подарък за дете в чужбина ?

  • 3 990
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 991
Какво му е на Елин Пелин?  Confused
Ти четеш ли го на децата си?
Ама честно  Wink
Честно - не, защото го нямаме вкъщи. Но като дете ми е харесвало да го чета.
Добре ме подсети какво да поръчам!  Simple Smile

Не знам с какво око би се погледнало на такъв подарък, но може да видиш антикварните книжарници - там има от хубавите книжки от наше време. Но не са лъскави де...

И аз много обичах да чета Елин Пелин като малка, но не на 4 и половина. Вече можех сама да чета. А като на 3-4 години много обичах стихчетата на Асен Разцветников. Знаех ги наисуст:) Не е съвременен автор, но е страхотен. Понеже живеем в чужбина, да потвърдя, че идеята за хубави книжки и дискове с музика на български е добра. Ние имаме 4-5 сидита с песнички, но честно казано далеч не всички ми харесват като аранжимент и изпълнение. Не съм попадала на нещо, което мога да препоръчам 100%. Книжки има страшно много. Има хубави книжки с български народни приказки. Колкото до дрешките, в БГ има много хубави дрешки също. И са по-различни от това, което се предлага тук - цветовата гама и изобщо... Не знам какви дрешки има в Италия де... Там държат много повече на стила Laughing

# 16
  • Мнения: 201
Уж тръгнах да ти давам идеи, но като гледам колко добър избор си направила, ще взема да си крадна твоите! Мама все ме пита какво да прати на внучките, заринахме се с народни приказки, от които обаче моите деца едва вдяват за какво иде реч, някои са толкова прекалено фолклорни, че трудно ги заинтригуват, да не кажа че и на мен по някое време ми се губи нишката... И аз исках нещо от съвременно български автори. Елин Пелин имаме, и Ангел Каралийчев но и аз съм на мнение че за деца в чужбина са по-трудно достъпни от чисто културна гледна точка.

# 17
  • Мнения: 3 804
Живеем в чужбина - дъщеря ми е почти на същата възраст ,майка и донесе детски лаптоп на бг език,с програма за изучаване на буквите-писане и четене ,математика ,ноти и игри.

# 18
  • Мнения: 3 423
Момичета, мерси на всички, най вече че ми одобрихте идеята.
Аз обичам да правя подаръци и много ги мисля.
Уж тръгнах да ти давам идеи, но като гледам колко добър избор си направила, ще взема да си крадна твоите! Мама все ме пита какво да прати на внучките, заринахме се с народни приказки, от които обаче моите деца едва вдяват за какво иде реч, някои са толкова прекалено фолклорни, че трудно ги заинтригуват, да не кажа че и на мен по някое време ми се губи нишката... И аз исках нещо от съвременно български автори. Елин Пелин имаме, и Ангел Каралийчев но и аз съм на мнение че за деца в чужбина са по-трудно достъпни от чисто културна гледна точка.
Благодаря ти , че ми одобряваш избора   bouquet
Живеем в чужбина - дъщеря ми е почти на същата възраст ,майка и донесе детски лаптоп на бг език,с програма за изучаване на буквите-писане и четене ,математика ,ноти и игри.
И това е хубава идея  Peace
Само ,че моя син вече не си поглежда детския лаптоп ,почти на 4 е, а играе само на моя .
Homesick
да риск е с СД-то, защото и ние имаме някои с примамващо заглавие, но ужасно изпълнение.Аз очаквам ,че ще е като песничките по мое време а те уж за да придадат модерен привкус ги развалили.За това което купих се надявам, че като е на Бон бон ще е сладко.
Някой ако има готино моля да препоръча  Hug
А на сина ми вчера му прочетох тази книжка
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=34134
и ще му купя и на него. Хареса му разказчето, хубаво е. Книжката учи как децата да не се боят от тъмното и понеже ние имаме същия страх в къщи се надявам да помогне. За едно малко жирафче ,което се учи да спи само в стаята си е. Много му харесаха и картинките ,едни страници има с малки животни ,половин час си заплюваше от тях.

Някой купувал ли е тази
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=29708
заглавието и ме привлича и ме плаши? Защото ако се разказва за палаво дете, сина ми ще усвои сигурно пакостите  Laughing както стана с филмите с пакостници.Иначе той си е истинско "Чудовище в къщи" и ако има поука, как да се справяме с него ще я купя и тази  за него.За племенницата мисля да не я взимам, тя е от най послушните деца.

тити ,моля те кажи, от каква възраст играете на Черен Петър?

Хранителните подаръци за момента отпадат, представих си как се разгекват в колета  Confused

# 19
  • Мнения: 9 903
на Черен Петър сега започнахме, на 4 години тъкмо. Още не му е кристално ясна, но се забавлява и се смеем много.

# 20
  • Мнения: 707
Лятото ни гостуваха приятели от БГ и донесоха много книжки на дъщерята. Тя много си хареса една с дебели корици с пъзели вътре. Реди ги по няколко пъти на ден. Книгата не отстъпва по качество на немските.

# 21
  • Мнения: 3 423
тити, мерси   bouquet ще си закупим  и ние тогава Черен Петър   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 324
Ей на тази книжка за кубчета с букви много й се радват децата:
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=33635

И аз искам да взема на малкия Черен Петър, но все едни много никакви намирам по магазините  Rolling Eyes.

А тази книжка за тъмното звучи много добре   bouquet. И ние ще я придобием  Crazy!

# 23
  • Мнения: 720
"Пет приказки" на Валери Петров има прекрасно издание с твърди корици и много илюстрации. Същите приказки ги има драматизирани като мюзикъли на CD-та.

# 24
  • Мнения: 3 423
letsgo супер ще ида да ги купя тези кубчета   bouquet

Grizantema на теб харесаха ли ти Сд-тата ? Добре ли са направени  bouquet

# 25
  • Мнения: 720
Музиката е на композитора Георги Генков(автор на театрална и филмова музика, според мен прекрасен), а либретата са на самия Валери Петров. "Бяла приказка" е най-"озвучена" - не е мюзикъл, а детска опера - съответно е музикално по-сериозна творба. Имаше я на касета, не знам дали е излязла вече на диск. Изпълнява се от оперни певци, които, разбираемо, не са перфектни актьори. Мюзикълът "Копче за сън" е като че ли най-добре балансиран между музикално и актьорско изпълнение(изпълнява се от чудесни актьори, които са и много прилични музиканти). И другите три приказки са мюзикъли, много приятно направени, макар че изпълнителите си имат тук-таме трески за дялане. Ние имаме особена слабост към "Пук!"(минахме през слушане всеки ден по два-три пъти). Това е. Намирам ги за много добър продукт, но нямат блясъка в изпълнението на някой западен мюзикъл, например. Обаче текстът и музиката им са прекрасни...

# 26
  • Мнения: 3 423
Grizantema благодаря ти   bouquet

Темата стана хубаво ревю на детски сд-та и книги  Simple Smile

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
тити, мерси   bouquet ще си закупим  и ние тогава Черен Петър   bouquet
Запази някои идеи и за догодина, живот и здраве  Grinning
Имало някакви детски лаптопи на Бард на български език с обучителни игрички.

# 28
  • Мнения: 989
Идеята с БГ приказки и песнички ми харесва. Или илюстрирана книжка с най-красивите места в БГ. Децата обожават снимки и картинки. Пък ако има и кратко описание под самите снимки, още по-добре.

# 29
  • Мнения: 208
Аз скоро купих кукла с носия ,казва обичам те и пее цялата мила моя мамо-много е сладка и беше около15 лв.

Общи условия

Активация на акаунт