определяне на пола

  • 14 348
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
здравейте, днес бях на лекар, заради грипната епидемия ЖК се отлага, но все пак реших да ме види на ехограф, там докота каза, че най-вероятно е момиче, на 90%, ехографа на който ме гледа е 4Д, всеки път на такъв ме гледа, искам да ви попитам дали е възможно в края на третия месец да се види пола, на някои от вас познавали ли са за пола толкова рано?

# 1
  • Мнения: 1 796
Бях в 17г.с. и на 3Д ми казаха момиче-резултата се вижда в подписа ми.

# 2
  • Мнения: 33
аз съм в 13г.с., ако това има значение?  Thinking

# 3
  • Мнения: 5 008
На 90% може да се каже Wink
На мен и двата пъти в 4тия са ми казвали, на 2Д ехограф. Може и да се вижда, на 3Д или 4Д не са ме гледали толкова рано.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На мен в 16  седмица ми казаха , че ще е момиче.

# 5
  • Мнения: 92
Аз бях в края на 2-ия месец,когато на 4-измерен видозон ми каза момиче,но не на 100%.По-късно постоянно го потвърждаваше, както си и остана имам си момиченце

# 6
  • Мнения: 31 317
Да може да се види дори толкова рано на 4D.

# 7
  • Мнения: 399
Първия път пола ми го казаха в 14 г.с.,а втория в 12 г.с.-на двуизмерен ехограф...да,звучи неверояно,но е факт...два дни по-късно друг лекар на 4-измерен го потвърди! Peace Познаха и двата пъти! Grinning

# 8
  • Мнения: 4 615
Мисля точно в 13-а седмица най-рано можеше да се види пола на бебето. Ноо със сигурност той няма да е категорично точен.

# 9
  • Мнения: 320
На мен в 13-та седмица ми казаха-момче... на  22 ра седмица на фатална морфология -момиче,според следящия ми доктор пол толкоз рано не може да се види(13-та) Peace

# 10
  • Мнения: 85
По принцип може, но си зависи до каква степен е специалист в тази област!!!

# 11
  • Мнения: 940
По принцип може, но си зависи до каква степен е специалист в тази област!!!

не само, зависи и от ехографа и от коремната стена на майката и от това доколко се "крие" бебето и т.н.  Peace

на мен пола ми го казаха в началото на 4-ти месец и до момента постоянно го потвърждават, но при мен всички изброени по-горе фактори са много благоприятни.
само да вметна, че племенника ми до 8-я месец го мислеха, че е момиче. еми не е  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 318
ами аз си имам една срамежлива госпожица,към средата на 5м. ми каза 80% момиче и от тога не искаше да се показва  Blush,но все пак доки се оказа прав,а ме е гледал на 2Д Peace

# 13
  • Мнения: 4 784
Може, особено с днешните съвременни апаратури.
На мен ми казаха пола в началото на четвъртия месец.

# 14
  • София
  • Мнения: 86
При мен познаха пола в 11г.с и то не със 4д ехограф.Все пак това е съвременна апаратура. Peace

# 15
  • Мнения: 4 555
И да са видели нещо, не разчитай, че е абсолютно точно. По принцип по-рано се вижда пола на момчетата (понеже има какво да се види), а момичетата по-късно ги разпознават.

# 16
  • София
  • Мнения: 368
На мен ми казаха в 14 г.с.,че ще е момиче

# 17
  • Мнения: 3 929
Мисля точно в 13-а седмица най-рано можеше да се види пола на бебето. Ноо със сигурност той няма да е категорично точен.
И освен това, щом докторът те е гледал, значи знае, че на този етап може да се определи до някаква степен полът.

# 18
  • Мнения: 4 187
Според мен е възможно , но най- сигурно е накрая  Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 167
Незнам дали може да се види, но според мен е по-скоро предположение, още повече че е за момиче. Вярно са ти казали момичетата, че първо се виждат момчетата. Аз бях последно на преглед в 12г.с и гинеколожката категорично ми каза, че още е рано даже да предполага. Затова пък миналата бременност чак в 6 месец потвърди, че е девойка. Казваше ми ако до следващия преглед не й е пораснала пишка на момата ще я потвърдя.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 273
И да са видели нещо, не разчитай, че е абсолютно точно. По принцип по-рано се вижда пола на момчетата (понеже има какво да се види), а момичетата по-късно ги разпознават.

