Хапчета срещу контракции

  • 23 362
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 793
Пиех Нутримаг от 3 месец до края на бременността

# 46
  • София
  • Мнения: 339
В момента пия 1 път на ден диаспорал(магнезий) и 3 пъти по 1 но-шпа.Горе-долу от 1 месец.Странното е че като ме прегледа на ехограф се оказа че плода е с 4 дни назад с теглото.Като правих феталната морфология бяхме 2 седмици напред-през 26 седмица.Забелязали ли сте нещо подобно при взимането на хапчета за задържане?Колко кг. се роди вашето дете?
Мама Мариетка, не знам дали са ти правили доплер. При моя доплер се оказа че кръвоснабдяването на плацентата ми е в горна граница, което според доц Томова, може да доведе до изоставане в разтежа и кг. на бебето. Аз също съм на Диаспорал, магнезии на ампули и фраксипарин, също така и дузодрил. След като доц.Томава ми откри, че съм на горна граница, чак тогава моята лекарка ми обърна по -особено внимание на проблема, и каза че може да води до изоставане на плода и високо кръвно на майката. Аз съм 27 г.с.

# 47
  • Мнения: 208
Аз съм с много ниско кръвно 70/50.Ходих да ми слушат тоновете и всичко беше наред.Гинеколога ми каза,че няма защо да се притеснявам и че момчетата взимали структурата на майката и тъй като аз съм доста слаба и дребна и оттам идва това закъснение.Тази седмица като отида ще поискам да мина на 3д.За доплер нищо не е споменал.Но и за него ще питам.Аз съм в 34 седмица.

# 48
  • София
  • Мнения: 339
И аз съм с ниско кръвно, 60/90, но понеже при мен доплера ми останови кръвоснабдяване на горна граница, това са двата варианта- или високо кръвно за майката /в моя случай съм с ниско/ или изоставане при плода. Затова ми назначиха допълнителна терапия да не изостане плода.

Общи условия

Активация на акаунт