Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 366 918
  • 2 670
  •   1
Отговори
# 345
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пералнята ни Gorenie WA 62121 за втори път ми прави следния номер - програмата тръгва нормално, но не минава на етап изплакване. Врътка ли врътка дрехите и дотам.

загрява ли?

# 346
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И аз тук с 2 въпроса.

1)  Пералня Аристон Margherita 2000 AL107X, на определени програми като мине първия цикъл, програматорът започва да се върти безкрайно около оста си, дрехите вътре седят и чакат, нрмално работят само 2 програми в момента. Отделно отдавна, още докато я ползваше брат ми, съм забелязала, че нещо не изплаква добре и съм пускала този цикъл повторно. Но това може и да е мой проблем, защото пера с повече прах. Първото, което ми идва на ума е, че програматорът е сдал багажа, може ли да се намери такъв (от това, което четох из нета май не е толкова лесно) и горе-долу в какъв диапазон ще й струва ремонтът + основно почистване и преглед вътре? Сега съм я вързала в къщи, пера полуавтоматично и я следя какви магарии прави, идеята ми е след ремонта да отиде в апартамент, който ще се дава под наем.

2)  Хладилник Conegliano, ако имам щастието да му намеря документите в лудницата ще видя и модела - на външен вид прилича на този, а проблемът му явно е, че не е Smeg ))))  Сега сериозно - там, където се стичат капките от саморазмразяването, нещо като вход към вътрешен контейнер е, се натрупва много вода и прелива навън, вместо да отива по предназначение. Друго нищо му няма, работи нормално. На какво може да се дължи това и къде да му търся сервиз?

# 347
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Пералнята ни Gorenie WA 62121 за втори път ми прави следния номер - програмата тръгва нормално, но не минава на етап изплакване. Врътка ли врътка дрехите и дотам.
загрява ли?
В смисъл дали загрява водата ли? Ами аз пера винаги на една програма, на 40 градуса и не съм обръщала внимание. След този случай два пъти я пускам на друга програма, пак на 40 градуса и си я изкарва докрая. Не съм рискувала да пусна пак първата програма... Да я пробвам ли на по-високи градуси?

# 348
  • Мнения: 15 379
1)  Пералня Аристон Margherita 2000 AL107X, на определени програми като мине първия цикъл, програматорът започва да се върти безкрайно около оста си, дрехите вътре седят и чакат, нрмално работят само 2 програми в момента. Отделно отдавна, още докато я ползваше брат ми, съм забелязала, че нещо не изплаква добре и съм пускала този цикъл повторно. Но това може и да е мой проблем, защото пера с повече прах.

На кои точно програми прави това? Вероятно на програмите за синтетика - 5, 6, 7?

Не слагай повече препарат при прането, в него е проблема.

Резервни части за Маргарита има.

# 349
  • Мнения: X
Привет!
Имам питане към тези, които имат пералня със сушилня - как почиствате уплътненията? Rolling Eyes
След сушене, и особено сега, когато се перат и сушат по-дебели дрехи, ми се събира мъх по уплътненията. Забърсвам, но  ми е много трудно да почистя всичко! Пускам от време на време празна пералня със малко прах, но пак има. Tired
Аз само забърсвам с влажна гъбичка след сушенето мъха, който се е събрал на уплътнението. Вътрешната страна на вратата- веднъж на 2-3 пранета.
Благодаря Hug
Това и аз го правя, но винаги остава в гънките. Close

# 350
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Да я пробвам ли на по-високи градуси?

ми не. Само я наблюдавай, дали загрява водата. Инак тя може да върти нон-стоп и 2 дни...

# 351
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, взехме си Blomberg 9220

Странно ми е, че съдовете са ми сухи, но вратата и пласмасовите дръжки и кошница за приборите са с капки вода по тях.  .Не изсъхват за през нощта ако ги оставя. А пластмасови съдове, които мия излизат сухи. Това нормално ли е?

# 352
  • Мнения: 468
За какво служи бутона ANTI CREASE на пералня Индезит?

# 353
  • Мнения: X
На всички перални означава , че с тази функция центрофугирането е така разпределено, че да не мачка много дрехите.
Или по-просто казано : против намачкване / друг вариант : лесно гладене /

# 354
  • Мнения: 433
Тялото на климатика ни, което е навън под прозореца, се обледява от големите студове. В резултат, започва едно виене и е много неприятно, особено нощем. Та, питам - как да се справя с този проблем? Иначе, идваха на профилактика за климатика през декември, и казаха че е ОК, нямал никакви проблеми.

# 355
  • София
  • Мнения: 30 142
Тялото на климатика ни, което е навън под прозореца, се обледява от големите студове. В резултат, започва едно виене и е много неприятно, особено нощем. Та, питам - как да се справя с този проблем? Иначе, идваха на профилактика за климатика през декември, и казаха че е ОК, нямал никакви проблеми.

инвертор ли е? Ако е обикновен е нормално в големите студове да прави проблем. Иначе начинът е да го обръщаш на студен режим и така да помагаш на външното тяло да се размразява.

# 356
  • Мнения: 433


инвертор ли е? [/quote]

Да, инвертор е. Благодаря за съвета, но как да обърна на режим охлаждане при тия минуси навън Sad

# 357
  • София
  • Мнения: 30 142

Да, инвертор е. Благодаря за съвета, но как да обърна на режим охлаждане при тия минуси навън Sad
[/quote]

гадно е напр. затваряш стаята. Така вътре ще духа студено, а външното тяло ще се размрази, но след като веднъж е обледило, това ще е временно решение. Според мен може би фреонът не му е достатъчен или има някакъв друг проблем  newsm78

# 358
  • Мнения: 4
Привет Simple Smile
Предстой ни цялостно оборудване на апартамент  с бяла техника.Някъде бях чела,че при покупка на всички уреди от един магазин,имало отстъпка около 30%.
Някой запознат ли е с такава опция и за кои магазини става въпрос.
Извинявам се ,ако вече е дискутирано,но не ми се рови назад. Embarassed
Предварително благодаря Simple Smile

# 359
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Търся мнение за хладилници Side by Side и по-точно за тези на цена до 2000 лв. Като гледам общо взето LG , DAEWOO или  SAMSUNG са марките. Харесала съм този модел и моля,ако някой има мнение за него или подобен такъв да сподели!
      http://www.technomarket.bg/products/09091021/lg-gw-p207flpv

Общи условия

Активация на акаунт