Откъде си намирате кисело мляко, ама по- като "нашенското"? (САЩ)

  • 20 569
  • 216
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 175
Здравейте, мами в САЩ,

Едно от нещата, които най-много ми липсват тук, е киселото мляко. Ама не плодово, или обезмаслено, или соево, нишестено и т.н. - не, нормалното обикновено кисело мляко с което всеки българин е свикнал  Grinning Вие какви заместители ползвате? Намирали ли сте нещо, което да прилича на нашето кисело мляко? Моля споделете опит. Аз непрекъснато пробвам различни марки, но все нещо им липсва, най-често вкус. Ето няколко, за които се сещам в момента:


 - Dannon (т.е. Danone) Plain - безвкусно и блудкаво, няма нищо общо с Данон в България

 - Stonyfield Farms, Plain, Cream top - интересен вкус и цвят, но му липсва киселинност и типичния вкус на кисело мляко. Сладникаво.

 - Cabot Greek Style Yogurt, Plain - това оглавява класацията засега, защото има някаква киселинност и е по-ароматно, но пък е гъсто и малко като паста (paste, не pasta, хихи)

 - Redwood Hill Farm Goat Milk Yogurt, Plain - в пристъп на носталгия към козето кисело мляко на баба ми, си взех едно такова. Беше най-миризливото и отвратително нещо което бях яла от много време. Обадих се във фермата и те ми казаха че по принцип такъв вкус/аромат бил типичен и специфичен за козето мляко. Трънки. С такова хубаво козе мляко израстнах, тук ще ми казват сега че американските кози смърдели... Знам, че някои миришат, но в наше село бяха хубави, и имах високи очаквания за американските кози, но не би.


Освен това съм пробвала и домашно правено кисело мляко (краве) което една гъркиня си прави, и беше страхотно, но беше Greek style - т.е. прецедено и сгъстено, и беше бая тежко, повече като сметана отколкото като кисело мляко. Две-три лъжички да си хапнеш е супер, но от повече ми прилошава  Crazy


Пробвала съм и аз да правя, и въпреки че не става като у нас (защото тук прясното мляко е хомогенизирано), засега мойто домашно правено най-много се доближава до българското. Само дето отнема към 10 часа и после трябва да престои цяла нощ в хладилника  Rolling Eyes

Ако се сетя за още, ще добавям. Кажете сега вие  Grinning

# 1
  • Мнения: 2 563
Бе в Бостън нямате ли органични магазини, whole foods или поне руски магазин? В Ню Йорк и околностите по такива места намирам чудесни кисели млека или кефир. Особено съм доволна ей от това http://www.ronnybrook.com/product.html, плейн.  Това също е хубаво http://www.nancysyogurt.com/dealers/index.php.

# 2
  • Мнения: 1 175
Споко бе жена, аз само питам. Ще ги пробвам твойте, ако ги намеря. Имаме whole foods и етно магазини, ама вътре млека бол. Отворих темата главно за да събера млека, които от опит препоръчвате като хубави, че да ходя да ги търся после, а не да влизам във всеки магазин и да купувам всяко ново нещо за проба, и после да го хвърлям, като онова козе мляко  Mr. Green Щото досега главно така действам...

# 3
  • Мнения: 2 185
Ние сами си го правим  Peace
Иначе знам за това http://www.whitemountainfoods.com/bulgarian_yogurt.htm

# 4
  • Мнения: 3 491
Моята класация за момента я води киселото мляко на Trader Joe's:

http://thisweekfordinner.com/wp-content/uploads/2009/04/euro-yogurt.jpg
http://burpandslurp.files.wordpress.com/2009/06/dsc03496.jpg

Приятно накиселява и не е свръхгъсто. От това, което съм опитвала, то е най-близко до българското кисело мляко, и е с българската бактерия. Доколкото съм заглеждала етикетите, не всички млека са с нея.

# 5
  • Мнения: 7 837
Изобщо не си спомням вкуса на българското кисело мляко. Нито на сиренето, нито на нещо друго. Макар че наскоро ми споделиха, че бялото сирене, което правят в Чикаго е много по-хубаво и от това в България.

# 6
  • САЩ
  • Мнения: 170
И аз съм май като Кейси  Laughing Ям си Данон и второто което си показала и съм доволна. Не харесвам обаче обезмаслените им вариянти и избягвам да ги купувам.

# 7
  • Paris, France
  • Мнения: 14 180
Потърси гръцки или турски магазин. Аз от такива магазини купувам.

# 8
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Аз купувам Bulgarian Yogurt, на Trimona foods (NY). Харесва ми. А сирене си купувам българско овче сирене, от онова дето е в тенекиите.

# 9
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
В Трейдър Джо има много хубаво кисело, наистина кисело мляко, по моите спомени баш като българско, европейски тип май го водят, не мога да намеря картинка сега...
 
В арменските магазини в Уотъртаун има ливански/сирийски тип млека, също хубави.

# 10
  • Мнения: 81
Аз купувам Bulgarian Yogurt, на Trimona foods (NY). Харесва ми. А сирене си купувам българско овче сирене, от онова дето е в тенекиите.

И аз го пробвах, но е толкова кисело че дзъркелите ми изкочиха. Може би съм отвикнала незнам, или съм забавила вкусът на истинското бг мляко.

# 11
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз купувам Bulgarian Yogurt, на Trimona foods (NY). Харесва ми. А сирене си купувам българско овче сирене, от онова дето е в тенекиите.

И аз го пробвах, но е толкова кисело че дзъркелите ми изкочиха. Може би съм отвикнала незнам, или съм забавила вкусът на истинското бг мляко.


аха, отвикнала си  Laughing
такова си е, киселяк. не съм в Щатите, ама да си кажа и аз, 4е въобЩе не го търся, задоволява ме напълно предлаганото тук, стига да е без плодове и неподсладено  Sick

# 12
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Да се оплача и аз, но не от к. мляко в щатите а това в Б-я. Ходихме си преди месец, и опитах поне 6 вида к. мляко там, но от всичките само едно ми хареса... не ме питайте за името, гледах картинката - нещо в синьо. Всеки ден виках на мама, че к. мляко в Бг. са го развалили и всеки ден тя ходеше да ми вземе друго  Blush Та един ден налучка едно дето беше точно същото което ядяхме като деца  Party А к. мляко Пършевица е най-лошото според мен  Sick

В щатите си го правехме, но за закваска използвах Plain прясно мляко и Кефир-Plain също, който може да намерите във почти всеки гръцки, руски или полски магазин. В по големите вериги магазини също може да намерите кефир. Всеки път се получаваше идеално  Mr. Green Като си направехме 1 галон, седеше по дълго в хладилника, в буркани или купи без да го затваряме, и на края нямаше нужда да го цедя (след 3 седмици де), направо го ползвах за снежанка  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 093
ето това е млякото което си купуваме 
 http://pinehedge.com/products.htm
Сега прочетох че се продава само в Канада, но все пак да го спомена тук. Страхотно е и когато го отвориш има дебел слой каймак. Дори не се сещам в България да сьм си купувала такова мляко. Сьщо много ми харесва, че се продава в стьклени буркани, които се връщат.



# 14
  • Мнения: 1 175
Благодаря за информацията! Ще проуча всичко споменато. Даже вече писах на White Mountain Foods но ми казаха, че в МА нямат дистрибутор, а лично не пращат. Но другите трябва да ги има в споменатите от вас магазини, така че тръгвам да търся. Ако някой се сети за още, пишете. На мен си ми липсва нашия тип кисело мляко и не ми харесват масите безвкусно тукашно. Просто нямам кола и не съм обикаляла много досега, затова питам за конкретни марки, да не се шматкам безцелно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт