СЕПТЕМВРИЙСКИ БЕБЕТА-ТЕМА 4

  • 19 993
  • 707
  •   1
Отговори
# 60
  • на Русе
  • Мнения: 358
Здравейте мами,
влизам да ви почерпя, че днес ставаме на два месеца  Grinning



Понеже имаме и нова кола - ето и за нея  Simple Smile



А сега отивам да ви чета

# 61
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Тринити, Митака ти е одрал кожата Grinning Много сте сладки всичките. Поразгледах сники, бебоците са разкошни. Като гледам някои как си държат главите Simple Smile Моя мързел забива нос в кревата и само го лигави Crazy
Намятала съм ги да спят, това ми е любимото време от деня. Докато станат и си идва бате да си играе с Миша Grinning та само сутрините са ми трудни
Аз съм за бебешка среща, но ще съм и с кака. За моловете сега не е много добре. На нас педката ни забрани да контактуваме с деца, заради салбия имунитет на Миша в момента. А милата като види дете на площадката и едва я удържам

# 62
  • Мнения: 1
Здравейте   bouquet

От скоро съм регистрирана във форума и искам да ме включите във вашият отбор  Hug Казвам се Петя и съм от Добрич.Родих на 07.09 бебе Дария-2.480кг.,47см.И ние се борим с коликите,понякога спи,но доста често будуваме.Изцяло сме на кърма,вода почти не пие.
Това е от нас за сега,пожелавам ви хубава вечер   bouquet

# 63
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Здравейте пак,
днес направо се скапах от тичане по лекари.Алекс е с възпаление на горните дихателни пътища и ни изписаха 3 сиропчета.После тръгнах да оправям здравната карта на Андреа и да й сменя педито,защото педиатрите на двамата с Алекс са в различни болници и не ми е удобно.Та докато се съгласят да прехвърлят Андреа при педито на Алекс голям зор беше.Но важното е,че успях  PeaceДаже имаме и час за следващите ваксини на 11.12.
nahodkata не са преродени ,а породени.Когато са с малка разлика.Например моя мъж и брат му са с 11м разлика.

# 64
  • Мнения: 62
Здравейте!
Утре съм си чукнала среща с хирург. Ще се наложи да ми махат нокътя на крака, че расте където не трябва негодника. Та в тази връзка да попитам ще мога ли да кърмя? Ще ми слагат местна упойка.  Confused Сещам се, че някой във форума беше в същото положение.
Честито на всички месечинки и намамите, които имат повод (да не пропусна някой)   bouquet
Елеста, Бибоче за срещата, ако е в близките дни аз няма как да дойда, освен ако не ви пречи да се моткам из мола с терлици  Joy Joy

# 65
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Мацки, да имате идея как може да се спре кърма, ако жената не може да кърми? Една позната родила в петък се опитва да я спре с хапчета, защото пие някакви лекарства за астма и не може да кърми, но не се получава. Наистина ли не трябва да кърми, ако пие такива лекарства?
Може би познатата ти би искала да провери съвместимостта на лекарствата (по активна съставка), например тук http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp
Не друго, ами доста от лекарствата са съвместими с кърменето. Нямам представа какво пие познатата ти, разбира се, но аз съм с астма и кърмя, дори когато се налага да взимам нещо, защото са съвместими.
Иначе както tsveta е казала, с инжекция, която по същество е пак като хапчетата - силни хормони, потискащи лактацията; могат да дадат доста странични ефекти, затова е задължително под лекарски контрол да се приемат.

bibsy, можеш да кърмиш  Grinning Освен ако не ти бият морфин, което е много малко вероятно  Mr. Green няма причина да не кърмиш дори по време на операцията (ако се наложи).

Три часа се разхождах с бебето в слинг, гърбът ми отмаля. Хората ме гледаха като объл камък и доста пъти чух изненадано 'Ама бебе ли има там?!' Но ми се радваха, въпреки малко объркания поглед, показващ, че явно ми има нещо, щом не тикам количка  Mr. Green
Кой носи слинг?

# 66
  • София
  • Мнения: 126
хей,здравейте и от мен .Абе искам да ви питам вас карат ли ви да си купувате втората ваксина,защото на нас ни казаха да си я купим и че и следващите 2 месеца пак ще си я купуваме. Thinking А и мойта мадама нещо страшно много се лигави дали са започнали зъбите нямам представа,не е ли рано.

# 67
  • Мнения: 8
Здравейте   bouquet

От скоро съм регистрирана във форума и искам да ме включите във вашият отбор  Hug Казвам се Петя и съм от Добрич.Родих на 07.09 бебе Дария-2.480кг.,47см.И ние се борим с коликите,понякога спи,но доста често будуваме.Изцяло сме на кърма,вода почти не пие.
Това е от нас за сега,пожелавам ви хубава вечер   bouquet
Здравей! HugДобре дошла! Радвам се, че почват да се включват съгражданки!
И на мама Радост добре дошла! Hug

# 68
  • Мнения: 277
Пепс87, мама Радост - добре дошли! Аз не съм от първите във форума, ама тук си се чувствам "у дома"  Hug
огас, мен доки ме пита дали аз ще купувам ваксините (ако за пентаксим питаш де), или ще ползвам тия от касата. Та аз си купих де. Ако си си купила първата, ще си купиш и следващите сигурно, така мисля. Ама нека и другите да кажат.
И аз съм за среща. С кола съм, така че навсякъде мога. Мен Дружба на езерото най ми харесва, там отгледах Ина преди 10-тина гонини Simple Smile Един-два пъти и с Еличка съм ходила. Ако пък срещата е в друг град - другите гражданки да предложат място и дата  newsm62 ей ся ще се юрна до Варна за една срещичка, колко му е Wink
Славип, честито и за двата повода  Peace  bouquet

# 69
  • Мнения: 62
Бу мерси за отговора  Peace

# 70
  • Мнения: 1 046
Добре дошла Петя  Hug

Огас ако имаш предвид под втората ваксина пентаксим, да ще си я купуваме май повечето от нас иначе ти се полага по здравна каса, но ни карат да я купуваме, защото била по пречистена уж.

А по повод на желаното чувалче показано от Мая вече и аз се сдобих с него, баба и дядо  Heart Eyesса се ръснали за бебето с голям кеф както казват те, златни са ми те и не са проклети добруджанци, ами напротив  Laughing( леле да не се разсърдите момичетата от тоз хубав град)

Славип със здраве да си карате колата и на много желани дестинации да отидете с нея.

# 71
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Огас ако имаш предвид под втората ваксина пентаксим, да ще си я купуваме май повечето от нас иначе ти се полага по здравна каса, но ни карат да я купуваме, защото била по пречистена уж.
Полага се, ама след нова година. А дотогава повечето бебета от родените септември трябва да имат 2 от 3 приема... И ако случайно я няма по аптеките в тоя момент, като му е сложена една или две, а трета няма?
Свекърва ми взе трите дози накуп - тя е детска сестра в педиатричен кабинет. Щом тя взима от аптека, явно няма да стигнат толкова скоро по кабинетите ваксините по каса.

# 72
  • Мнения: 7
Здравейте момичета и от мен след много,многооо дълго отсъствие !
За голямо мое съжаление през последните два месеца не ми достигаше време да седна на компа. и за много други удоволствия  Sad
Макар и с голямо закъснение - днес направих в албума -септември2009 албумче и на малкия  Янко Simple Smile И ние както повечето от мамите и бебоците тук - вечер и нощем се храним и почти не се спи ( от 1 мес. на АМ),но поне добре ни понася.
Ето и един линк на дневниче,което успях да направя на бебо:) http://www.zamamaimen.com/journal/1200

Разгледах днес всички албумчета на родените през септември - МНОГО МИЛИЧКИ И НЕЖНИ ДЕЧИЦА,страшно ме разнежиха  Hug
Надявам се да съм по-редовна за напред .
Лека и спокойна вечер от мен  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 56
Бу, Цвета мерси много за отговорите! Ще предам инфото и дано помогнем Simple Smile

Аз имам един слинг, ама не от тези които са само плат или плат с халки, ами е едно шито такова. Ама беба става на кълбо в него и пищи вече - явно и е малко. То може и седнало да се носи, но понеже са ни дали и кенгуру, ползвам него и ми е удобно. Но след час-два не се трае вече  Crazy много ми идва като натоварване за гърба. Трябва да ви кажа, че и с кенгуруто ме зяпат много, но явно от любопитство.
огас, ако под втора ваксина разбираш ДТК и там каквото още беше - има безплатна по здравна каса, но се бие на два пъти и повечето педиатри препоръчват Пентаксим, която е по-съвременна и с по-малко странични ефекти, но засега не се покрива от здравната каса.

Днес Катето много мрънка и яде през 2,5 часа макс. Сигурно нещо скок прави  newsm78

# 74
  • Варна
  • Мнения: 6
Добре дошла Петя. Ние днес отразихме една страхооооооотна разходка. Прибрахме се едва преди двайсет минути. Ама много хубаво временце бе пу-пу. Дано се задържи по-дълго. Айде отивам да  newsm64 докато слънчицето на мама спи, че мъжо ще си дойде озверял, а после и да  1ironing, бре няма край да му се невиди.

Общи условия

Активация на акаунт