Полът вече го разбираме, МАРТенските имена подбираме (25)

  • 18 067
  • 743
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 24
Tink , при теб какво стана - как си? Болката отмина ли или още те тормози?

eniq , тук вече раждалите и кърмили мами трябва да се включат, за да ни поразяснят. До колкото знам хубаво е да се загрубят малко, защото бебо бая ще ги тормози после.

# 616
  • Мнения: 103
Ето ме и мен в по-късните часове. Извинявам се, че пиша на този език, но нещо на лаптопа му стана и аз не разбрах какво.
Tink, да ти кажа и двете колички много ми харесаха, но май първата повече и то най-вече заради това, че дръжката е цяла.
Nincho_m, браво на твойта мома, още по-голяма да порасне.
Eniq, ще стискаме палци за концерта, няма как. Нали тряба да се представиш отлично.
За крема за зърна и аз мисля, че от 9 месец трябва да се почне и то много внимателно, защото наистина стимулирането на зърната води до контракции. Аз за сега още не мисля за това, имам малко време.
Момичета искам и аз да изразя едно мое виждане и да ви споделя, че ужасно много се радвам, че ви има и много свикнах с вас. Не знам какво щях да правя, ако ви нямаше. И когато нямам време да вляза да ви прочета, денят ми не е пълноценен. Много ми е хубаво във вашата компания.

Цитат
Eto me i men v po-kasnite 4asove. Izvinqvam se 4e pi[a na tozi ezik, no ne6to na laptopa mu stana i az ne razbrah kakvo.
Tink da ti kaja i dvete koli4ki mnogo mi haresaha, no mai parvata pove4e i to nai-ve4e zaradi tova 4e drajkata e cqla.
Nincho_m bravo na tvoita moma, o6te po-golqma da porastne.
Eniq 6te stiskame palci za koncerta nqma kak. Nali trqba da se predstavi6 otli4no.
Za krema za zarna i az mislq 4e ot 9 mesec trqbva da se po4ne i to mnogo vnimatelno za6toto naistina stimuliraneto na zarnata vodi do kontrakcii. Az za sega o6te ne mislq za tova, imam malko vreme.
Momi`eta iskam i az da izrazq edno moe vijdane i da vi spodelq, `e ujasno mnogo se radvam 4e vi ima i mnogo sviknah s vas. Ne znam kakvo 6tqh da pravq ako vi nqma6e.I kogato nqmam vreme da vlqza da vi pro4eta denqt mi ne e palnocenen. Mnogo mi e hubavo vav va6ata kompaniq.

Последна редакция: чт, 26 ное 2009, 21:57 от Mamma

# 617
  • Мнения: 103
Оправих си клавиатурата  Whistling, не мога д аповярвам. На всичкото отгоре стана без да искам newsm78

# 618
  • Мнения: 521
Darida мерси, че попита миличка...  Hug Ми боли си, от време на време се закача така, че изобщо не мога да стъпя на крака... Стоя на един крак и леко се раздвижвам в таза и чакам да се откачи... и като се откачи пак боли адкси, но поне мога да стъпвам... Дано вече вземе да се оправя, че три седмици ме мъчи и става по-зле вместо по-добре,,,

# 619
  • Мнения: 24
Tink , ще ми се да можех с нещо да ти помогна, но за нищичко не се сещам...
Дано да ти отмине, защото сигурно е много неприятно... Днес като каза, че си се просълзила от болка много мъчно ми стана  Sad
Ще стискам палци  fingerscrossed да минава бързо и ако можеш - почивай си повече  Hug

# 620
  • Мнения: 68
благодаря ви мамчета живи и здрави ще сложа и снимков материал от концерта.
инбаче мамо ив пея народни песни и имам около 6 клипа в една телевизия която не се гледа във всички градове-тв родина се казва-и честваме 5 години.малко ми беше останало да направя албум,но покраи сватбата и сега бебчо нямаше как,но живи и здфрави малко по нататък Hug
дарида права си мила трябва да се включват мамите да ни светнат малко че...то маи има и теми дето са за това де ама... ooooh!
аз си качих още 2 снимчици,каква съм шишкалана,е утре ще видим с колко съм + Blush ама здраве да е

незнам ама аз много взех да си мисля за петеее,защото тя всеки ден влизаше и се разписваше а сега никаква я няма...дано вс е наред,ама дано по бързо влезе да пише че да се успокоя малко.то не е само тя липсваща,ама дано всички мами си имат подобаващи причини че да са ни оставили малко newsm78

# 621
  • Мнения: 103
Тинк и аз бих искала да ти помогна, но просто нямам никакжа идея. Мога само да стискам пал4ета всичко да е наред. Не ми с е е слу4вало, но си представям колко е неприятно  Hug
Дарида точно така и аз съм чувала за зърната. Една приятелка ми разправя, че ако не са подготвени предварително много боляло, защото детето мн силно сму4ело и я е разкървавявало. Дълго време си е ходила с болезнени гъррди докато свикне. Затова трябва да се подготвяме. Тя ми е казвала и за навлажнена хавлиена кърпа и да се обтриват гърдите, но пак внимателно и не за дълго.

# 622
  • California
  • Мнения: 264
Включвам се за малко
Тинк, я си се мажи с нещо - диклак, фастум - каквото имаш, че тая болка я знам добре и не се търпи.  Sad
Аз лично се мазах преди 2 седмици, че и мен ме боля от пилатес и за 1-2 пъти ми мина - на бебката нищо няма да и стане  Peace

За зърната съм чувала, че се загрубяват с гъба, но чак последните седмици от бременността. Сега имало опасност от контракции - много е рано т.е.

# 623
  • Мнения: 103
Момичета гледах снимките и всички сте пу пу да не ви е уруки много сладки бременни. А аз съм   261uu smile3535 smile3518. Аз продължавам да съм си по-скоро дебела, отколкото бременна. Скоро 6те ка4а и аз снимки да ме видите кооооооооооолко съм дебели4ка. Сега ви пожелавам лека вечер и сладки сънища. До утре  Hug

# 624
  • София
  • Мнения: 324
Момичета, а не е ли добре да се ползват силиконови зърна за кърмене, за да не се разраняват? По всички каталози ги има, мислех че това е решението  newsm78

# 625
  • Мнения: 6 324
Моля някой да ми метне паролата за албума на мейла - mamma (at) bg-mamma.com


За подготовката на гърдите и за въпроси, свързани с кърменето, ако искате ще помоля Бу да се включи в темата.
Освен създател и модератор на подфорум Кърмене тук, тя е първият сертифициран консултант по кърмене на Ла Лече Лига за България и съветите и са безценни.
Аз самата не съм кърмила и не мога да споделя опит и съвети.

# 626
  • Мнения: 73
Mamma, Би било страхотно ако се включи консултант по кърмене със съвети newsm10 
Със сигурност на всички ще ни хареса ако може да получим отговори на въпросите си.
  bouquet  bouquet

# 627
  • Мнения: 521
Vasilia  Hug

Момичета гледах снимките и всички сте пу пу да не ви е уруки много сладки бременни. А аз съм   261uu smile3535 smile3518. Аз продължавам да съм си по-скоро дебела, отколкото бременна. Скоро 6те ка4а и аз снимки да ме видите кооооооооооолко съм дебели4ка. Сега ви пожелавам лека вечер и сладки сънища. До утре  Hug

Слънчице, недей плака, и аз съм като тебе същата, по скоро дебеланка отколкото бременелка... ноооо и ние сме си хубавки!  Hug

# 628
  • Мнения: 723
Тинк,внимавай с тази болка Naughty,
не искам да те панирам ,но на мен болка в тазобедрената кост-вероятно прищипан нерв предизвика ражденето на Васко в 8-я месец,
аз се правех на герой и с очи ,от които капеха сълзи от  болка -оправях болнични,осигуровки и тем подобни-вместо да си стоя на д-то,
та това предизвика спукване на околоплодния мехур и изтичане на водите,
стой на дупето си колкото се може повече и в никакъв случай не допускай нетърпима болка за по-дълго време Naughty,
за зърната мисля да ползвам крема на Лансинох ,заедно с този на Авент -не се отмиват,
добре е зърната да са еластични , а точно тези кремове ги правят такива,
не трябва да се мият със сапун,защото той изсушава кожата,
като се появи кърма пък , е най-добре да се мажат с нея,
но подготовката е с кремове.........

# 629
  • Мнения: 723
Момичета, имам голям проблем... Имам един прищипан нерв на таза и направо не мога да си стъпя на левия крак.  Crazy Такава ужасна болка е, че не знам какво да правя. Като се оплаках на доки преди 2 седмици, тя каза да почивам и че може да го затоплям мястото... да де, ама сега като съм на работа нито мога да си почивам, нито да го затоплям, а не мога да наравя две крачки до принтера... Някой имал ли е подобен проблем? Някакви идеи какво може да се направи?  newsm78
Ей сега ти прочетох  пак пост-а ,при мен болката беше в десния крак,
наистина нетърпима болка,
не знам при теб как е било,но аз две раждания без упойка - гък не съм казала, а от тази болка плачех със сълзи,
ако и при теб е така нетърпима-моят съвет е -възможно по-малко се движи,
напрежението което изпитваш води до контракции и до разкритие,ако трябва вземи болнични,отиди на ортопед и той да те посъветва-възможно е да ти освободят нерва..........

Общи условия

Активация на акаунт