Шоколадов кекс "Панадолко".За любители на сиропирани сладкиши.

  • 29 721
  • 125
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 420
Ами в къщи не ги използваме много, така че аз сложих само една ванилия в кексовото тесто, други не съм слагала...
   thumbsup
     Няма никакъв пробем да не се ползват есенциите. Peace

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 18:04 от Селма

# 76
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Селма, един тъп въпрос Embarassed: правих кексчето втори път, този път с масло.  Първият път тестото ми стана течно, като за палачинки, втория - като каша. На вкус родата твърди, че не се различават, обаче аз съм в чуденка: как трябва да изглежда едно уважаващо себе си кексово тесто?  newsm78

# 77
  • Мнения: 7 420
   За този кекс,по-скоро,като каша.Ако спазваш рецептата,разбира се.  yes
   Иначе,има всякакви кексове и най-различни кексови теста. Simple Smile

# 78
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Значи при това положение това към момента е единствената разлика между този с маслото и този с олиото - консистенцията на тестото.

Аз, между другото, съм пробвала досега някъде десетина кекса, досега освен Панадолко ми се е получавал само един, който също е с олио, затова него само си правех. И тестото също ставаше течно. Дали пък и него да не го пробвам с масло, да видим какво ще се получи...

# 79
  • Мнения: 7 420
Дали пък и него да не го пробвам с масло, да видим какво ще се получи...
  Не знам...Аз лично признавам олиото,само когато в кекса има мед  и/или  други силни аромати(като канела,например),иначе прекалено силно усещам миризмата му.Но това е въпрос на вкус. Simple Smile

# 80
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Вероятно си права, ама като досега само този ми ставаше, нямах особен избор  Mr. Green Сега вече едва ли ще правя стария повече, Панадолко е на светлинни години по вкус.

# 81
  • Мнения: 59
Направих го...
Селма  bouquet
Беше ометен за минути,събирах чинии от двата компа,от масата пред ТВ,абе из цялата къща. Joy
Поздравления за вкусният цар на кексовете.

# 82
  • Мнения: 7 420
arween44,Рися, благодаря за комплиментите! Simple Smile

# 83
  • Мнения: 22 496
Отивам сега да го правя, още от вчера съм му хвърлила око. )))
После ще снимам и показвам какви съм ги сътворила. ))))

# 84
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Отивам сега да го правя, още от вчера съм му хвърлила око. )))
После ще снимам и показвам какви съм ги сътворила. ))))

Съвет от мен - снимай го, преди да го покажеш на домашните, защото после няма да има какво да снимаш  Mr. Green И двата пъти, като го правих, изчезна за секунди

# 85
  • Мнения: 211
Съвет от мен - снимай го, преди да го покажеш на домашните, защото после няма да има какво да снимаш  Mr. Green И двата пъти, като го правих, изчезна за секунди

И при нас се получи така! А от парченцата, които заварих все още излизаше пара!  Laughing

# 86
  • Мнения: 22 496
Хехе, мерси момичета за съвета...)))

Обаче имам един въпрос, направих сиропа, но стана съвсем рядък, като вода. Сложих всичко както си пише, но ме притеснява, че наистина е редичък. Така ли трябва да бъде, или нещо съм объркала?

# 87
  • велико търново
  • Мнения: 588
Да споделя и аз вчера направих кекса много силно ме привлече рецептата.Благодаря на автора  bouquet  bouquet  bouquet
Сложих и аз олио масло защото няма в момента кр.масло и стана.Имам един въпрос към автора колко точно е брашното?Не зная 1.5 брашно колко е?
И след като го опекох бухна страхотно много му се зарадвах,но после като изстина и спадна като гъба пуф.Въпреки всички си го обърнах и сирупирах както е по рецепта,но може би ми е малко много прясното мляко 1/2 ч.ч. ще слагам по-малко следващият път.С остатъка от сиропа +1с.л.захар и 1с.л.какао го сгъстих на котлона стана много добре./това е в отговор на Mirama/Сполучлива рецепта. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 88
  • Мнения: 7 420
Mirama,сиропа трябва да си е рядък,не се притеснявай. Peace

YSMIV4ICA ,това ,което се е получило при теб,обикновено се получава,когато кекса не е доизпечен.ТРябваше още малко да го задържиш в печката,нямаше да ти спадне.
  Не намалявай млякото ,защото рискуваш да получиш по-сбит кекс за това количество останалите продукти.Проверено е! Peace
  1.5 ч.ч.   Е една чаша и половина.Аз меря със пластмасови чаши,каквито се употребяват по заведенията.Обема им е 220 мл.
 

# 89
  • велико търново
  • Мнения: 588
Селма благодаря за отговора .Само в допълнение ,,Панадолко,, беше изяден за 1 ден.А кекса го извадих след като ,,клечката беше суха,,

Общи условия

Активация на акаунт