Откъде си намирате кисело мляко, ама по- като "нашенското"? (САЩ)

  • 20 611
  • 216
  •   1
Отговори
# 15
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Най-лесното е да си купиш бактерии/закваска и да си го правиш сама. Само ти трябва прясно мляко, каквото си решиш - пълномаслено, 1% или пък органично, няма значение, винаги става кисело прекрасно мляко, като домашното от БГ.

# 16
  • Мнения: 57
правя сама. купувам organic пълномаслено овчо прясно мляко, сипвам го в чашки за крем-карамел, слагам по една лъжица закваска.
пускам го във фурната на 50 градуса и изобщо не го пипам. става за 4-5 часа и е като най-хубавото, което сам яла в България - на Рилския манастир.
веднъж пробвах с друга закваска, за 8 часа нищо не стана. Т.е., важно е да имш хубава закваска.

# 17
  • Мнения: 1 175
правя сама. купувам organic пълномаслено овчо прясно мляко, сипвам го в чашки за крем-карамел, слагам по една лъжица закваска.
пускам го във фурната на 50 градуса и изобщо не го пипам. става за 4-5 часа и е като най-хубавото, което сам яла в България - на Рилския манастир.
веднъж пробвах с друга закваска, за 8 часа нищо не стана. Т.е., важно е да имш хубава закваска.

Това с фурната е много добра идея, не се бях сещала. Аз все го омотавам в електрическо одеало с термометър  Mr. Green А каква закваска ползваш? Освен от киселото мляко което ти си правиш де - в началото от какво започна?

# 18
  • Мнения: 2 185
Аз ползвам тази закваска http://www.iherb.com/Yogourmet-Freeze-Dried-Yogurt-Starter-Creme … z-30-g/12046?at=0 , това прясно мляко http://shamrockfarmsorganic.com/ и бурканите стоят в термо чанта за 4-6 часа  Peace. Става супер.

# 19
  • Мнения: 1 175
Clairette, това Creme Bulgare ме разби! Като Creme Brulee, едно такова изтънчено звучи  Wink
Знаеш ли какво представлява, че ми стана любопитно? Като го потърсих в уикипедия ми изплю "Did you mean crime Bulgaria?"   Shocked

# 20
  • Мнения: 2 185
Е, какво да означава- Български крем  Laughing  Hug . И на мен ми е чудно защо така са го кръстили, но закваската си е супер, става много хубаво мляко с нея  Peace

# 21
  • Мнения: 1 175
Е, какво да означава- Български крем  Laughing  Hug . И на мен ми е чудно защо така са го кръстили, но закваската си е супер, става много хубаво мляко с нея  Peace

Да се изчервявам ли сега... като не знам и "Български крем" какво е...  Mr. Green  Една каша са ми в главата българските млечни продукти - я качамак, я катък, я нещо си там. Последно открих че българската сметана била различна и не е това на което тук викат cream  Shocked Така че кой го знае какъв е тоя Български крем.

Но както и да е, извинявам се за отклонението. Ще пробвам закваската, мерси за информацията  Hug

# 22
  • Мнения: 2 185
Няма български крем, просто така са го написали, сигурно и те не знаят защо  Laughing .

# 23
  • Мнения: 57
ами аз съм в Австрия и ползвам едно местно мляко, на което пише че е с живи базили.

пробвала сам и с живи бактерии - намерих ги в един Био magazin, получи се мн хубаво, но са скъпи.

между другото не е хубаво да заквасваш от твоето - културата постепенно отслабва и следващите партиди не се получават хубави.

# 24
  • Мнения: 1 175
между другото не е хубаво да заквасваш от твоето - културата постепенно отслабва и следващите партиди не се получават хубави.

Ако ти е качествено млякото, няма такава опасност. Баба ми на село откакто се помни все от своето използва за закваска, и винаги й става супер млякото. На село да не мислиш че бабите все от "био магазини" си купуват баЦилите да квасят мляко  Wink

# 25
  • Мнения: 405
между другото не е хубаво да заквасваш от твоето - културата постепенно отслабва и следващите партиди не се получават хубави.

Ако ти е качествено млякото, няма такава опасност. Баба ми на село откакто се помни все от своето използва за закваска, и винаги й става супер млякото. На село да не мислиш че бабите все от "био магазини" си купуват баЦилите да квасят мляко  Wink
Точно така, дори ще кажа обратното, всяко следващо подквасено от теб мляко, с твоя закваска става все по-хубаво. Аз не купувам к. мляко, няма такова, всичките са със заместители и сухи млека, дето издържат седмици.  На-доволна съм от домашно подквасеното. Ще ти предложа да пробваш веднъж да си направиш вместо да си губиш времето  да търсиш (едва ли ще откриеш по-добро)  и ако не ти хареса вече, тогава да търсиш. Просто си намери прясно (истинско) мляко. Peace

# 26
  • Мнения: 1 175
Ще ти предложа да пробваш веднъж да си направиш вместо да си губиш времето  да търсиш (едва ли ще откриеш по-добро)  и ако не ти хареса вече, тогава да търсиш.


Ами аз както казах, си квася сама от време на време и става хубаво, но си иска едно 6-8 часа които само събота и неделя ги имам на разположение. И не държи дълго в хладилника - за една седмица става на розови петна и пухчета  Sick Затова се интересувах за междувременно да си взимам купешко, когато не мога да си сквася или ме домързи  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 70
Здравейте,

аз сама си квася, на малката й харесва. Прясното е пълномасленото от АЛДИ(сега като прочетох, май е по-добре да потърсим някое по хубаво Sad, но това когато се върнем от Бг), а за закваска ползвах млякото на Meijer, пише че е с бг бактерии. Аз го завивам с якета, понякога става много хубаво, понякога има доста вода, явно тогава изпускам точния момент на заквасване. Ползвам вече само от моето мляко за закваска, и аз мисля че така бактерията става по-силна. Случвало се е да се задържи повечко време 10-тина в хладилник и нищо му няма, само е по-кисело.

# 28
  • Мнения: 405

Ами аз както казах, си квася сама от време на време и става хубаво, но си иска едно 6-8 часа които само събота и неделя ги имам на разположение. И не държи дълго в хладилника - за една седмица става на розови петна и пухчета  Sick Затова се интересувах за междувременно да си взимам купешко, когато не мога да си сквася или ме домързи  Mr. Green
Най-вероятно прясното мляко не е съвсем прясно, а има и примеси. Ако намериш мляко, което издържа не повече 5 дни, препоръчвам ти го. Поне при нас е така. Аз много често си подквасвам млякото преди да си легна (към 10-11ч) и го отвивам към 7 ч сутрин, само че слагам по-малко мая, за да не стане много кисело. При мен издържа около две седмици в хладилник (става за ядене но не е толкова вкусно вече). Laughing Peace

# 29
  • Мнения: 1 783
Само да ви кажа, че в Бг киселите млека, не са това, което бяха. Много е зле работата, в продължение на 2 години опитвах най-различни и повеето са много лоши - редки, течни, не-кисели, нишестени, и както се оказа наскоро - пълни с палмова мазнина. Само домашно правено и специално правено, не от обикновен магазин стават. За съжаление, в България само Данон е винаги с едно и също качество и вкус, другите са хит & мис всеки път, като купуваш...

Общи условия

Активация на акаунт