СЕПТЕМВРИЙСКИ БЕБЕТА-ТЕМА 4

  • 19 970
  • 707
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 148
Мамите, дето го карате на изцедена кърма, по колко пъти на ден се цедите, за да поддържате количеството? Че аз гледам по 4 пъти да го правя ама май не е достатъчно и след няколко дни намалява newsm78
За анкетата гласувах с последната опция. Не ще да пие вода маймуната и това си е. Ни вода, ни чай. А докато бяхме в родилния дом пиеше здраво Whistling

# 46
  • Мнения: 655
Соник,аз се цедя на всеки 3 часа,само нощем на 3 и 6 не се цедя Peace

# 47
  • Мнения: 2 776
Честита нова тема   bouquet.
Мама Радост, добре дошла   bouquet.
s0nic ,много нежна снимка , чакаме и другата част от фото сесията   bouquet
Гледайки вашите снимки,които поствате тук,се усещам че почти не снимам малката,най много общо 20-30 снимки да има   Embarassed
Atrakcia,и аз си тека и то не само при кърмене  Peace.
Относно анкетата -първа опция - само на кърма сме ,вода не давам - прави ми впечатление че понякога беба просто иска да си утоли жаждата ,не плаче защото е гладна,а защото е жадна ,в тези случаи суква по малко и спира да мрънка,а и самия плач е по един   "хълцащ ",ако мога така да се изразя  Laughing.
Но може и да си въобразявам  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 12:11 от polly

# 48
  • Мнения: 365
Привет и прегръдки на всички!  Hug   Heart Eyes   Hug   Heart Eyes   Hug   Heart Eyes   Hug   Heart Eyes  Hug

Домъчня ми за вас. Толкова отдавна не съм се включвала, даже не знам какво става в темичката. Нямам време дори да ви чета.

Онзи ден майка ми си замина след двумесечна "помощ" и още на същия ден дойде и свеки (също да "помага"). От толкова помощ свят ми се зави. Искам да си остана сама с децата.

Иначе моето Митаче е добре. Много е ухилен, но още го тормозят колики и затова се дундуркаме с него посред нощите по 3-4 часа. След няколко дена сме на консултация. Нямам притесняния относно наддаването му. Папка си човека, а аз на няколко дни веднъж се изцеждам до капка, за да си поддържам количеството кърма.

Каката се е променила. Взе да се тръшка, а никога до сега не е имало такива сцени. Прави се, че не чува като й се говори. Митака го спуква от целувки и то винаги в най неподходящите моменти. Особено като е заспал с 300 зора след коликите, тя се сеща, че умира от желание да го нацелува и почва да се бори с мен, за да го докопа.

А аз от друга страна се опитвам да си върна килограмите, но удрям на камък. Вече един месец ходя на фитнес и правя 1 час кардио и не само не съм смъкнала, а съм и качила едно кило. Този фокус мога да го правя само аз.  Mr. Green

Качих нови снимки в албумчето. В случай, че на някой му се гледат - http://septemvri2009.snimka.bg/baby/dimit-r-na-triniti.429957

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 12:40 от TRINITI

# 49
  • София
  • Мнения: 54
Здравейте и от нас, сега станахме от леглото (ама сме будни от 10:00ч Wink )
Ние вчера цял ден бяхме в Борисовата градина с тати, беше много хубаво. Малката се държа много прилично, даже я извадихме от количката за малко, за да види и тя външен свят   Mr. Green Ами хареса й Simple Smile
За съня, имаше един период, когато спеше 7-8 часа, но за съжаление мина, сега се събужда на всеки 4 часа...Така че пак съм като бухал...
Бях ви споменала, че нямаме топла вода и парно благодарение на строителната фирма, която не е платила сметката за ток за абонатната...все още не е платена, от август...НО утре ще си откриват тържествено поредната сграда, като събитието ще е в нашия двор  smile3508 Познайте какво ще се случва утре  Twisted Evil Заговорихме с комшиите да ходим и ние, така и така сме поканени  newsm48 Ще има и журналисти  newsm65 Стискайте палци!
За анкетата гласувах за чай Simple Smile Ана Мария обожава всякакви видове чай  Peace Но не ще вода.

# 50
  • Мнения: 277
Дундито и Тринити - много сте сладки! Тринити виждам за първи път  Hug Много сте сладки втори път!
Тринити,за кг  Twisted Evil Аз бях 60 преди да забремения и исках да сваля малко. И 1 година ходих на нар. танци по 1.5 часа. Вечер като се върнех, бях чисто мокра, мъжа ми все ме питаше какво ни правят на тия танци Simple Smile Освен това, поне 4 пъти в седмицата карах колело - по 1 час, като ски тренажор (eliptical се казва на английски, не знам как е на бг). Освен това хляб не ядях, или само черен, ръжен - от сорта, и то мн рядко. Газирано не пием у нас по принцип, сладко и шоколади не ям (напоследък ям обаче, както ви споделих по-рано)... Резултат никакъв! Оттогава си казах, че няма смисъл да се тормозя - ям си вичко!  Peace
Находке, коритцето ни е фишер прайс, да. Супер удобно за новородено бебе с това парче плат, на което се слага бебето  Peace
За анкетата - вода не пием никога!

# 51
  • София
  • Мнения: 679
Да се разпиша и аз, а после ще чета. Коликите отново се върнаха с пълна сила, тъкмо се бях зарадвала и сега пак будуваме, повръщаме и т.н. Сега спя и ходя, нямам време и сили за нищо, само да кажа добрата новина от понеделник Летвиненко потвърди една от диагнозите, което означава, че е тя 2 от 4 лекари са на едно мнение. Това е най-благоприятната за нас синдром на асиметричното плачещо лице, не подлежи на лечение, но има вероятност да се подобри състоянието след като започнем да се храним и говорим, така ще упражняваме мускулите около устата.

Целувки на бебетата, а на вас много прегръдки, моята виртуална опора в трудни моменти Hug

# 52
  • Мнения: 107
Привет от нас тъкмо успях да се добера до компа и да драсна два три реда.Благодаря за топлото приемане  Hug.Разгледах някой снимки всички бебчета са много сладки чета и се отитвам да навлезна в нещатата който обсъждате.Моето момче вечер заспива към 22.00 22.30 и спи до кам 3-4 различно и по цяла нощ общо взето продя по коридора ако не е Виктор ще е Марти и така #Crazy.Планирано беше някой питаше искахме да са преродени  Mr. Green
Вкъщи е голям купон с две малки деца
малкия Виктор
с мама
мама и Марти

Дано не съм Ви досадила много
Честито на бебчетата които имат месечинки

# 53
  • Мнения: 17
 Ето ни отново  Hug
 Моята госпожица от снощи от 12 досега само спи, като се събуди в 8.30 и папа, преди малко пак и постоянно спи, чак се притеснявам  newsm78 Но довечера пък ще будува, май си обръща деня с нощ...
 Искам да ви питам мами, вие ходите ли с бебоците из моловете, където има много хора. Аз се страхувам. Само веднъж излизахме в един голям център. Нашия тати ходи да пазари, правя му един километричен списък и той само изпълнява поръчката  Laughing Laughing Mr. Green Имам чувството, че съм се вманиачила някой да не кихне до нея, нещо да прихванем, а бате вика, че не трябва да я гледам като цвете в саксия, не е хубаво за нея  ooooh!
 Ние след малко отиваме на разходка, че както се е усмихнал днес тоя ми ти Райкоо, трябва да се възползваме.
 Към мамите с кулинарни идеи... споделете някоя хубава рецепта с шаранче  Hug
 Хубав ден  Hug

# 54
  • Мнения: 5 026
To za шаран няма кой знае какво разнообразие. Аз го пълня или пържа.

# 55
  • Мнения: 655
Нелка,аз шаран не готвя Peace

Радост,аз питах за малката разлика bowuu bowuuбраво на вас,че е планирано,направо евалла smile3501ама най-евалла на таткото че две бременности една след друга как е издържал незнам newsm47 newsm20

аз съм малко куха лейка,ама градинска чак,та дрънкам hahaha-какво значи породени,в една година ли newsm78 Grinning

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 17:49 от nahodkata

# 56
  • Мнения: 56
Мацки, да имате идея как може да се спре кърма, ако жената не може да кърми? Една позната родила в петък се опитва да я спре с хапчета, защото пие някакви лекарства за астма и не може да кърми, но не се получава. Наистина ли не трябва да кърми, ако пие такива лекарства?

# 57
  • Мнения: 243
Ехо здравейте на всички! Докато се наканя да пиша и хоп нова тема, за която   bouquet
Първо да се извиня на бебешодел и бибси - срещата с Елеста стана за много бързо, имах свободно време чухме се и решихме да се видим! Но наистина да си организираме една бебешка срещичка  Party
Поздравявам всички, които не съм поздравила, и снимките разгледах - абе много са хубави нашите малки човеченца, също като майките си  Heart Eyes
От вчера не мога да си намеря мира от чудене дали на малката и достига кърмата, особенно вечер! Преди нощното кърмене гърдите ми са меки и затова и давам от двете! Обаче преди да заспи доста поплака, заспива и плаче! Та се чудя това че като се уригне и излиза мляко дали е показател че се е нахранила добре! newsm78 А това плакане при заспиване..... Вие какво ще кажете???
И да споделя, днес една приятелка ми обяснява че вече трябвало да захраня малката със сок че била голяма - тя така направила със сина си! Задължително със сок защото кърмата била сладка и трябвало със сок Thinking Аз обаче бях чела някъде преди че може първо със зеленчуково пюре, нали така не съм се объркала! А кога трябваше да се започне даването на пюренцето newsm78

# 58
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Мацки, да имате идея как може да се спре кърма, ако жената не може да кърми? Една позната родила в петък се опитва да я спре с хапчета, защото пие някакви лекарства за астма и не може да кърми, но не се получава. Наистина ли не трябва да кърми, ако пие такива лекарства?
Поставя се някаква инжекция, която спира кърмата. Нека пита лекар, рой ще и каже точно каква

# 59
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208

И да споделя, днес една приятелка ми обяснява че вече трябвало да захраня малката със сок че била голяма - тя така направила със сина си! Задължително със сок защото кърмата била сладка и трябвало със сок Thinking Аз обаче бях чела някъде преди че може първо със зеленчуково пюре, нали така не съм се объркала! А кога трябваше да се започне даването на пюренцето newsm78


На 6 месеца Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт