Шоколадов кекс "Панадолко".За любители на сиропирани сладкиши.

  • 29 708
  • 125
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7 420
...........Този път ще изгоня свекърва ми в нейната си стая, а не да ме гледа, докато правя сладкиша ... хихи... друго си е да има някой виновен.

     hahaha Ей го разковничето!

     Дано успееш да направиш сладкиша,както трябва,когато се решиш да се захванеш отново!Стискам палци!   Praynig Hug

     Весело посрещане на нова 2012-та!  Party Hug

# 121
  • Мнения: 668
е, няма как да не се изпробва - още съм си набелязала и наполеона, не съм го правила - все предизвикателства и за кулинарните ми способности и за лунуването ми  Joy

# 122
  • Варна
  • Мнения: 826
И аз го направих.Спазих точно рецептата.Моя не се наду чак толкова като вашите и опитах да го обърна още горещ,резултата - скъса се.Не знам защо така се получи.Формата беше намазнена и набрашнена.Може би наистина трябва да се изчаква да изстине. Rolling Eyes Поръсих с пудра захар,понеже се озовах без повече какао.Надявам се да се получи добре.

# 123
  • Мнения: 7 420
    А сиропира ли сладкиша?  Rolling Eyes

# 124
  • Варна
  • Мнения: 826
Не,защото нямах какао за сиропа. Laughing Но пък адски ни харесаха и така.Имах и гости,и те също го одобриха.Чудя се дали търпи промени,като например да го направя без какао и да сложа някакви плодове от компот в него ? Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 7 420
     

     Бих ти препоръчала да потърсиш хубава изпитана рецепта за кекс/сладкиш без какао и да се обърнеш към нея.
     Ето ти няколко предложения от мен:
     1. 2.  3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.

    Хубаво е да имаш всички необходими продукти за каквато и да е рецепта,преди да се захванеш да я правиш.Така имаш много повече шансове да получиш наистина добър резултат!  Hug

    Радвам се,че сте харесали и несиропирания Панадолко.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт