Коледа идва! - 2

  • 82 814
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 59
katilias ,    За информация "фондан" в кои магазини мога да намеря ?
mmmshushy80, извинявай, че чак сега ти отговарям. Живея в чужбина, тук се продава във всеки хранителен магазин, така, че за съжаление не мога да ти бъда полезна. Може би момичетата ще могат да ти отговорят. Фондан или бадемов марципан е май на български.

# 661
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
mmmshushy80, май в Бургас трудно ще го намерим тоя фондан, аз леших да направя Руска мастика2 или Марципан Варна, /по съвет на момичетата от темата за Глазурите и покритията/ та сега се двуомя между двете  newsm78 Ако намериш нещо някъде в Бургас, пиши ми на ЛС.

И за да не е спам, искам да ви се похваля , че и моят Английски Коледен Кейк е готов. Много съм доволна, защото се притеснявах оста дали ще се получи, но за мое голямо удоволствие стана страхотен!

# 662
  • Мнения: 359
Ето и нещо от мен. Регистрирах се и в Коледния конкурс  Wink

# 663
  • Мнения: 3 379
Oki4, меденките можеш да съхраняваш в метална или картонена кутия на студено - например в студена (неотопляема стая, 15-16 градуса най-много) или остъклен балкон.

Много хубава украса видях на АКК, ще се възползвам от идеята, но исках да питам защо сега украсявате кейковете, нали се поливат до Коледа? Аз мисля моя да го украся (ако изобщо ми остане време) чак 1-2 дни преди Коледа.

# 664
  • Мнения: 1 440
Благодаря за отговорите, момичета Hug Аз почнах без хартия, но от топлината тестото много се отпускаше и затова разточих в/у хартията и направо прехвърлих в тавата...Станаха невероятни...чак се изумих сама от резултата, въпреки че ми е трета поредна Коледа с тях.

Лека вечер на всички и до утре Peace

# 665
  • Мнения: 1 122
Смехурко браво за къщичката.  bouquet

Може ли да съхраня сладките в пластмасови кутий? newsm78

# 666
  • Мнения: 359
Смехурко браво за къщичката.  bouquet
Благодаря. Ти не беше ли между победителите?Как е наградата?

Може ли да съхраня сладките в пластмасови кутий? newsm78
Моите са в такива на балкона, на започна да става студено и се чудя какво ще правя.

# 667
  • София
  • Мнения: 2 658
Смехурко, много ти е хубава къщичката! Аз щше правя догодина, малко да поотраснат децата.



За съхранението, моите са в метални кутии и част ще са и в пластмасови, пък ако не стигнат и картонени ще купя. Мисля да ги сложа вече в един кашон, за да изолира поне малко от студовете. Може и няколко вестника да сложа, защото пластовете хартия много добре запазват температурата.  Peace

# 668
  • Мнения: 9 903
при мен няма студ, няма как да сваля температурата под 20 градуса сега, това ще се отрази ли на запазването? Означава ли, че мога да направя по-късно някои бисквитки?

# 669
  • Мнения: 300
И аз успях.. много съм доволна, че се справих!

Правих ваниловите кравайчета снощи!. Няма такава вкусотия, синът ми само тичаше до тавата и питаше "Може земе оте ена садка? : Simple Smile Само станаха малко по-трошливи и някои ми се начупиха - или ги пекох една идея повече - или маслото ми беше малко повече, а може и двете. При някой получавало ли се е така -да се разтрошат?  

Но и не много красиви, кравайчетата пак са си вкусни. Сърдечно благодаря за помощта!

А да питам - готовите сладки може ли да съхранявам в кутии и в хладилник? Че нямам нито балкон, нито неотопляема свободна стая?

Сега продължавам и ще пиша какво се получило с меденките и линдеровите сладки!

Хубав ден!

# 670
  • Мнения: 799
Направих меденките на Джема и Джули, лесно ги направих, станаха на външен вид, но са твъди като камък. Кога трябва да започна да слагам ябълка в кутията, за да поомекнат за Коледа?

Белтъчната глазура я запекох на слаба фурна вямаше къде да наредя продукцията да съхне 2 дена, имам 2 котки и 2 деца все пак  Mr. Green), около 60 градуса на вентилатор, и меденките са ми с покритие от тънък слой целувки  Peace

Този уикенд прдължавам с рохличките на Наталина и Рафаелото. И щолен.

А после отивам да лекувам диабета  hahaha

# 671
  • Мнения: 305
Стаси, Ванилените кравайчета и Снежните топки не са ли почти едно и също?

# 672
  • София
  • Мнения: 2 658
Направих меденките на Джема и Джули, лесно ги направих, станаха на външен вид, но са твъди като камък. Кога трябва да започна да слагам ябълка в кутията, за да поомекнат за Коледа?

Белтъчната глазура я запекох на слаба фурна вямаше къде да наредя продукцията да съхне 2 дена, имам 2 котки и 2 деца все пак  Mr. Green), около 60 градуса на вентилатор, и меденките са ми с покритие от тънък слой целувки  Peace

Този уикенд прдължавам с рохличките на Наталина и Рафаелото. И щолен.

А после отивам да лекувам диабета  hahaha
изчакай за ябълката, за да видиш дали няма да омекнат сами. В понеделника преди Коледа я сложи, ако има нужда. Но внимавай! Може да ти се размекне и глазурата поне там, където се е допирала ябълката.

# 673
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
И аз успях.. много съм доволна, че се справих!

Правих ваниловите кравайчета снощи!. Няма такава вкусотия, синът ми само тичаше до тавата и питаше "Може земе оте ена садка? : Simple Smile Само станаха малко по-трошливи и някои ми се начупиха - или ги пекох една идея повече - или маслото ми беше малко повече, а може и двете. При някой получавало ли се е така -да се разтрошат?  

Но и не много красиви, кравайчетата пак са си вкусни. Сърдечно благодаря за помощта!

А да питам - готовите сладки може ли да съхранявам в кутии и в хладилник? Че нямам нито балкон, нито неотопляема свободна стая?

Сега продължавам и ще пиша какво се получило с меденките и линдеровите сладки!

Хубав ден!

Разтрошават се само докато са топли, затова трябва да се внимава докато се овалват във ванилената захар. Peace

Направих меденките на Джема и Джули, лесно ги направих, станаха на външен вид, но са твъди като камък. Кога трябва да започна да слагам ябълка в кутията, за да поомекнат за Коледа?

Белтъчната глазура я запекох на слаба фурна вямаше къде да наредя продукцията да съхне 2 дена, имам 2 котки и 2 деца все пак  Mr. Green), около 60 градуса на вентилатор, и меденките са ми с покритие от тънък слой целувки  Peace

Този уикенд прдължавам с рохличките на Наталина и Рафаелото. И щолен.

А после отивам да лекувам диабета  hahaha

Сигурно си ги препекла, ако е така може да ги слепиш две по две със сладко или конфитюр. Иначе с ябълката започни поне 10 дни преди това, но сменяй през ден.

А белтъчната глазура, ако има достатъчно захар изсъхва за минута, няма нужда от запичане. Peace

# 674
  • Разград
  • Мнения: 3 110
при мен няма студ, няма как да сваля температурата под 20 градуса сега, това ще се отрази ли на запазването? Означава ли, че мога да направя по-късно някои бисквитки?

Според мен,трябва да са на хладно място.Ако имате маза или направо в хладилника,че може да гранясат.

Общи условия

Активация на акаунт