Хапчета срещу контракции

  • 23 370
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 105
Аз пия Nutri-mag от няколко дни, и трябва да ги пия до края почти, пак си ме боли коремчето и крьста на моменти, но мисля че е ве4е от тежеста .  Peace

# 31
  • Мнения: 9 463
В 8-я месец получих контракции и пих Гинипрал.

# 32
  • Мнения: 65
От 6-ия месец пия Магнерот.Първо по 3 на ден сега съм в 9-ия пия по 2/сутрин и вечер/

# 33
  • Мнения: 2 474
В 8-мия месец получих контракции и ми изписаха някакви хапчета,от които изпих само едно-две.

# 34
  • Мнения: 924
Магнерот, магнерич, партусистен, нош па, спазмалгон, спазмоцебалгин,папаверин., индометацин/свещички/............................... ooooh!
Изкарах две трудни бремености първата бях основно на партусистен и спазмолитици, мускулно и венозно и таблетки
Втората на магнерот и спазмолитици на таблетки.
И двата пъти родих точно седмица след спирането на лекарствата  bouquet

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз пиех магнерот до началото на 9 месец. Имах контракции, които за жалост не усещах ,но на преглед доктора винаги ги констатираше .

# 36
  • Мнения: 110
През първата бременност в 6-тия месец постъпих в патолог.бременност.Там ме караха да пия магнерод в комбинация с някакви хапчета за сърце,щото магнерода водел до сърцебиене...Като ме изписаха  трябваше да ги пия най късно до края на 8мия,защото после вече е безмислено ,а и може да стане някоя беля,като се пият и изкуствено потискаш  контракциите,ако не те следят постоянно,как е бебето,защото често такива проблеми ,които са били свързани с контракции през бремеността,се оказва че и са често свързани с проблеми като това околоплодната течност да е под норманото количество в началото на 9-тия мес.И става така ,че уж задържаш бебето до по-късно а то нямало достатъчно течност или пък плацентата била презряла и става рисковано да стои там до последно така.Така моя съвет е да смениш лекаря ако смяташ че трябва ,защото не е толкова просто дали да пиеш и колко време да пиеш такива неща!Аз лично и с Магнерода и с ношпато все си бях с контракции,и ги спрях и накрая чак по думите на израждащата лекарка-не че и вярвам 100 процента-бях преносила newsm78. А за гъбичките,те съветвам да спреш промивките-не са препоръчителни по време на бременност.Това усилено течение,често и със сърбеш е типично за бременните,заради повишената влагалищна секречция поради повишените хормони.Има вагинални свещи-забравих им името,които се ползват бая време-14 дена-а понякога и 2-ри път се налага,но са идеални за бременни,имат ефект и не са вредни!Желая лека бременност и се извинявам  за дългия пост!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 621
Аз доколкото знам магнезиевите препарати се пият до 9 месец и се спират. За нош-па незнам как е.

# 38
  • Мнения: 940
от самото начало на бременността си имам контракции. в началото не ги различавах, но сега така ми се втвърдява корема, че няма как да ги пропусна  Peace пак от самото начало до момента пия но-шпа като бонбонки (е, старая се да не е повече от 3 на ден) и Нутри-Маг по 2 на ден. И Утрогестан по 2 на ден. Всичко това - предписано от лекарката, хич нищо не ми се пие, но матката ми била чувствителна, а пък и аз си ги усещам, доста са си на ден, затова пия и си трая..  Crazy
идеята ми е, че лекаря ти трябва да ти каже кога колко и какво и само той да ти каже докога да пиеш каквото и да било. сама не си назначавай лекарства и срокове  Peace
за гъбичките лекаря трябва да ти изпише свещички, в зависимост от резултатите от МБ разбира се, надявам се да са ти правили такава? не вярвам на нищо, предписано на изуст, без да са налични изследвания  Naughty посъветвай се с лекаря си дали можеш да пробваш с ентеросан SV и S2, аз се бях засилила да го ползвам, но за момента МБ ми е чиста (слава Богу!)
няма такова животно като "нормално течение, придружено със сърбеж". аз имам засилено течение, но няма цвят, миризма, сърбеж или болка. ако имаше някои от тези признаци съвсем нямаше да съм спокойна, а щях да си тормозя лекаря за изследвания и рецепта!  Peace

# 39
  • Русе
  • Мнения: 57
Средатана 4-ят започнах Магнерич,а от средата на 6-ят ми прибавиха гинипрал и но шпа.Целият коктейл го пих до 37-ма седмица.Родих в 38-а

# 40
  • Мнения: 1 734
Пих Но-шпа и Магнерот до края

# 41
  • Мнения: 210
за сърбежа,поради промяна в киселинноста на влагалището заради бременноста ,доста жени имат ядове с гъбички.Имах "щастието" да съм от тях.Изписаха ми LOMEXIN глобулка и крем.Трябваше да сложа две,през четири дни по една,но се оправих само с едната.Това само информативно,вие си питайте лекарите

# 42
  • Мнения: 1
Аз пих Магне Б6 и съм много доволна от самото начало бях с контракций и доктора ми го изписа и до края нямах проблеми!

# 43
  • София
  • Мнения: 122
В края на 18 ГС ми се стегна много целия корем и така цяла нощ. Доста се изплаших, не ме болеше, само стягане. предписаха ми Магнерот  3пъти по 2. Сега съм на 3х1. Добре ми подейства  Peace

# 44
  • Мнения: 208
В момента пия 1 път на ден диаспорал(магнезий) и 3 пъти по 1 но-шпа.Горе-долу от 1 месец.Странното е че като ме прегледа на ехограф се оказа че плода е с 4 дни назад с теглото.Като правих феталната морфология бяхме 2 седмици напред-през 26 седмица.Забелязали ли сте нещо подобно при взимането на хапчета за задържане?Колко кг. се роди вашето дете?

Общи условия

Активация на акаунт