До всички, които са на Золадекс

  • 35 157
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 140
Момичета, пиша, за да съобщя за неразбралите като мен - Золадекс вече се поема от Здравната каса. Ако някое момиче, не може да чака здравната каса да се натутка, веднага мога да й подаря Золадекс, понеже си купих първите. За да разберете местоположението ми, ми пишете на лично.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 545
A,и таз добра!100% ли се поема?
Аз съм на Лукрин,но не знам дали са взаимно заменяеми.
Знам,че Золадекса е по-добрият вариант.

# 17
  • Мнения: 2 140
Да, на 100%, доплаща се 1 ст. За съжаление, и моят лекар не знаеше. Че се набутах към 600 лв. докато разбера от приятелка. Не можеш да смениш Лукрин с Золадекс посредата на лечението, но все пак консултирай се с твоя лекар.

# 18
  • Мнения: 1 545
Kaк се справяте с безсънието?Лукрина ми разказва игрите...Но нощем е най-трудно Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 4
Здравейте момичета! Преди малко повече от месец ми откриха киста на десния яйчник, оперираха ме и след това хистологията показа ендометриоза. Съответно ми назначиха лечение със Золадекс. Имам някои въпроси към момичетата, които са се подложили на лечението и ще бъда много благодарна ако ми отговорите.
Днес ми беше първата инжекция и както знаете болката в коремчето беше пронизваща, спираща дъха, осезаема и т.н.Доктора ми каза че се бие един ден преди цикъла или първия ден от него. На мен рано сутринта (към 4:00) ми дойде и по обяд ми я поставиха.
Колко време след нея би трябвало да спре да ми тече? Следващия ми въпрос не знам защо но ми звучи много глупаво, но трябва да ви питам-по време на тези 6 месеца безопасна ли е еякулацита вътре?Имам предвид, може ли нещо да се случи след като на практика цикъл няма, няма яйцеклетки или ? Приятелят ми няма търпение да ви кажа,но аз се безпокоя!И още нещо-имам "Сколиоза"(гръбначно изкривяване)и когато напълнея много ме боли гърбът.Характерна черта ли е качването на килограми при Золадекс?
Благодаря предварително!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 829
Предполагам това, за което говориш, е 1-вата ти инжекция. Този цикъл ще си го изкараш и следващ няма да има. За безопасноста - ние не сме се пазили, на практика е невъзможно да настъпи бременност. За всеки случай изчакай поне 2-рата инжекция да мине, защото съм чела за момичета, които имат цикъл въпреки инжекциите и тогава вече не знам всъщност какво точно се случва. Това е мое мнение и не ангажирам никой с него. За напълняването - аз не съм напълняла, а и много други не са. Не си мисли такива неща.

# 21
  • Мнения: 4
br, искрено благодаря за отговора!Много е приятно да усетиш дори словесната подкрепа на някого когото не познаваш!
Иначе, да това ми беше първата инжекция и знаеш ли, притесних се малко, защото ми тече още  а пък нали Золадекса спира цикъла...Доктора ми каза ден преди цикъла или първия ден от цикъла, а аз изчаках да стане първия ден за да може после да си изчисляваме следващите инжекции. А притеснението ми е за цикъла-нали кистите и миомите се хранят от него. Операцията ми беше на 4 февруари, следователно това ми е втора менструация. Докторът беше казал че лечението е задължително защото след няколко менструации пак ще се появи киста.Бия се с мислите си, може ли от втората менструация, сиреч тази да се получи нова киста?И ако да, защо доктора ми каза, че може и първия ден от цикъла?Ох...Много благодаря за другите отговори:)
Приятна и успешна седмица:)

# 22
  • Мнения: 11 552
Лечението е задължително, да. Моят док ми каза, че трябва да ми бие първата инжекция възможно най-скоро след операцията. В момента съм след петата инжекция, предстои ми последната. Повярвай ми, болката от инжекцията не е нищо - минава и заминава. Не съм напълняла, напротив - отслабнах с подходящ хранителен режим и спорт.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 829
За болката мен само първият път ме беше страх и се осмелих да попитам в темата дали боли, следствие на което ме изядоха съфорумки, че се превземам и прочие.  Confused Е, не беше страшно в крайна сметка. Grinning Страничните ефекти ми бяха по неприятни от едното убождане веднъж месечно.

Denito_Radeva няма как с магическа пръчка цикъла ти да спре. На мен ми го сложиха на първият ден от първият ми цикъл след лапарото.И както ти писах в предишният пост този цикъл си го изкарах нормално. Иначе е вярно, че колкото по-бързо се сложи, толкова по-добре. За кистите не знам какво да ти кажа. След моето 6 месечно лечение на 3-тият месец бях пак с киста. Този януари ми беше 2-рото лапаро и отново имах ЕМ огнища, макар че кистата се оказа фоликулярна. На мен Золадекс не помогна за бременност, но на много други да. Ако можех да върна времето назад не бих си губила времето с него, а направо щях да пристъпвам към ин-витро след лапарото. Ама кой да знае, че така ще стане...
Както и да е, късмет на вас и горе главата. Wink

# 24
  • Мнения: 4
Неродена мома, благодаря за отговора WinkИначе абсолютно си права-болката от инжекцията се забравя, въобще не е фактор.Просто неприятен момент. В следващите месеци от лечението със Золадекс, прокървявала ли си?

# 25
  • Мнения: 4
О, br! Съжалявам че така се е получило. С написаното ти изпревари следващия ми въпрос,а именно-каква е гаранцията, че кисти няма да се появат отново? И разбрах-никаква! Аз бях с коремна операция, при нея отстраниха почти целия десен яйчник, апендикса, сраствания, някакви си образувания по дебелото черво и другия яйчник също е бил почистен.Възтановяването при лапароскопията тежко ли е?Сигурно пак е под пълна упойка?
br, какво имаш предвид под това че Золадекса не е помогнал за забременяване? Аз все още нямам планове на деца, но все пак би ми било полезно да науча какво имаш предвид.
А колкото до болката от инжекцията-да, неприятно е, боли за малко, отминава и не виждам защо е трябвало да бъде това заяждане от нашите съфорумки!Това не са глезоти, та нали всички пишем в този форум за споделяне на опит, болки и страхове!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 829
Няма гаранция да, и както сигурно вече си прочела ЕМ е една сериозна причина за незабременяване. За това повечето момичета се ориентират към такова, веднага след края на лечението. Все пак тогава шансовете са много по-големи и статистиката показва много успели още в първите месеци. Ако си имаш сериозна връзка и подобни намерения, бих те посъветвала същото. Като те чета и твоето положение не е розово. Confused Но все пак ти си знаеш.  Peace
Аз исках деца много преди да ми открият ЕМ, но не се получаваше. Тогава нямах и представа защо, после ми обясниха неуспехите с ЕМ, но както вече казах и след края на инжекциите резултат при мен нямаше. Вече съм много наплашена от нови кисти, защото в крайна сметка не мога да се оперирам безкрай. Бременноста също помага на ЕМ, все пак тогава естесвено си няма цикъл един дълъг период от време, което ми дава надежди, че ако се получи такава може да се оттърва завинаги. Дори и това да не се случи, поне бих си имала вече дете и ще гледам по друг начин на нещата.
 Иначе възстановяването след лапаро е много по-леко от коремна операция. Казвам го от опит, защото имам 1 коремна и 2 лапаро. Всички са  с пълна упойка да.
Виждам, че сега започваш и ти желая много сила и увереност през тези месеци. Всичко минава и се забравя, не е толкова страшно и дано си струва поне при теб. Hug

# 27
  • Мнения: 11 552
Съжалявам, че ти се налага да се сблъскаш с ЕМ, съгласна съм с всичко, което br е казала. Аз също се опитвах да забременея почти година и в момента, в който отидох в репродуктивна клиника, проблемите започнаха да лъсват един по един. При мен ЕМ бе довела до запушване на тръбите, по време на лапарото ми ги прекъснаха и сега единственият ми шанс за забременяване е ин-витро. Възстановяването след лапаро е много бързо, раздвижват те още на същия ден, а на следващия те изписват от болницата. Можеш да тръгнеш на работа още след седмица. Цикълът ми спря след първата инжекция, вече забравих какво е то и има ли почва у нас  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 21
Здравейте, Лекувам се от ендометриоза с zoladex. Биха ми вече 2 инжекции, но цикъла ми не спира. Има ли някой, който да е преживял същото и ако може да сподели. При мен странични ефекти освен хематоми по краката, силни схващания в мускулите и болки в ставите нямам.
Преди това ме оперираха от кистата, но кръвоизливите продължават, а инжекцията не действа.
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт