Как да увеличим кърмата си

  • 128 299
  • 180
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 100
Много билкови добавки са били използвани много години, за да увеличат продукцията на млякото, като най-популярните са Fenugreek, Магарешки бодил и Малина. Бирената мая (съдържа витамини В) е друго често предписвано лечение за малко производство на мляко. Аз обикновено препоръчвам на майките да вземат капсули Fenugreek (2-3 капсули, 3 пъти дневно) заедно с таблетки Магарешки бодил (същата доза).
Само едно пояснение /понеже в момента темата ми е много актуална/, Fenugreek на български е тилчец /гръцко сено/. Познато е и като сминдух, забун. За увеличаване на кърмата се използва семето - може да се свари чай от него, а и самото семе след накисване и/или  покълване също може да се консумира. Аз лично го предпочитам на капсули или като чай.
Сминдухът като подправка /т.е. листата на  растението/ също са лактогонни, но в по-малка степен от семето.

# 31
  • София
  • Мнения: 469
Ванилия, много полезна информация.   bouquet Аз все мрънкам за количеството на кърмата. Като цяло ми се налага да дохранвам поне с 10 мл на ден , така се надявам да се увеличи   Praynig Мисля да опитам този сминдух. Ти доволна ли си? Кога се забелязва промяна?

# 32
  • Мнения: 228
При мен помага лактогонния чай, много течности и ... яхния от воденички с много лук! На следващия ден съм пъъълна!  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 469
От кой чай си доволна? Аз пия Хипп, но от него може само по 2 чаши дневно Sad А след като ги изпия има ефект ( поне 20-30 мл повече...) За съжаление не обичам воденички и лук...

# 34
  • Мнения: 228
Да си призная честно, на мен Хип не ми помогна изобщо. Пиех от българския лактогонен чай и Текане. Супичките също ми помагат.

# 35
  • София
  • Мнения: 223
здравейте, от 11 мес кърмя, но през последните 2-3 мес кърмата ми намаля драстично, откакто цикълът ми се възобнови, а и детето вече суче само веднъж дневно. Моля за съвет как се увеличава кърмата в този период на къмрене? с чай пробвах имаше ефект, но не особено задоволителен. свикнала бях гърдите ми да преливат, а сега....са като локум мекички. ще ми се поне още месец да кърмя, за да направим годинка... моля за съвет как да процедира, да прием ли някакви медикаменти, чайове, билки или цедене през деня ще  е достатъчно?

# 36
  • Мнения: 1 100
Моля за съвет как да процедира, да прием ли някакви медикаменти, чайове, билки или цедене през деня ще  е достатъчно?
Моята лекарка ми препоръча urtica urens 5ch или ricinus communis 5 ch - 2-3 пъти дневно по 5 гранулки. Честно казано само от тях виждам траен ефект, а съм опитала какво ли не. Потенцията е достатъчно ниска и няма нужда от индивидуална дозировка - универсална е за всеки.

По какво съдиш, че нямаш кърма? Това, че са ти меки гърдите не значи, че няма. Аз с меки гърди кърмих почти две години. Wink

# 37
  • Мнения: 97
Здравеите и аз искам да попитам кърмя вече 4 мес. и кърмата започва да ми става все по- бяла почти прозрачна имали начин да я подсиля .Мерси

# 38
  • София
  • Мнения: 223
кърмата променя цвета си с напредване на времето, през което се кърми, според нуждите на детето се променя съставът и и затова си променя цвета, но тава не означава, че е по-слаба, че не е хранителна и т.н. така че кърми спокойно и не се тревожи.
Меки - за мен е старнно, гърдите ми ставаха на къмък, когато бяха препълнени с кърма, а сега по цял ден не може да се събере толкова, че да се уголемят дотолкова, че да станат твърди. ще трябва да порбвам с помпата, за да видя колко има като количество, но ме съмнява, че е само 20-30 мл. и струята е слаба....

# 39
  • Мнения: 9 144
На 6-ия месец кърмата почти ми беше спряла заради личен проблем, но с много инат, много течности, чай Хип, боза и ядки, също давах на малечка да суче на всеки час и половина, за да стимулира максимално лактацията.
Беше голяма драма, защото тя категорично отказа всякакви марки АМ, независимо колко гладна беше. Кърмата ми тръгна отново вечерта на втория ден.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 34
Аз с кафе Инка (детското "кафе" от едно време) успях да намаля дохранванията от 5-6 на 2-3 на ден. Сега започнах да вземам хомеопатия, ям сусамов тахан+ленено семе, пия чай от копър и чай на Хип. Ще пробвам и със сминдуха на таблетки + препоръчана рецепта (магданозено семе с мед) и се надявам да махна химията. Ако не успея поне ще знам, че съм пробвала всичко възможно! Препоръчаха ми и още една рецепта със семена: 50 гр. семе от копър, 50 гр. семе от коприва и 50 гр. семе от анасон- смесват се с мед и се яде 3 пъти дневно. Нея я оставам като краен вариант.
Освен това смятам да попитам тук във форума за дойка от Варна, в смисъл ако някоя мама има кърма в излишък да дава по-малко Simple Smile
А и да питам за житото! Хич не ми се хапва, но ако има ефект и с него ще започна.
Относно бозата: аз съм твърдо против заради подсладителите. Пък и съм чувала, че е по-скоро мит. Дали пък и тя няма ефект?
Обсебена съм от това, как да увелича производството на кърма, защото сърцето ми се къса като трябва да нахраня малката Изи с АМ. Но няма начин! Иначе ще умре от глад. Но има подобрение! Не се отказвайте, това е най-важното!   bouquet

# 41
  • Мнения: 294
Това, което помага най-много за увеличаването на кърмата е честото кърмене, дори и когато се налага да е на всеки час. Повече течности- най-вече супички, айрян, сокчета и чайчета.
AlexaGi,пробвах с боза, когато кърмех първото си дете и от нея само напълнях. Тогава кърмих до 6-ти месец. С второто вече знаех- когато намалееше кърмата, давах винаги, когато поискаше и никак не дохранвах с изкуствено. Дори имаше ден, в който давах на половин час и след това всичко се нормализира. Кърмих до година и 2 месеца и спрях, защото аз така реших Simple Smile Хапвах и много ядки-кашу,лешници и бадеми предимно.
Успех на всички с кърменето и не забравяйте, че и сънят помага Simple Smile Почивайте си винаги, когато има кой да гледа бебо  Peace

# 42
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Алекса, чудесно е, че имаш такова желание да кърмиш!  Hug Както са казали и по-горе момичета за увеличение на количеството кърма най-много помага честото кърмене! Хубаво е да знаеш, че количеството кърма се определя според търсенето, т.е. колкото повече и по-често  суче бебето толкова повече кърма се произвежда, така, че е хубаво да започнеш да даваш гърда по-често, както и да цедиш след всяко кърмене дори на празен ход за да стимулираш лактацията.  Peace
 Също така е важно да даваш добавката след кърмене, а не преди или вместо за да има желание бебето да суче от гърдите ти. Не се притеснявай за това колко мляко можеш да изцедиш или колко пълни чувстваш гърдите си, това не е показател - много майки не могат да изцедят нищо нито с помпа, нито на ръка, а за гърдите е нормално да омекнат след първите дни, когато количествата кърма се регулират.

 Относно различните билки и илачи - на всяка помагат различни неща и в различна степен, на мен например ми помогнаха свински пържоли  Mr. Green, бг чай от най-евтиния за кърмачки и жито с орехи. При сериозни проблеми съм пила и рицинус, но за хомеопатията е хубаво да се консултираш с хомеопат.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 34
Бебка е на гърдата ми почти постоянно! Много обича да суче. Понякога като не излиза нищо започва да се ядосва и да пуска зърното, но като цяло кърменето е безпроблемно. Още при първата ни среща в родилното сама намери зърното и го захапа през нощницата.  Grinning
Нощем и сутрин имам доста кърма. Стига до към 14.00 часа. След това направо няма нищо. Сега от два дни забелязвам подобрение. Явно е от хомеопатията (предписана от хомеопат, не самолечение). Вчера се разминахме с две добавки от по 130-140 мл. Ще видим днес с колко?
Успех на всички! Не се отказвайте!

# 44
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Браво, Алекси, чудесно се справяте!  Hug
 Относно намаляването на млякото в следобедните часове - нормално е, също така е нормално тогава да се случват тъй наречените струпани кърмения - бебето суче постоянно в продължение на часове с мн малки паузи, това го прави за да си набави повече мляко за една по-дълга пауза. Често майките за да не дават добавка от АМ се цедят сутрин и додават изцеденото вечер, ако искаш можеш и ти да пробваш, а аз мисля, че ако редовно слагаш бебка на гърда и се цедиш съвсем скоро ще отпадне добавката.  Party Радвам се, че хомеопатията ти помага, предполагам са ти казали освен нея да пиеш повече течности и да си почиваш повече доколкото ти е възможно!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт