Коледа идва! - 2

  • 82 820
  • 745
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 121
Хей, момичета вие направо ме сразихте Laughing Аз, като четох рецептата, си помислих, че щоленът е нещо пуФкаво, като козунак  Laughing Rolling Eyes
Значи тази година ще остана само с АКК.

# 181
  • Мнения: 427

Коледните звезди на баба

Позволявам си да се самоцитирам от стара тема и да предложа на всички, които не са си направили още меденките за Коледа да опитат тези. Препоръчвам ги от все сърце не само защото са ми много скъпи, като спомен, а защото са много ароматни и вкусни.
МИШЕЛ,колко брашно горе-долу поемат сладките? newsm78А содата за хляб ли трябва да е ?Извинявам се за глупавите може би въпроси,ама не съм голяма сладкарка Laughing

може би поемат около 600-700-800 гр.
Другата седмица, ако ми остане време мисля, да ги направя и ще мога да съм по-конкретна. Содата е хлебна- да.
Извинявам се за закъснелия отговор :0)
Благодаря ти за отговора,не е закъснял изобщо!Ще правя сладките другата седмица ,така че ми отговаряш тъкмо навреме  Hug
Момичета,пак имам въпросче -искам да пробвам бонбоните Рафаело,но не намерих подсладено кондензирано мляко.Това проблем ли е и сега колко да го подсладя? Laughing

# 182
  • Мнения: 308
   Здравейте момичета. От няколко дни чета темата и разглеждам рецептите. Спрях се на няколко вида, но имам и въпроси тъй като не съм правила дребни сладки до момента.

1. Линцеровите и Джинджифиловите сладки мога ли да ги направя сега или да изчакам още седмица? (виждам, че много от вас ги правят, но не знам дали за Коледа или за проба и се притеснявам да не е рано)
2. Готваркото натурално нишесте за ваниловите кравайчета с какво мога да го заменя? Досега в нашите магазини натурално не съм открила. Нишесте ванилия ще стане ли?
3. Ако нямам от тези кутии за сладки, в какво друго мога да ги съхранявам? Тенджера с похлупак или алуминиево фолио дали ще свърши работа?

   Надявам се да ми помогнете, за да не сгафя някъде като начинаеща. Решила съм да правя и Ванилените кравайчета и утре ще правя тях, ако за другите е рано.

# 183
  • София
  • Мнения: 2 658
ня
Момичета,пак имам въпросче -искам да пробвам бонбоните Рафаело,но не намерих подсладено кондензирано мляко.Това проблем ли е и сега колко да го подсладя? Laughing
няма да стане с неподсладено. То е и много по-гъсто. Не може да няма подсладено никъде, потърси пак в по-голям магазин.

# 184
  • Мнения: 498
ами моя като го разрежем на Коледа, да взема да те поканя да го опиташ. Simple Smile
Нормално е да е като тухла, аз бях описала какви бяха моите миналата година. Даже като се извадят след престоя им в хладилника, положението е още по-страшно, защото от маслото е стегнат и е точно като камък. Аз ги извадих на Бъдни вечер, за да се позатоплят до Коледния обяд.
[/quote]
Малко си ми далече, иначе не отказвам на покана за сладко  Joy.
Уж съм редовна, но съм пропуснала поста ти, ей олекна ми на сърцето, реших, че пак не съм направила нещата, както трябва  Hug.

# 185
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
 1. Линцеровите и Джинджифиловите сладки мога ли да ги направя сега или да изчакам още седмица? (виждам, че много от вас ги правят, но не знам дали за Коледа или за проба и се притеснявам да не е рано)

Може да ги направиш и сега и след една седмица - когато имаш време и желание. Peace



2. Готваркото натурално нишесте за ваниловите кравайчета с какво мога да го заменя? Досега в нашите магазини натурално не съм открила. Нишесте ванилия ще стане ли?

Опитай в някой китайски магазин или по-голям супермаркет, не може да няма. Не знам дали ще стане с нишесте ванилия, сигурно да, но провери какво съдържа, да няма някакви други примеси.


3. Ако нямам от тези кутии за сладки, в какво друго мога да ги съхранявам? Тенджера с похлупак или алуминиево фолио дали ще свърши работа?

В каквато и да е кутия с добре затварящ се капак, но на хладно място. Аз вече писах, че поради количествата които правя не мога да държа всичко в метални или пластмасови кутии и ползвам кутии от обувки. Peace


# 186
  • Мнения: 3 379
2. Готваркото натурално нишесте за ваниловите кравайчета с какво мога да го заменя? Досега в нашите магазини натурално не съм открила. Нишесте ванилия ще стане ли?

Няма начин да няма - пише Натурално царевично нишесте или Натурално пшеничено нишесте. Във всеки по-голям магазин ги има тези нишестета.

# 187
  • Мнения: 1 122
В Метро със сигурност има пшенично натурално нишесте, аз от там си купувам.

# 188
  • Мнения: 3 499
В Метро със сигурност има пшенично натурално нишесте, аз от там си купувам.
И в Кауфланд има

# 189
  • Мнения: 15
и в Била ,и в Европа има нишесте,на Д-р Йоткер за готвене и сладкиши ,в кутия е

От ТСМ и аз поръчах и нито вопъл,ни стон.

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Благодаря ти за отговора,не е закъснял изобщо!Ще правя сладките другата седмица ,така че ми отговаряш тъкмо навреме  Hug
Момичета,пак имам въпросче -искам да пробвам бонбоните Рафаело,но не намерих подсладено кондензирано мляко.Това проблем ли е и сега колко да го подсладя? Laughing

Виждам, че си от Пловдив и се чудя как не си намерила подсладено кондензирано мляко. Във всяка по-голяма верига хранителни магазини има.

Била, Сани, Метро, Кауфланд.... сигурно и в Пикадили, но там не съм проверявала.

# 191
  • София
  • Мнения: 3 090
Уж се записах на 2 стр, но нещо е станало и се чудя защо не ми излиза темата  newsm78
Цялата съм я пропуснала, връщам се да наваксам  Crazy

# 192
  • Мнения: 454
И аз да попитам, за шоколадовите звездички с капучино, какво капучино ползвате? Аз сега бях в Била и гледах, но не видях такова без захар. Чудя се, какъв ще е проблема, ако е със захар. Ако е само заради сладостта, може да се намали малко захарта в рецептата, но пък колко ли захар ще има в две пакетчета капучино, та чак да правя такива сметки.

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
И аз да попитам, за шоколадовите звездички с капучино, какво капучино ползвате? Аз сега бях в Била и гледах, но не видях такова без захар. Чудя се, какъв ще е проблема, ако е със захар. Ако е само заради сладостта, може да се намали малко захарта в рецептата, но пък колко ли захар ще има в две пакетчета капучино, та чак да правя такива сметки.

Взми си 2 в 1. Капучиното по принцип е мляко с кафе  Simple Smile

# 194
  • Мнения: 308
   Благодаря ви за отговорите. За натуралното нишесте не е толкова невероятно, че не мога да го открия, защото съм от Петрич. Имаме големи супермаркети, но не от тези, които сте изредили и явно поради факта, че не се купува не се и предлага. С голям късмет открих в един магазин пшеничено, но не намерих джинджифил на прах. Утре ще търся в други магазини и ще се захващам за работа.

Общи условия

Активация на акаунт