Неусетно времето отмина, ДЕКЕМВРИйчето ни стана на година

  • 29 780
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • около ВАРНА
  • Мнения: 6
 Добро утро. Моето малко юначе се казва СТОЯН.     ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА  СТАНИМИР НА МАМА РАДКА74 .  smile3510       newsm59 

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 08:57 от qni4ka05

# 16
  • София
  • Мнения: 179
Честит първи рожден ден на Станимир. Нека е много здрав и да радва мама и тате.

# 17
  • Мнения: 16
ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА СТАНИМИР!
Да расте здрав, силен и благороден!


Дано покрай годишнинката на декемврйчетата повече мами, които са ни позабравили Embarassed (или поразсърдили Crossing Arms) посетят празничната темичка на дечицата ни!

# 18
  • Мнения: 46
Първо да честитя на всички рожденници - да са живи и здрави, весели и засмени дечица  bouquet
Ние пропуснахме една консултация заради грипа, който не ни подмина и мен и Рая.
Имам едно питане към мамите, които кърмиха. Тъй като снаха ми сега има бебе - роди се на 8 ноември, макар, че термина й беше на 20 декември. Та питането ми е за съхранението на кърмата. Той е още много малък 2400 грама и се уморява да суче и тя го дохранва с биберон. Как съхранявахте кърмата и до колко време може да престои в хладилник или фризер?

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте мами и бебоци
Честита първа годинка и месечинки на празнуващите smile3525
Roritka, честит племеник  bouquet Нека расте здраво и весело дете! Относно кърмата и нейното съхранение важно и задължително условие е контейнерите за съхранение да са стерилни, така кърмата след размръзяване е годна. Съхранението й във фризера трябва да е при най- малко от -18гр. по целзии, така може до 3 месеца да се ползва, а при (-20гр.С до -40гр.С)6-8 месеца. Това са препоръки на Центъра за майчина кърма- София. А наинструкциите на продуктите на Медела тези срокове са съответно 3-6м. и 12м. Аз лично съм се придържала към препоръките на ЦМК( първите). Важно е също и размразяването на кърмата, но за да не пиша тук подробно може да пиша на лични.
    Слънчев и усмихнат ден на всички малки и големи

# 20
  • Мнения: 781
Честит Рожден ден на всички навършили 1г.

# 21
  • Panagyurishte
  • Мнения: 127
Честит рожден ден на Станимир.Нека расте здраво и щастливо дете!

# 22
  • Мнения: 688
Е аз май съм пропуснала много рождени дни. Макър и късно честитя на всички дечица рождените дни и им желая много здраве, радост и веселие!

# 23
  • Мнения: 20
Здравейте и от нас ,
Не съм писала и аз цяла вечност , та и първите рожденници пропуснах Sad
Да са живи и здрави , много послушни и игриви Simple Smile

Честит рожден ден на Станимир !

Ния е добре има 4 зъба , вече се храни от кухнята , много й харесва Simple Smile Ама тя е направо локомия голяма. Опитва се едва едва да крачи , та май скоро няма да проходи .
В понеделник сме на консултация , ама май няма да ходим. Не съм чула дали не я отмениха вече тази епидемия???
До скоро

# 24
# 25
  • около ВАРНА
  • Мнения: 6
  ЧЕСТИТА ПЪРВА ГОДИНКА  НА БЕБЕ ВЛАДИМИР   НА МАМА 6U6INKA newsm38   

# 26
  • София
  • Мнения: 179
Честит първи рожден ден на Владимир. Да расте здраво, весело и палаво дете.

И по едно кафенце за събуждане.

# 27
  • Panagyurishte
  • Мнения: 127
Честит рожден ден на Владимир. Пожелавам му много здраве и усмивки. Момичета споделете нещо повече за вашите декемврийчета, колко килограма станахте, колко зъбчета имате, лазите ли ,ходите ли, какво обичат да хапват най-много, казват ли вече мама или тате, с какво се занимават най-продължително време? Нека обменим малко опит Laughing

# 28
  • Мнения: 551
Здравейте  Hug
Честит първи рожден ден на бебе Владимир!!! Пожелаваме му безгрижно детство и много да слуша мама и тате  Hug  Hug  Hug
Славяна от вчера е със 7 зъба  Laughing вчера го видях, но кога е излязал не се знае  Laughing Вече станаха 4 горни и 3 долни.
Мира, мерси за кафенцето   bouquet
Лек и усмихнат ден  Hug

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Честит рожден  ден на Влади  newsm59  ura newsm18
Нека бъде  здраво , весело и много усмихнато дете!






Рая има осем зъба и още  май напират.Миналия месец беше 8.800 кг и 75 см. Не лази и вероятно няма да пролази. Стъпва стабилно , в къщи се пуска сама и прави крачки . С яденето е малко сложно -обича кус кус сварен или в пюре с месо и зеленчуци) и овесени ядки.Детската кухня яде с променлив успех.Единственото,което не отказва никога е кърмата Mr. Green, направо сме като залепени -по всяко време и навсякъде като се пресети и почва да ми бърка под блузата.Заиграва се ,но трябва някой да е в стаята иначе веднага е готова да заплаче.Казва мама  , баба и напоследък па па , на на , ня ня.За съня -спи два пъти около час и половина два  на ден.

Мира , благодарско за кафенцето Hug

Приятн уикенд!  bouquet

Последна редакция: сб, 21 ное 2009, 11:17 от Aнели

Общи условия

Активация на акаунт