо,но според мен тези "госпожи" са за психиатър Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт