Шоколадов кекс "Панадолко".За любители на сиропирани сладкиши.

  • 29 720
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 420
arkady,чудесно,че успя да го напаснеш към своя вкус!  Hug
belinda,това със захарта най-лесно се поправя.Правиш още една порция глазура с повечко захар и готово!  Wink

# 106
  • Мнения: 857
Селма почвам го! Довечера ще информирам дали се е получил.

# 107
  • Мнения: 857
Селма за пореден път казвам,че рецептите ти са уникални! Получи ми се много добре,половината го изядохме вече. На мен ми прилича на шоколадово моельо,което всички в къщи много обичаме. Аз лично добавих натурален шоколад след изпичането който набодох на различни места и се получи още по-шоколадово.

# 108
  • Мнения: 7 420
   Браво,Ваня!Много се радвам,че така успешно се справи!  Hug
   Идеята с натуралния шоколад е чудесна!Ще ти я "крадна" следващия път!  Grinning

# 109
  • Мнения: 371
Аз да споделя ,че и аз го направих.Не съм слагала ванилия и ром,направих го само с маргарин,но се получи доста вкусно.
Благодаря за вкусната рецепта   bouquet
Ето снимчица
http://tufituri.snimka.bg/cooking/vkusno.522225

# 110
  • Мнения: 7 420
tufituri,много хубав кекс!Браво!  Hug

# 111
  • Мнения: 0
какво значи1.5ч ч брашно чаша и половина ли?

# 112
  • Мнения: 7 420
какво значи1.5ч ч брашно чаша и половина ли?
  Да. Peace

# 113
  • Мнения: 0
Selma unikalna recepta,pozdravleniq.az go pravex dva pati,4e parviq mi zalepna za formata,no vtoriq se polu4i.vsi4ki mnogo go xaresaxa.blagodarq.

# 114
  • Мнения: 7 420
giurenceto,много хубави снимки!
Радвам се,че ти хареса рецептата!  Hug

# 115
  • гр.Златица
  • Мнения: 85
Аз пък да се оплача !
Току-що завърших своята одисея с този перфектно изглеждащ кекс.  smile3511 newsm45 От много време му се каня и реших днес да го направя - спазих всичко, но... Едно голямо "но" ме подлуди. Изпече се до суха клечка (не правя кекс за първи път все пак!!!), но след като се опитах да го извадя от формата той просто се разпадна на парчета. Всякаш някой беше го разрязал като блат за торта. Изпечен чудесно, вкусен до безобразие и изглеждащ плачевно. Защо ли се случи това? Нямам обяснение ама никакво. За да не съм капо, наредих парчетата от кекса в една форма и ги залях с кремчето-сироп. На всички опулени в къщи им казах,че това е сладкиш "Рошавата гарга" , съвсем сериозно. Мъжът ми го гледам,че се подготвя да ме бъзика,но аз .... вътрешно съм бясна,но не зная кое ми "прецака" произведението.
Вие как мислите?

# 116
  • Мнения: 7 420
      33uu  33uu  33uu

     
     Имам си нова форма,с която се случват подобни "изненади".....Уж незалепваща,ама..... Confused
     Но Панадолко специално още не съм пекла в последната.

    Не се сещам за други причини....
    Сигурно намасляваш и набрашняваш формата,преди да изсипеш сместа?

# 117
  • гр.Златица
  • Мнения: 85
Да, Селма, намаслих и набрашних...въпреки,че обикновено не набрашнявам,защото ми се отлепят чудесно. Нямам обяснение защо се получи. Да не би да е трябвало да чакам да изстине,но пък пише ,че още топъл се дупчи с пипетата. Чудна работа. Е, и във вариация "Рошавата гарга" се  изяде половината, но мен си ме е яд.
Е, домочадието не пропуска и да ме помайтапи с провала, но пък аз не се поддавам на техните провокации.
Лека вечер ... ще сънувам твоя от снимката на челната страница.

А ти на колко градуса го печеш и включваш ли вентилатор?

# 118
  • Мнения: 7 420
     Медора,пека на 160 г. с вентилатор.Но може и без вентилатор на 180 градуса.
     Ориентирай се според твоята фурна.

      Бих те посъветвала друг път все пак да пробваш да изчакаш кекса да изстине(да не би да ползваш силиконова форма?).Няма проблем,ако го надупчиш и сиропираш вече студен.
       Аз си обръщам кексовете веднага след като извадя от фурната,но Звездев,например,съветва да се изчаква.  Peace

# 119
  • гр.Златица
  • Мнения: 85
Ползвам обикновена тефлонова форма за кекс, с която до сега съм изпекла един господ знае колко сладкиши,но... явно човек трябва да има и провали,за да се амбицира повече. На вкус е страхотен, плени ме! Остава да го "догодя" и на визия... особено след като се има в предвид страстта ми към декориране ... Пак се повтарям - фантастичен на вкус. Ще направя още  опити. Този път ще изгоня свекърва ми в нейната си стая, а не да ме гледа, докато правя сладкиша ... хихи... друго си е да има някой виновен.
Весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт