определяне на пола

  • 14 345
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
И да са видели нещо, не разчитай, че е абсолютно точно. По принцип по-рано се вижда пола на момчетата (понеже има какво да се види), а момичетата по-късно ги разпознават.

# 16
  • София
  • Мнения: 368
На мен ми казаха в 14 г.с.,че ще е момиче

# 17
  • Мнения: 3 929
Мисля точно в 13-а седмица най-рано можеше да се види пола на бебето. Ноо със сигурност той няма да е категорично точен.
И освен това, щом докторът те е гледал, значи знае, че на този етап може да се определи до някаква степен полът.

# 18
  • Мнения: 4 187
Според мен е възможно , но най- сигурно е накрая  Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 167
Незнам дали може да се види, но според мен е по-скоро предположение, още повече че е за момиче. Вярно са ти казали момичетата, че първо се виждат момчетата. Аз бях последно на преглед в 12г.с и гинеколожката категорично ми каза, че още е рано даже да предполага. Затова пък миналата бременност чак в 6 месец потвърди, че е девойка. Казваше ми ако до следващия преглед не й е пораснала пишка на момата ще я потвърдя.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 273
И да са видели нещо, не разчитай, че е абсолютно точно. По принцип по-рано се вижда пола на момчетата (понеже има какво да се види), а момичетата по-късно ги разпознават.

Не съм на това мнение  Simple Smile. В началото външните полови органи изглеждат много подобно. По скоро ако в първите седмици кажат момче може и да сгрешат  Wink . На мен в 21-ва лекарката ми каза 100% момче, след няколко седмици пак си беше момче  Grinning
Ето тук се вижда колко е малка разликата в началото, една малка пъпчица, която трябва да се види на ехограф  Wink
http://www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-weeks-1-to-9_10302602.bc

Пола на бебето ви се определя при зачеването.
На около 7 седмици,  вътрешните полови органи - като яйчници и тестиси - започват да се формират в корема.
Мъжките и женските полови органи и гениталии изглежда по същия начин на този етап, защото те са получени от същите структури.
На около 9 седмици, момчетата и момичетата започват да се развиват по различен начин.
В момичета, една малка пъпка между краката ще стане пъпка на клитора. Мембрана, която образува бразда по-долу се разделя да се превърне в малките срамни устни и вагиналния отвор.
Късно на 22 седмици, яйчниците са напълно оформени и се движат от корема в таза. Те вече съдържат около 6 млн. яйцеклетки
При момчетата, пъпката се развива в пенис чрез удължаване  от около 12 седмици. Външната мембрана расте в скроталната торбичка,  по-късно ще се оформят тестисите.
Късно на 22-та седмица, тестисите са се образували в областта на корема. Те вече съдържат незрели сперматозоиди. Скоро те ще започнат снижение на скротума, но това е един дълъг път. Те ще стигнат до местоназначението си в края на бременността, или за някои момчета, след раждането.
Ако сте нетърпеливи да разберете дали бебето е момиче или момче, ще трябва да почака, докато не сте най-малко 17 седмица на бременността. Това е, когато гениталиите са се развили достатъчно, за да бъдат видяни на ултразвуково изследване.

Последна редакция: вт, 17 ное 2009, 17:42 от Verinka

# 21
  • Мнения: 1 740
Според мен е възможно , но най- сигурно е накрая  Grinning
И според мен. Peace

# 22
  • Мнения: 1 354
Бях в 11г.с. когато ми каза, че ще е момиче, е и така е Joy и мен ме гледаха на 4Д.

# 23
  • Мнения: 9 442
Ами, възможно е!
Доктора ми каза,че ще имам момиче още в края на третия месец.

# 24
  • Мнения: 698
Защо толкова рано хората държат да узнаят или да кажат пола на бебето?? Бебето е прекрасно, каквото и да е. Според мен, в твоя случай е по-вероятно да е момиченце, но не е сигурно. Не се настройвай още. Ако някога имам трето дете, няма да искам да знам пола до раждането.

# 25
  • Мнения: 1 054
В 14 г.с. на 2Д ми казаха момиче... и момиче си остана Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 305
Чувала съм, че много рано виждат какъв е пола.
При мен не беше така, дъщеря ми до 5м се криеше и не можеха да видят какъв ще е пола дори и на 4Д.

# 27
  • Мнения: 50
Здравейте Simple Smile
Моята докторка ми е казала така: " Когато кажа момиче, не е съвсем сигурно , някъде към 80% ( защото тестисите могат да слязат по-късно, но когато видя и кажа момче, значи със сигурност ще е момче, няма как да стане момиче....."
С първата бременност в 5-тия месец каза момиче и момиче се роди.
С тази бременност в 18-та седмица каза момче..... Wink

# 28
  • Мнения: 127
Момичета, а аз съм 21 г.с. вече и все още незнам пола....напоследък лекарката постоянно отлага прегледи, но на 30 ноември имам час за фетална морфология. Там се вижда пола на бебока нали????  newsm78

# 29
  • Мнения: 4 615
Не знам дали в 21 г. с. ще се види пола. При мен в 28 г. с. само предположения изказаха. Потвърдиха в 34 г. с. и 4 дни, а всичко стана ясно, когато бебето се роди. Но знаеш ли, това всъщност е  най-маловажното нещо в еднна бременност. Лошото е, че го  осъзнаваме късно. Желая ти лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт