Как да увеличим кърмата си

  • 128 677
  • 180
  •   1
Отговори
# 90
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 851
Чудесно, че си намерила подход, който да работи! Дано и занапред продължи така!

# 91
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Латисия, радвам се, че си открила какво работи при вас, а и че имаш възможност да си починеш!   bouquet

# 92
  • Мнения: 8 242
laticia, lily  Hug

Уф, дапрочета, че не само моето овне ме побърква по темата.. Стефи се държи по абсолютно същия начин.. Засега си има "запаси" от наддаването първите месеци, но усещам как другия път ще е веселба на кантара  Crazy

По цял ден/нощ я дебна да й се доспи, че да цокне малко.. което невинаги се получава за съжаление  Rolling Eyes
От новородена все трябва да я "приканвам" да суче, но колкото по-голяма става, толкова по-рядко ми се връзва на номерата  Rolling Eyes Даже и сутрин, след понякога 6-8 часа пауза не иска да суче  Confused
С лъжичка трудно й пробутвам 2-3 пъти на ден по 20тина мл. - тя го приема обаче повече на игра и в повечето случаи не постигам кой знае какъв ефект..
Пози съм сменила 1001, тъмно, светло, с шум, без шум, в движение, с прибежки и припълзявания .. еми като каже, че няма да суче... понякога й се събират около 3-4 кърмения за 24 часа  #Crazy

Бу, Не съм  Hug Hug Hug

Продължаваме борбата  Twisted Evil

# 93
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Здравейте мами, благодаря за изчерпателната информация в началото на темата  Hug!
Аз имам две дечица, първото неуспешно кърмено до втория месец /от незнание и липса на информация/ и второ, което е на 16 дни, и което се надявам да кърмя успешно по - дълго  Praynig. Той се храни около 10 - 11 пъти на ден, на поискване, обикновено през около 2 часа. Но ако е буден иска постоянно да суче, хапва, пуска гърдата сам и след 15 мин. пак иска. Дали е нормално ? В момента и при нас е доста горещо. Мериха го на 1 седмица, беше качил 200 гр., което според сестрата от консултацията е добре. Суче интензивно, понякога по 15 минути, понякога по 30 - 40 мин. Нощно време също си се храни през около 2 - 2,5 часа. Дали трябва да променя нещо в режима си на хранене, или да приемам чай за повишаване на лактацията ? Притеснявам се дали му стига кърмата ...

# 94
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Сони, здравей и честито бебе!  Hug Разбирам, че ти е притеснено дали ще се справиш след неуспеха с първото си детенце. Мога да те успокоя, че за момента нещата при вас звучат чудесно! Ако бебчо има достатъчно напишкани пелени (поне 5-6 за 24ч.) и поне по 3-4 добре наакани (около 1 супена лъжица), има здрав вид и се чувства добре значи кърмата му стига, ако и ти нямаш проблеми с гърдите (разранени зърна, болки, бучки и тн., значи всичко е наред при вас). Мога да те окуража да продължаваш да го храниш на поискване, като гледаш да има поне 10 кърмения за 24ч (минимумът е 8 ) с поне 2 нощни хранения. Поведението на бебчето ти е съвсем нормално - на тази възраст малчовците бързо се уморяват и имат нужда да си починат по време на сукането, затова и се получава това сукане за малко, после малка дрямка (по възможност без да пуска гърдата  Laughing) и после пак сукане. Често в началото се оказва, че кърменето е почти всичко, което правиш през деня (и нощта), но за щастие с времето бебенцата заякват и лека-полека нещата влизат в ритъм.
Можеш да си хапваш от всичко (боб, леща, зеле, лук и тн. храни) в умерени количества, единствено може да ограничиш прясното мляко (1 чаша не е проблем) и да избягваш фъстъците. За да разбереш дали бебето реагира на някаква храна (например зеле, боб и тн) можеш да го следиш  след като си яла от съответната храна, но в общия случай, ако не прекаляваш с количествата (надали би изяла кило боб, нали?  Mr. Green) вероятно не би имало проблеми.
 Не се притеснявай да споделяш за всичко което те вълнува, надявам се всичко този път да потръгне!  Peace

# 95
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Не съм , много ти благодаря за отговора.  Гърдите ми омекнаха, понякога само се напрягат и стават болезнени, но той като си посуче и омекват. Памперсите са почти постоянно с малко ако и пиш на около 2 - 3 смени, но със сигурност гонят твоята бройка.
Надявам се да успея този път  Praynig!!!
Утре сме на контролен преглед в болницата, да видим какво ще кажат докторите. Иначе той е доста якичко бебе, имаме си бузки и кълчиците ни се позаформиха вече  Joy!

# 96
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Здравейте отново, набързичко минавам само да се похваля - за 7 дни Боби е качил 320 гр. и е пораснал с 2 см. Ето защо е постоянно на гърдата, а аз си мислех, че не му стига  Embarassed. Не съм още веднъж благодаря за куража, който ми вдъхна  Hug!

# 97
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Сони, радвам се за вас, продължавайте в същия дух!   bouquet Ако възникнат други въпроси и притеснения, не се притеснявай да питаш.  Laughing

# 98
  • Мнения: 83
Не съм, кърмата ми се увеличи много малко, малката не е качила достатъчно, а сега отказа и шишето и не мога да я дохранвам. Не знам как да я дохранвам, не иска нито кърма нито АМ. Пробвах с приспособлението от панадола, пак не иска. При джипито като я мерим уж качва добре, но там я мерят с памперс. При гастроентролога се оказа, че е качила около 270 грама за 2 седмици-мериха я без памперс. Продължаваме да се държим на гърдите по един час. Ако изпусне зърното, започва да се дере докато не й го подам пак и през цялото време си суче настървено. Колкото за домакинството, едната баба живее с нас, но не желае да помага. Другата няма как да дойде.

# 99
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Кикиама, здравей! А иначе как е малката и какво казва лекаря? Овладяхте ли повръщането?  Hug
Също така при гастроентеролога на един и същ кантар и по един и същ начин ли я мерите? Иначе 270 грама не са чак толкова малко, това са 570гр за месец.  Peace
 Възможно ли е дългото стоене на гърдата и настървеното сукане при вас да е свързано с болки и дискомфорт в коремчето? Можеш ли да ми опишеш точно как протича едно ваше кърмене? Малката хвърля ли се яростно на гърдата, захапва, суче яростно и после пуска зърното или ръмжи, свива крачета и тн? Кога я виждаш и чуваш да преглъща и колко време суче ефективно? Би могла за да съкратиш времето което прекарва на гърдата да я държиш на нея само докато суче ефективно (чуваш я, че преглъща), след това я откачаш (като слагаш малкия си пръст м/у венците ѝ за да загуби вакум и да пусне зърното) и я поставяш на другата гърда, така би могла да сменяш няколко пъти гърдите, докато малката иска да суче, също така можеш да прилагаш и компресия на гърдата за да може бебето да получи максимално количество мляко - когато бебето е спряло да суче ефективно хващаш гърдата отгоре и отдолу в основата и притискаш ето статия с клипче която ще ти помогне да разбереш точно как да направиш компресията.  Peace

# 100
  • Мнения: 83
Не съм за съжаление продължава да си повръща. Коремчето я боли, има адски много газове. Понякога се събужда с болки и реве. Иначе като се кърмим суче доста настървено, като опъва крачетата и си извива тялото. Понякога суче известно време плюе зърното извива се, почва да нервничи и пак го търси(ако направи няколко пъти така и давам другата гърда). Като и дам пак да суче се успокоява, ако опитам да и дам шишето обаче, реве до скъсване.

# 101
  • София
  • Мнения: 632
kikiama , попитай лекаря/лекарката, дали може да пие ЛИНЕКС, познато ми е това с газовете повръщането, при нас имаше и лека диария, нищо че беше на кърма, една роднина ни зарази, когато бяхме на 4 месеца, беше страшно! Та ходихме в Токуда и там ни го изписаха, оправи се за 2 седмици, а беше много зле, беше спрял да качва и т.н. При нас имаше голям успех, може и при вас да има. Успех Peace

# 102
  • Мнения: 83
Благодаря muhmututurka, ние вече пиеме втори по вид прахчета и не помагат, а и уж вече трябва да мине повръщането.

# 103
  • София
  • Мнения: 632
Да ако са пробиотици за съжаление не на всеки действат Sad За смектата единствено знам, че не е пробиотик и действа, но си трябва лекарско мнение де, все пак е детенце  Praynig

# 104
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Кикиама, здравей! Съжалявам, че все още повръща малката и се надявам това скоро да престане. Доколкото съм запозната често след 4ти месец повръщането при бебенцата доста намалява, дано и при вас да е така! Важното е, че бебето наддава и иначе си е здраво и жизнено.  Grinning
Какво е мнението на гастроентерологът, каква диагноза ви е дал? Обикновено при бебета, които доста повръщат и страдат от болки в коремчето се препоръчва кърмене в по-изправена позиция, често оригване често слагане на гърда с идеята бебето да яде често, по малко. Вероятно твоята бебка търси гърдата когато я боли коремче и вероятно не всеки път суче ефективно. Може би за вас би бил вариант да я откачаш от гърдата когато видиш, че не суче ефективно и да и даваш залъгалка (например) и после да я връщаш отново след като се успокои. При някои майки помага и да наблюдават бебето и когато спре да преглъща да пробват компресия на гърдата, след нея да откачат бебето  и да предложат и другата гърда. Ето ти една статия за колики, рефлукс и кърмене, която надявам се ще ти е  полезна.
 Ще очаквам да споделиш как вървят нещата при вас и има ли подобрение и с повръщането и с кърменето!   bouquet

П.П. Кикиама, искам да те поздравя за усилията които полагаш, разбирам колко ти е трудно и се възхищавам на упоритостта и силата да продължиш да кърмиш детенцето си, браво!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт