Коледа идва! - 2

  • 82 823
  • 745
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 454
И аз меля ядки, бисквити и други подобни с кухненския робот. Преди съм ползвала и една стара електрическа кафемелачка, но ако искаш да смелиш голямо количество си е бая играчка.
Аз пак да се върна на въпроса за марципана. Днес в Кауфланд видях едни картофи от марципан, та се зачудих дали не мога да ги използвам за звездичките. Стиснах едно пакетче и усетих, че са меки, но знам ли. По принцип, нито аз, нито моите близки пазаруваме в Метро, така че не ми се иска да ангажирам някой с моя марципан. Ако сте опитвали тези бонбони, моля да споделите мнение, дали ще свършат работа.

# 226
  • Мнения: 385
Аз си взех едно пакетче от любопитство,но ми е прекалено силен аромата на горчив бадем.Нека споделят тези,които са правили тези сладки.

# 227
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
krikri, мерси и на теб  Hug

тестото наистина е вкусно и маслено, пьрвата доза е готова.

Чакаме снимчици. Hug

# 228
  • Мнения: 427
МИШЕЛ ,не бих и се захванала да си подслаждам кондензираното мляко-та аз за първи път ще ползвам такова и до вчера за мен нямаше значение дали е подсладено или не Mr. GreenНо ти благодаря ,че си мислила над моя проблем Hug
аз тея бобнбони всяка седмица ги правя,луднали сме по тях #Crazy Laughing

правя ги винаги с ето това-купувано от  Метро винаги Peace


Мдам,моята кутия е на същата марка,но не изглежда така.Обаче такава не видях,предполагам стоят едно до друго-явно наистина е нямало в момента.
Стягам за утре прощъпулник и другата седмица ще се захващам сериозно с коледни вкусотии  chef

# 229
  • София
  • Мнения: 183
Не съм ви чела няколко дни и ви изтървах края.  ooooh!

Днес правих едни шоколадови мъфини (ама не помня чия беше рецептата) за проба и станаха мммммммммм  Crazy Рецептата е с 200гр. натурален шоколад, сложих им и вътре по едно парче млечен....щях да си изям пръстите. Определено ще се правят и по празниците.  Simple Smile Тия дни ще пробвам и портокаловите мъфини (май на Танита бяха), но мисля да забъркам и едно портокалово сладко в машината за хляб, че обичам мъфините да са със съответния пълнеж.

И аз да питам дали ще има отделна тема за солените гозби по празниците, че тях пък не съм ги измислила хич още? За Коледа ще е пуйка, у нас е ясно. Миналата година стана супер. Тази ми се иска да пробвам нова рецепта. Ще ми е интересно и вие да споделите.

# 230
  • София
  • Мнения: 372
Аз мисля да правя Английския коледен кейк на Джемма. Бадемите и орехите предполагам трябва да са сурови  newsm78

# 231
  • Мнения: 655
danip,утре весел и усмихнат празник пожелажам! Grinning Peace

ice,мерси мила Hugа скаква карта плащаш в сайта newsm78

ех,май ще ме навиете и тези звезди с капучино да правя Thinking Laughing

# 232
  • Мнения: 959
nahodkata - не приемат БГ карти, поръчах чрез посредник, повече инфо в темата на пазар - пазаруване в УК сайтове  Peace


п.с. сори за спама   bouquet

# 233
# 234
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз си взех едно пакетче от любопитство,но ми е прекалено силен аромата на горчив бадем.Нека споделят тези,които са правили тези сладки.
аз още не съм ги правила, но все пак сладките не са основно от него, а само са слепени с марципана. И преди бях предложила да погледнете в тортената библиотека. Тези, които не харесват вкуса на горчив бадем, а искат капучино звездичките, спокойно могат да го заменят с млечен марципан или шоколадов фондан с бял шоколад. Peace

# 235
  • Мнения: 9 776
Изпуснах ви съвсем Rolling Eyes. Исках само да ви покажа едни коледни нещица, които си купих.


# 236
  • Мнения: 248
Изпуснах ви съвсем Rolling Eyes. Исках само да ви покажа едни коледни нещица, които си купих.



Олееее страхотни са! От къде ги купи?

# 237
  • София
  • Мнения: 5 605
Поли, а сега ако кажеш и от къде си ги купила...цена няма да имаш.
Писали сме едновременно  Hug, аз за чинийките и формичките питам.

# 238
  • Мнения: 3 219
Щрифтовете ги има в Метро, аз си купих предната година от там.

# 239
  • Мнения: 483
Здравейте!

И мен ме запалихте по капучиновите звездички  Wink Май ще се пробват  newsm78
Аз от понеделник започвам със сладките, довечера ще меся тестото за ванилените кравайчета и утре стартирам с тях.

Някой сеща ли се за рецептата на едни мини пайове, които коментирахме миналата коледа.Спомням си, че се правеше сладка кайма, с която се пълнеха пайовете, но не намирам рецептата.Ще съм благодарна, ако някой ми я каже.Вчера ядох една такава коледна тарта в Коста кафе и съм очарована.Та се запалих по тях.

Въпреки че не съм Поли да ви кажа, че май такива чинийки имаше в Джъмбо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт