Графика на БТ. Моля за мнението ви !

  • 138 175
  • 2 801
  •   1
Отговори
# 2 760
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Фортуна, защо не правиш тестове за ову? Ето, аз съм нагледен пример - според програмата в baby plan ову съм имала преди три дни - а моята О винаги е около 12-14 ден. Освен това, сега съм я доказала с тестове, УЗИ и изследване на прогестерон /вчера правих изследването и прогестеронът ми беше над горната граница/.

# 2 761
  • Мнения: 6 986
Ами този месец за първи път не съм си правила тестове за О (уринарни). До преди месец пък правех само такива. Предния месец по препоръка на АГ ми започнах да меря БТ , но си направих и тест за О - всичко съвпадна както трябва. За следващия месец си купих (дано да си останат неотворени). И винаги на 9-10 ден са показвали положителен резултат.

# 2 762
  • София
  • Мнения: 36 186
В домашни условия О. се засича най-точно с тестове за О. + Измерване на БТ
Тестовете за О. показват кога да се очаква О.
БТ - потвърждава, че е имало такава

Ако не се правят тестове за О.,  а се измерва само БТ - ще разберем за О. когато тя вече е минала.
Ако не се измерва БТ, а се правят само тестове за О. - те показват кога да се очаква О., но това не означава, че 100% ще има такава.

# 2 763
  • Мнения: 607
Момичета,здравейте отново.
Фортуна,силно се надявам наистина графиката ти да е бременна и ще стискам палци да поведеш крак!!!!
Моята БТ си остава под 37 градуаса и взех да се притеснявам.Дали не е,защото още спя с нощница  с къс ръкав?Мисля сега като ми дойде(силно се надявам да не дойде,въпреки че няма такава вероятност) да си изследвам хормоните.
Вече веднъж питах Денис за това и разбрах,че първите 3 се пускат до 3 ден от месечния цикъл,а прогестерона след доказана О. от доктор.Бихте ли ми предложили добър лекар в района на Красно село,който би ми направил фоликуметрия?
Ако искате погледнете графиката и дайте коментар.Приятна вечер и спокона и успешна седмица на всички.

# 2 764
  • Мнения: 182
На мен в събота ми падна температурата и веднага вечерта  ми дойде Sad #2gunfire

# 2 765
  • Мнения: 6 986
Денис, благодаря за информацията. Доста неща изчетох за овулацията и как да предвидим кога точно настъпва, но не бях срещала това, че тестовете за О не показват, че тя ще настъпи на 100%. Най-добре е, явно,  да се следят колкото е възможно повече фактори (БТ, тестове, ЦС и др.).

Норичка, в очакване съм какво ще се случи и малко ми е притеснено. Не би ли трябвало БТ да се задържа по-висока и да няма такива върхове и спадове? Меря я по едно и също време (само в събота и неделя час или два по-рано).
Норичка, не разбирам много от графики, но при теб О не е ли на 15ден?
Галинка, дано другия месец да е успешен.
Успех на всички мами! Hug

# 2 766
  • София
  • Мнения: 36 186
nori4ka87

ЛХ, ФСХ и Е2 се пускат точно на 3 ден от МЦ

Прогестерон на 7 ден след доказана О. с УЗ / или поне с тестове за О. + БТ/

# 2 767
  • Мнения: 6 742
Виждам, че и при nori4ka87 има спад в Т когато и е студено.На мен днес вместо да се покачва Т имаше спад, беше ми и леко хладно Tired
Знам че не е завършена, но ще помоля Денис да я погледне Grinning
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … Name=ekaterina828

Пуфке, много ти благодаря, надявам се сега всичко да се вижда  bouquet

Последна редакция: пн, 14 ное 2011, 20:16 от Кашпичка

# 2 768
  • Мнения: 6 395
Кашличка, не се отваря. отвааря се индивидуалният календар,


Влизаш в профила си, после даваш на графики на потребители. Изписваш тоя никнеим и избираш от там последният си цикъл и даваш линк.

# 2 769
  • София
  • Мнения: 36 186
Виждам, че и при nori4ka87 има спад в Т когато и е студено.На мен днес вместо да се покачва Т имаше спад, беше ми и леко хладно Tired
Знам че не е завършена, но ще помоля Денис да я погледне Grinning
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a … Name=ekaterina828

Пуфке, много ти благодаря, надявам се сега всичко да се вижда  bouquet

Графиката ти до тук не показва да е имало О.

ПП. Според мен може да има проблем с терм-ра.
С какъв мериш и колко го държиш?
Живачен - 10 мин.
Дигитален - 2-3-4 мин след сигнала


Добре е да правиш и тестове за О.

ПП. Ако БТ се повиши още и се задържи висока - може да е имало О. на 12/13 ден от МЦ

# 2 770
  • Мнения: 6 986
Е, този месец май пак нищо.  Sad БТ започна да пада, очаквам вече всеки момент МЦ. Имам от снощи кафеникаво зацапване. И... това е.  Sad

# 2 771
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Денис, чудя си се - нали в събота изследвах прогестерон /май 8-ми ден от ову/. Та, тогава не би ли трябвало температурата ми да е била най-висока и съответно след това да започна да пада /?

# 2 772
  • София
  • Мнения: 36 186
Денис, чудя си се - нали в събота изследвах прогестерон /май 8-ми ден от ову/. Та, тогава не би ли трябвало температурата ми да е била най-висока и съответно след това да започна да пада /?

Не е точно така.
Изследваш прогестерон - той е висок и се очаква БТ да е висока Simple Smile , но на БТ оказват влияние и естрогените, които  понижават БТ.
След О. се повишават нивата както на Прогестерона, така и на естрогените.
Ако в даден момент естрогените са малко повече повишени - това рефлектира върху БТ , като я понижава. /поради пулсовото отделяне на хормоните/


# 2 773
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
denis_d, благодаря  Peace

# 2 774
  • Мнения: 607
Fortuna,silno se nadqvam tova zacapvane da ne e MC.Stiskam ti palci i 6te se molq vsi`ko da e nared s teb.
Pi6i za rezultatite.

Общи условия

Активация на акаунт