Не съм на това мнение  Simple Smile. В началото външните полови органи изглеждат много подобно. По скоро ако в първите седмици кажат момче може и да сгрешат  Wink . На мен в 21-ва лекарката ми каза 100% момче, след няколко седмици пак си беше момче  Grinning
Ето тук се вижда колко е малка разликата в началото, една малка пъпчица, която трябва да се види на ехограф  Wink
http://www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-weeks-1-to-9_10302602.bc

Пола на бебето ви се определя при зачеването.
На около 7 седмици,  вътрешните полови органи - като яйчници и тестиси - започват да се формират в корема.
Мъжките и женските полови органи и гениталии изглежда по същия начин на този етап, защото те са получени от същите структури.
На около 9 седмици, момчетата и момичетата започват да се развиват по различен начин.
В момичета, една малка пъпка между краката ще стане пъпка на клитора. Мембрана, която образува бразда по-долу се разделя да се превърне в малките срамни устни и вагиналния отвор.
Късно на 22 седмици, яйчниците са напълно оформени и се движат от корема в таза. Те вече съдържат около 6 млн. яйцеклетки
При момчетата, пъпката се развива в пенис чрез удължаване  от около 12 седмици. Външната мембрана расте в скроталната торбичка,  по-късно ще се оформят тестисите.
Късно на 22-та седмица, тестисите са се образували в областта на корема. Те вече съдържат незрели сперматозоиди. Скоро те ще започнат снижение на скротума, но това е един дълъг път. Те ще стигнат до местоназначението си в края на бременността, или за някои момчета, след раждането.
Ако сте нетърпеливи да разберете дали бебето е момиче или момче, ще трябва да почака, докато не сте най-малко 17 седмица на бременността. Това е, когато гениталиите са се развили достатъчно, за да бъдат видяни на ултразвуково изследване.

Последна редакция: вт, 17 ное 2009, 17:42 от Verinka

# 21
  • Мнения: 1 740
Според мен е възможно , но най- сигурно е накрая  Grinning
И според мен. Peace

# 22
  • Мнения: 1 354
Бях в 11г.с. когато ми каза, че ще е момиче, е и така е Joy и мен ме гледаха на 4Д.

# 23
  • Мнения: 9 451
Ами, възможно е!
Доктора ми каза,че ще имам момиче още в края на третия месец.

# 24
  • Мнения: 698
Защо толкова рано хората държат да узнаят или да кажат пола на бебето?? Бебето е прекрасно, каквото и да е. Според мен, в твоя случай е по-вероятно да е момиченце, но не е сигурно. Не се настройвай още. Ако някога имам трето дете, няма да искам да знам пола до раждането.

# 25
  • Мнения: 1 054
В 14 г.с. на 2Д ми казаха момиче... и момиче си остана Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 305
Чувала съм, че много рано виждат какъв е пола.
При мен не беше така, дъщеря ми до 5м се криеше и не можеха да видят какъв ще е пола дори и на 4Д.

# 27
  • Мнения: 50
Здравейте Simple Smile
Моята докторка ми е казала така: " Когато кажа момиче, не е съвсем сигурно , някъде към 80% ( защото тестисите могат да слязат по-късно, но когато видя и кажа момче, значи със сигурност ще е момче, няма как да стане момиче....."
С първата бременност в 5-тия месец каза момиче и момиче се роди.
С тази бременност в 18-та седмица каза момче..... Wink

# 28
  • Мнения: 127
Момичета, а аз съм 21 г.с. вече и все още незнам пола....напоследък лекарката постоянно отлага прегледи, но на 30 ноември имам час за фетална морфология. Там се вижда пола на бебока нали????  newsm78

# 29
  • Мнения: 4 615
Не знам дали в 21 г. с. ще се види пола. При мен в 28 г. с. само предположения изказаха. Потвърдиха в 34 г. с. и 4 дни, а всичко стана ясно, когато бебето се роди. Но знаеш ли, това всъщност е  най-маловажното нещо в еднна бременност. Лошото е, че го  осъзнаваме късно. Желая ти лека бременност.

# 30
  • Мнения: 33
доктора, при който ходя е един от най-добрите за пловдив, или поне така казват, има много бременни при него, има и една от най-добрата технология, бебето не се криеше изобщо, видях го как мърда с ръчичките и крачетата, той без да се замисли като огледа и каза "охоооо имаме си момиченце"  Hug, мъжът ми искаше момченце и аз също, но вътрешно имам чувството, че ще е момиче... но догодина ще се разбере най-точно  Wink

# 31
  • Мнения: 273
Не знам дали в 21 г. с. ще се види пола. При мен в 28 г. с. само предположения изказаха. Потвърдиха в 34 г. с. и 4 дни, а всичко стана ясно, когато бебето се роди. Но знаеш ли, това всъщност е  най-маловажното нещо в еднна бременност. Лошото е, че го  осъзнаваме късно. Желая ти лека бременност.

 Peace абсолютно съм съгласна! Наѝ-важно е бебчето да е живо и здраво!

# 32
  • Мнения: 2 960
При мен в край на 14 г.с при прегледа доки ми каза ,че вижда момче.Позна Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 78
Ние ходихме на 3D в 21-та  седмица и ясно се виждаше, че е момче. И познаха.

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 18:41 от AnMary

# 34
  • София
  • Мнения: 5 079
Зависи от позицията на бебето, както и от апаратурата. Но най - вече - от "зад-апаратното устройство"! Mr. Green

# 35
  • Шумен
  • Мнения: 41
Да ти споделя че съм в 39 седмица  а не знам със сигурност какво ще е бебето .
В началото ми казваха момиче , но на последния видеозон -момче ,но пак не беше сигурно защото пъпната му връв минава през чатала .Така че дори и видеозона да е перфектен ако бебето реши да се крие няма как да разбереш Naughty

# 36
  • Мнения: 269
В 19та седмица ми казаха 100% пола и познаха PeaceНа обикновен видеозон да добавя,че повечето на 3D или 4D им познават.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 524
Ако те гледа специалист ФМ - може да ти каже и в 12-та седмица.

# 38
  • Мнения: 269
Ако те гледа специалист ФМ - може да ти каже и в 12-та седмица.
Да права си в 19 ми каза със сигурност а на 14 само предположи но каза,че ще изчака малко за по сигурно.

# 39
  • Мнения: 108
Специалист ме гледа в 13 седмица на 3 Д и ми каза с много голяма сигурност,че този път ще си имаме момченце.  Heart Eyes
С първото ми дете се видя пола на обикновен ехограф в 16 седмица и така си остана до край. Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 1 535
В 14г.с. ми казаха за първи път, след това в 16г.с. го потвърдиха и този път познаха Wink

# 41
  • Мнения: 58
В 16г.с. ми казаха на обикновен ехограф.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 306
Доколкото знам най-рано може да се види в 13 г.с. при завършена органогенеза, при голям специалист.  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 2 613
Казаха ми пола в 18 седмица и познаха, момиченце Grinning

# 44
  • Мнения: 126
Бях в шеста седмица когато отидох да потвърдят бременност,никога няма да забравя думите на гинеколожката ми:"Бременна си и ще е момче".Така и стана!!! Hug

# 45
  • Мнения: 9 451
При мен се видя някъде в края на третия,намалото на 4-я месец Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 388
На мен ми казаха в 13г.с. и познаха.

# 47
  • София
  • Мнения: 351
Бях в шеста седмица когато отидох да потвърдят бременност,никога няма да забравя думите на гинеколожката ми:"Бременна си и ще е момче".Така и стана!!! Hug

ехааа, в шеста седмица! че то тогава не се ли вижда само гестационен сак и жълтъчно мехурче? твоята лекарка наистина е много добра. аз съм сега в 15 и преди две седмици доки каза, че ще е момче, но да не залагам много, защото иска да изчака да го види още веднъж

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 606
В 17 седмица на обикновен видеозон и позна, след това в 19 на фетална(4D) потвърдиха.

# 49
  • Мнения: 1 428
В 4 месец.

# 50
  • Мнения: 36
това за шеста седмица дето са познали -не е ли малко раничко?

# 51
  • Мнения: 764
На ФМ в 13 седмица, доки изказа предположения, че ще е момиче и на следващия ми редовен преглед (беше някъде към 17 г.с.) това се потвърди.
С първата бременност не си спомням точно в коя седмица беше, но ми се стори, че е доста рано - някъде в началото на 4 м.

# 52
  • Мнения: 9 814
Бях в шеста седмица когато отидох да потвърдят бременност,никога няма да забравя думите на гинеколожката ми:"Бременна си и ще е момче".Така и стана!!! Hug

На мен ми познаха още при зачеването. Глас Господен се обади от небесата:"Момиче ще е!"

Стига бе, хора, четете. Нещо ала-бала часове по анатомия в 8-ми клас да се имали? Биеш рекорда, една потребителка твърдеше, че седимцата, в която са видяли пола е 10-та.

12 г.с. и 5 дни е най-ранната възможна седмица, в която да се определи полът на бебето с 80% сигурност.

http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 72&Itemid=133

# 53
  • Мнения: 1 796
В 17-та г.с. на фетална морфология и познаха.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Бях в шеста седмица когато отидох да потвърдят бременност,никога няма да забравя думите на гинеколожката ми:"Бременна си и ще е момче".Така и стана!!! Hug

ехааа, в шеста седмица! че то тогава не се ли вижда само гестационен сак и жълтъчно мехурче? твоята лекарка наистина е много добра. аз съм сега в 15 и преди две седмици доки каза, че ще е момче, но да не залагам много, защото иска да изчака да го види още веднъж

 ooooh!    колко невежи хора има.Чак даже доктора бил дъбър, в 6 седмица едва започва да пулсира зародиша, а половите органи се образуват доста по нататък.Може би е налучкала или така просто го е казала и случайно е познала.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 306
Бях в шеста седмица когато отидох да потвърдят бременност,никога няма да забравя думите на гинеколожката ми:"Бременна си и ще е момче".Така и стана!!! Hug

ехааа, в шеста седмица! че то тогава не се ли вижда само гестационен сак и жълтъчно мехурче? твоята лекарка наистина е много добра. аз съм сега в 15 и преди две седмици доки каза, че ще е момче, но да не залагам много, защото иска да изчака да го види още веднъж

Извинявайте много ама в 6-тата седмица е НЕВЪЗМОЖНО, да се каже пол   #Crazy  .Според мен лекарката ти просто е изказала предположение, което няма как да е базирано на това, което вижда, защото, в 6-тата седмица понякога и пулс още не може да се хване. Моля ви не пишете глупости.   ooooh! Не мога да повярвам, че доживях да прочета такова нещо  Joy

# 56
  • Мнения: 77
на мен ми казаха в 16 г.с., че ще е момче, но се беше заръртяло и отидох пак края на 16 г.с. и ми казаха на 100%

# 57
  • Мнения: 26
Az byah v 12- ta sedmica i mi kazaha , 4e e mom4e. pokazaha mi i atributa mu. Naistina se rodi mom4e Laughing

----------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 15:20 от AnMary

# 58
  • Мнения: 426
На мен ми казаха в началото на четвърти месец.Когато попитах дали още не е рано да се каже, защото според мен половите органи още не са оформени,доктора ми отговори че не гледал дали има пишка или не, а гледал таза на бебето или тазовата кухина,не помня как точно се изрази.На следващия преглед предположението му се потвърди.

# 59
  • Мнения: 139
20 г.с на 3D момиче и познаха.

# 60
  • Мнения: 28
Гледаха ме в 14-та на скапан ехограф и естествено нищо не се вдия Wink
В началото на 16-та с 3D доки ми каза, че ще ставам свеки Simple Smile

# 61
  • Мнения: 105
в 21 г.с. на 4d и познаха 4е ще е мом4е:)))

# 62
  • На острова
  • Мнения: 1 275
В 14-та г.с., на обикновен ехограф ми казаха, че ще е момче. Но докторът ми наистина е страшно добър специалист. И позна.  Heart Eyes

В 6-та г.с. пол?  ooooh! Абсурд.

# 63
  • Мнения: 101
казват че когато е момче може да се потвърди още в края на третия месец,но когато е момиче или е малко по трудно /при момчетата все пак има какво да изпъква и да се търси ) Simple Smile

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 306
казват че когато е момче може да се потвърди още в края на третия месец,но когато е момиче или е малко по трудно /при момчетата все пак има какво да изпъква и да се търси ) Simple Smile
Да, но за да започне да "стърчи" трябва да е поне 13 седмица Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 420
След 16г.с. половите органи за напълно формирани  Peace И при двете ми бременности, видяха пола в 20 г.с. - за първото бебе познаха, сега ще видим с второто  Laughing

# 66
  • Мнения: 126
Уйййййй момичета какво ме нападнахте.

Бях в шеста седмица когато отидох да потвърдят бременност,никога няма да забравя думите на гинеколожката ми:"Бременна си и ще е момче".Така и стана!!! Hug

ехааа, в шеста седмица! че то тогава не се ли вижда само гестационен сак и жълтъчно мехурче? твоята лекарка наистина е много добра. аз съм сега в 15 и преди две седмици доки каза, че ще е момче, но да не залагам много, защото иска да изчака да го види още веднъж

Извинявайте много ама в 6-тата седмица е НЕВЪЗМОЖНО, да се каже пол   #Crazy  .Според мен лекарката ти просто е изказала предположение, което няма как да е базирано на това, което вижда, защото, в 6-тата седмица понякога и пулс още не може да се хване. Моля ви не пишете глупости.   ooooh! Не мога да повярвам, че доживях да прочета такова нещо  Joy

Тогава лекарката каза има сак и ще е момче.То е логично че е налучкала,но мисълта ми беше че в 6 -та седмица ми каза това и позна.
Много се извинявам че ти се е наложило да четеш такива глупости Hug/не се заяждам/

# 67
  • Мнения: 678
В 16г.с.- момиче,на обикновен ехограф.

# 68
  • Мнения: 1 340
И на двете ми деца се видя в 17та седмица.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 170
Чувала съм за правилни "отговори" още 12-13 г.с.

# 70
  • Мнения: 219
В 16 г.с. на обикновен ехограф се видя, че е момче. На всеки следващ преглед ми го потвърдиха различни лекари.

# 71
  • Мнения: 1 558
Първият път в 18 седмица ми казаха пола,а втория път беше след 20 седмица Peace

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
В 13 г.с на първата Фм ми казаха пола и в 22 г.с. го потвърдиха.

# 73
# 74
  • Мнения: 218
В края на 12 г.с на 4D ми казаха пола,а на обикновен ехограф в 20г.с

# 75
  • Мнения: 1 512
Зависи не от апаратурата, а от този който гледа и вижда на нея.

# 76
  • Мнения: 1 049
При мен беше 20 седмица.  Wink

# 77
  • Мнения: 1 354
В 16г.с. ми казаха момиче и познаха Peace

# 78
  • Мнения: 40
Нашето момче го видяха в 16-та г.с.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 306
Уйййййй момичета какво ме нападнахте.

Бях в шеста седмица когато отидох да потвърдят бременност,никога няма да забравя думите на гинеколожката ми:"Бременна си и ще е момче".Така и стана!!! Hug

ехааа, в шеста седмица! че то тогава не се ли вижда само гестационен сак и жълтъчно мехурче? твоята лекарка наистина е много добра. аз съм сега в 15 и преди две седмици доки каза, че ще е момче, но да не залагам много, защото иска да изчака да го види още веднъж

Извинявайте много ама в 6-тата седмица е НЕВЪЗМОЖНО, да се каже пол   #Crazy  .Според мен лекарката ти просто е изказала предположение, което няма как да е базирано на това, което вижда, защото, в 6-тата седмица понякога и пулс още не може да се хване. Моля ви не пишете глупости.   ooooh! Не мога да повярвам, че доживях да прочета такова нещо  Joy

Тогава лекарката каза има сак и ще е момче.То е логично че е налучкала,но мисълта ми беше че в 6 -та седмица ми каза това и позна.
Много се извинявам че ти се е наложило да четеш такива глупости Hug/не се заяждам/

Аз също не се заяждам  Hug просто изказвам мнение. Има момичета, които след като го прочетат ще си помислят, че наистина се вижда още от тогава  Peace Все пак темата беше в "В коя седмица може да се види пола на бебето" затова реших, че го казваш сериозно.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт