МАРТенчето щом пълзи куп бели ще сътвори

  • 16 983
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 906
Еееее пак ви няма никакви. Аз разчитах да ми правите компания  Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 201
Привет и от нас Hug

Днес бяхме на консултация, та да се отчетем - 8860гр. и 74см. Мъжлето Коко си стой вече доста стабилно на краката та даже и малки крачки взе да прави. Лошото е, че майка му не му прави кефа да го държи да ходи Joy. Иска ми се да поизчакам да пролази и сам да започне да се изправя и да проходи, а не с крепене и държане, но в момента, в който ме види, подава си ръцете, хваща ме, изправя се и започва или да подскача или да се мъчи да ходи ooooh!. А за лазенето, все още е на мода лазене на заден ход hahaha
Та така, педиатърката ни похвали, боцна ни втория прием на ваксината Sinflorix - против пневмонии и ни пожела на другата консултация да сме се озъбили Peace
Кака Ели има рожден ден на 03.12 и на 05.12 ще празнувам в Funny, ще споделя мнение като мине живот и здраве Peace


  bouquet

# 47
  • Мнения: 246
Мерси за новата темичка (по едно време се оказаха две мартенски, май си имаме фалшификатор Wink)
Честит имен ден на Шу! Много радост да и носи името и да си го чува от внуци и от правнуци!
Честито и на месечинковците!
За срещите и аз не мога да се включа, че живея по диагонал, а не съм шофьор  Embarassed
Детски не получаваме, въпреки, че таткото се осигурява на минимална, а моята заплата не е особено голяма, но в интерес на истината ме втриса само от мисълта за среща с администрацията и не съм събирала документи. Този месец малко го закъсахме, че татето смени работа, та може и да се замисля...
Моето диване от почти два месеца стои право и подскача като навито на пружинка, а от преди месец започна и да крачи, когато го държа за ръце, но в кръста е нестабилен и не може да стои прав без опора. В кошарата е все изправен и ако падне надава рев да му помогна пак да стане. Мисля, че му е рано да прохожда, ама изобщо не иска да пълзи и ако го оставя по корем, ми реве да го вдигна. Притеснявам се да не получи изкривяване на краката, все ми се струва, че е малък да стои толкова време прав.

# 48
  • Мнения: 93
Здравеите мами Grinning

ототдавна не съм ви писала, но какво ли не ми мина през главата напоследък....

подписах петициите,
и аз съм против всезнаещите майки,
за майчинските ми е тъмна индия но тази седмица ще ходя при счетоводител да ми разяснява нещата...
фирмата в която работех я закриват другия месец, аз оставам ей така по бели гащи ама надявам се всяко зло за добро да е Grinning
как ще си получавам майчинските до 1 година и  слад това мога ли да взимам минималните майчински, какво трябва да направя,ллл Sad дано успее да ми обясни счетоводителя...ако някой от вас има понятие ще съм му благодарна!
моята бебка още няма зъби, гока ще пораснат незнам...но много е сладка, забавна, голямо приятелче ми е!!! предпочита да ходи, не иска да пълзи, слагам я на бънджи и проходилка , а днес баба й и подари буйки на кк , но тя малко им се дразни...не е свикнала, ама и аз не я държа по много време с тях...
лека нощ на всички  bouquet

# 49
  • Мнения: 35
Хайде и аз да се разпиша в новата темичка Hug
Слънце мерси, стискам палци утре fingerscrossed
Шу, честит имен ден - пожелавам ти от днес нататък само хубави работи да ви се случват Hug
Да ви се оплача какво установих току що - някой ми е откраднал дънките от простора на двора. От всичките дрехи само те липсват #Cussing out #2gunfire Много съм бясна (не че съм искала и друго да откраднат, още повече, че имаше и дрешки на Алек, но те - дънките не бяха нещо кой знае какво). И без това се стискам да не си купувам много дрехи, че нали искам да сваля килца, пък и финансово не сме много добре...Както и да е - утре по магазините за нови.
В този ред на мисли и не получаваме детски, че аз се водя от богатите майки #Cussing out но нашият тати не работи и като се замисля май скоро и аз ще ходя да си подам документите. 22 подписах декларацията Peace
Та така....хайде лека вечер

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 23:08 от vily_st

# 50
  • Мнения: 5
Здравейте! Hug
Е наканих се най-после да пиша, но все пак редовно ви чета... Laughing
Шу честит празник, честито и на порастващите с още един месец бебоци днес.   bouquet
nani_v браво за първото зъбче, да растат зъбките ви бели и здрави занапред! Peace
dilein и аз да не остана по назад се разплаках, много трогателно. smile3518
Като видях снимките на пердетата на Бодливка   newsm10 се почуствах длъжна да пусна някоя снимчица от  новия дом...нали обещах а все не намирам време, та набързо ги нащраках, то си и личи...а някои от тях са снимани още преди да се нанесем, но обещавам скоро да пусна повече и да се постарая в снимането Winkно все пак се придобива някаква представа де.
За съжаление не сме напълно готови с обзавеждането, остават още някои неща да бъдат доизкусурени, завършени...дребните детайли...картини, допълващо осветление, первази, тавана в банята... и други все още предстоят, но малко, по-малко и това ще се случи...
http://www.moetodete.bg/gallery/?gall=Album&p=1&g=0& … p;f=0&u=22833
Е хайде това е от мен все така телеграфно, но скоро ще пиша повече.
Лека вечер и целувки. Heart Eyes

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 23:50 от dobro_nastroenie

# 51
  • София
  • Мнения: 5 763
Ох, както ми е ревливо (без особена причина) напоследък, Дилейн ме довърши направо  Cry , много хубаво и вярно.  Hug
По другата тема, с раждането - четох разказа и във форума. Неприятна история е била, но мисля много от вас могат да напишат подобни. Дразня се малко на "естественичките", че изкарват раждането едва ли не - най-приятното нещо на света. Имаше дори тема, че усещането било като при оргазъм  Rolling Eyes Crazy , много бъдещи майки се връзват и изпадат в депресии даже, като се окаже, че не е точно така. И разбира се - виновни са д-рите. Вярно е, че понякога окепазяват нещата и има такива, на които трябва незабавно да им се вземе дипломата, но аз лично, за себе си, не си представям, че ще отида в б-ца и ще давам акъл кое как да ми правят.
Оплаквания от секциото нямам (трябваше да ходя след 6м на преглед  Embarassed ooooh!), само дето белегът ми отново взе да става ужасен  Crazy
А срещата наистина беше доста приятна, много положително ми действате  Heart Eyes Точно днес питах Диди за Бодливка  Simple Smile , пък тя се появи. Да се оправя бързо каката  Hug , пердетата са много хубави.
Добро настроение, страхотен дом  Heart Eyes
Вили-ст,  Close ooooh! , уби ме направо! Помня как едно време по морето се крадяха бански от балконите. Егати мизерниците  Tired

# 52
  • Мнения: 2 495
И аз тъкмо сега прочетох разказа....чудя им се на акъла, честно...дето вика Elwing, искат още малко да изкарат раждането като оргазъм-без окситоцин, без тва, без онова... Tired трябва да се слушат лекарите, това е моето мнение!НЕ подкрепям това събитие-не на насилието, искам да ви кажа! PeaceПросто защото такова не видях.
Вили,на мен и на свекървата преди около година ни откраднаха маратонките! Mr. Green Ние сме преградени с комшиите и явно някой не е заключил външната врата, но интересното, че скъпите ми ботуши от 150 лв бяха там, а маратонките не! Laughing Още го хокам тоя дето ги е взел! Twisted Evil

# 53
  • Мнения: 819
Привет!

Аз както винаги, докато се наканя да пиша и докато изчета всичко и то станало никое време и ми се доспи  Mr. Green

 dobro_nastroenie, страхотни снимки! Много ви е хубав новият дом, а Марто как се е разположил - като истински собственик  Laughing

Шу, честит имен ден!!!   bouquet А относно разказа  - само ще кажа, че малко в повечко ми идват такива изпълнения  Crazy Тая мацка луди ги е направила и то посред нощ  Mr. Green И аз си мисля, че като иска нещо различно и специално, да си беше организирала нещата предварително, да беше намерила доктор, който ще се съгласи на такова раждане. Не може да не е знаела каква е практиката в БГ, просто не знам и аз какво е очаквала. Вярно, има какво да се желае, но наистина в много отношения здравеопазването ни е на съвсем прилично ниво. Като цяло. Аз лично не мога да се оплача от нищо в ТК. Не отричам, че определено има значение дали си плащаш, но това всички го знаят и всеки си преценява. Уфффф, нещо много задълбах..

А, Шу, сега се сещам нещо по повод притеснението ти за подаръците( макар, че прочетох, че вече всичко е ок). Но само да споделя ) Никол никога не е имала списък с подаръци .Пише се писмо с едно желание и това е. Е, взимаме нещо и от нас, но основният коледен подарък е един . А и за децата понятието *голямо* не означава непременно скъпо  Wink Ето, сега например си е поръчала зъболекаря  на Плей До и друго не се спряга. Не знам дали ме разбра правилно, мисълта ми е, че може и с по-малко и децата пак да са щастливи  Wink

Вили СТ  - направо не мога да повярвам  Shocked Аман от крадливо племе  #Cussing out Вие в къща с двор ли сте?

Иначе заhttp://martenichki.snimka.bg/baby/bebetata-prez-noemvri.439240.16114068 операцията, нямам никакви проблеми, нищо не ми е изтръпнало, не ме боли и белегит е много блед.


Ние утре ще ходим на консултация, че 2 месеца не съм я водила.http://martenichki.snimka.bg/baby/bebetata-prez-noemvri.439240.16114068

Ето и малко снимки от нас










































Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 00:05 от *Nikita*

# 54
  • Мнения: 3 379
Ей, докато изчета старата тема и вие сте пуснали нова! Ама защо, нали на 50-та страница....  newsm78 Ще се запиша, пък после ще чета новата тема.

Нещо нямах тези дни настроение за отчетната тема, едни черни мисли са ме налегнали за близкото бъдеще, чакам да отлетят нанякъде и тогава ще общувам по-пълноценно...

Шу, Гери Мур, Тони, Слънце  Hug Няма да изреждам и повтарям, стискам палци и дано всичко е наред с всички.

Вероники, мерси за поканата за Чайната, ама чак сега я виждам  Hug Вярваш ли ми, че днес упорито си мислех да ходим в събота в Чайната за бухалските игри като още по-упорито твърдях на една приятелка, че тази събота има занимания, защото е 21-ви Crazy Ама после си погледнах датата на телефона и унило провесих нос. Но на 13-ти декември ще отидем със сигурност.

Аз май поприключих с коледните подаръци, на Ники взех кучето на Фишер Прайс, което говори на български език. Ми много ми хареса, между другото имаше такова в www.argos.co.uk, не на Фишер, друга марка, но какво от това, като струваше 10 лири, а това е 70 лева  Shocked. Не мога да измисля нищо обаче за мъжа ми, помагайте с идеи!

Ох, много неща имам да напиша, но много ми се спи, а и съм сама с Ники тази седмица (майка ми замина в провинцията и няма кой да ми помага), та се изморявам доста повече.

Много ми се иска да се класирам за срещата в четвъртък, но трябва да ме упътите къде е този вход на Западен парк. И пак не обещавам де, че може и работа да имам тогава.

Шу, сетих се да ти препоръчам този сайт, цените на всичко са по-ниски, има много хубави столчета за хранене.

# 55
  • София
  • Мнения: 659
 Не мога да не се изкажа и аз по последно обсъжданите теми

 Относно отношението към родилките в болниците съм на мнение, че понякога лекарите наистина прекаляват. За съжаление за голяма част от тях сме поредната бройка и гледат как по-бързо да ни разкарат и точно за това се опитват да ускорят процеса на раждане, което не винаги е най-добрия избор за раждащата. Тази жена просто е отказала да подпише "информираното" съгласие (в кавички, защото малко хора са информирани за съдържанието му, тъй като рядко някой ще те остави да го прочетеш), което доколкото знам не е задължително. Тя нито е искала специално отношение, нито се е карала с докторите. Според мен всеки има право на избор и щом можеш да избереш да родиш с цезарово сечение би трябвало да може да избереш и да родиш без някой да те налива с окситоцин примерно. Ако си поискаш упойка, ще ти сложат защото си плащаш, а ако кажеш, че не искаш система с окситоцин (който не е животоспасяващ, а само засилва контракциите, но не винаги ги прави ефективни и не е нужно дза се слага на всяка раждаща) никой няма да ти обърне внимание, защо? Защо е нужно да платиш и да се уговаряш с лекари предварително, за да родиш естествено. Нали затова си внасяш здравни осигуровки, за да можеш да се възползваш от услугите на Здравните заведения. Реално е достатъчна една акушерка да води раждането, а лекарят би трябвало да се намеси само ако настъпят усложнения и то не като ти скача по корема. И не е нужно да си нон стоп прикован за леглото, за да ти следят тоновете (има и изключения разбира се), достатъчно е примерно и веднъж на един два часа да ги запишат за 15-ина минути. Много рядко в нашите болници ще се намери лекар, който да се държи човешки с теб, без да си му платил предварително и ще ти обясни защо и как трябва да ти се направи дадена манипулация, ще те попита ТИ дали си съгласна да ти се направи това нещо, а не само да раздава команди какво да ти направят.
 Точно по повод тези разкази четох едни коментари, които правеха сравнение с държанието на лекарите и зъболекарите, но не мога да ги открия сега. Да сте чули зъболекар да се кара на пациент и да му вика "Ще търпиш сега и няма да ти сложа упойка, щото като яде сладки работи ти беше доре и не мислеше за последствията". Аз поне не знам за такъв случай, а за лекари, които ти казват "Ще търпиш сега, щото като го правихте това бебе не мислеше"
 Не ме разбирайте погрешно, аз също съм на мнение, че трябва да се слушат лекарите, особено щом си отишъл доброволно при тях. Тяхна е работата обаче да ти обяснят какво и защо ти правят и по какъв начин това ще ти помогне на теб и  детето ти. Педиатърката ни например винаги обяснява обстойно и дава право на избор, защо и другите лекари да не го правят?
 Между другото сред нас също има мами, които не слушат препоръките на докторите, а се доверяват повече на прочетеното във форума, не е ли така?

 По повод петицията - подписах я, но трудно ще се оправят нещата според мен.
 В другите държави наистина е по-кратко майчинството, но пък детските са солидна сума и се ползват от всички. В Германия например, ако учиш, имаш право на детски докато навършиш 25 или 27 години и сумата е някъде около 150-200 евро (а може и повечко да беше). В тези държави много от майките са и домакини, но могат да си го позволят, а тук много трудно ще живееш с една заплата само.
 Не са виновни само малцинствата, не само те "източват" държавата. Аз лично познавам доста майки, които нямат сключен брак и се водят самотни, без реално да са такива. Въпросните се възползват от всички помощи, които се полагат на самотните майки, дори и да нямат нужда от тях. Много са ни недомислени законите и хората масово се възползват от факта.

 Бодливка, чудни са перденцата, а чаршафите поръча ли си, да споделиш как са като качество? Подаръците за каката са страхотни.

 dobro_nastroenie, много ви е хубав новия дом.

 ТаняТ, ако сам се изправя, не е притеснително според мен. И Тео доста дълго време е прав, но няма как да го накарам да не стои на крачета - на него като му омръзне сам се пуска и почва да пълзи.

 SZA, да ги прогонваш бързо тез черни мисли. Аз миналата Коледа подарих на мъжлето книга. По това време на годината може и абонамент за някое любимо списание да му направиш, знам ли?
 Какво стана с предложението за работа, над което умуваше?

 dilein, и мен ме разчувства. Ще си го сейв-на

 Ама съм се разписала и аз по нощите  ooooh!
 

# 56
  • София
  • Мнения: 5 289
Добро утро и от нас. Голям смях пада да ви кажа с това гърне у дома. Мойто диваненце се научи да си чете книжка на него и направо си му харесва да си седи по 10-15 минути на гърнето... А като играе - с интерес го разглобява и разглежда... май не е много педагогическо така, ама детето да е доволно, пък.... бях се притеснила вчера като се изтърси дали няма да му повлияе - ами днес нямаше проблеми Simple Smile

Мислех си да се изкажа по обсъжданите теми, но гледам, че Вероники много хубаво го е обобщила, та за по-кратко ще кажа, че съм съгласна с нейното мнение. С риск да ме намразите, защото знам, че има между нас такива майчета, но аз и друг път съм го казвала: за източване считам също така тази врътка с осигуряването на минимална заплата, а като се разбере за бременността - изведнъж скачат чувствително осигуровките... това си е жива измама и толкова. Всеки си има аргументите, да не почваме дискусията, спомням си, че преди време беше повод да се обиди жестоко и да ни напусне поне една от нас, затова само го споменавам и няма да коментирам повече въпроса.


Слънцето, стискаме днеска най-големите палци и те чакаме да пишеш, че всичко вече е наред  Praynig Praynig Praynig


добро_настроение, знам, че не съм ти най-драга във форума, но не мога да пропусна и да не се възхитя на новия ви дом. Направо мечта! Благородно ти завиждам за обстановката, просто е страхотно!


Пък на БОДЛИВКА отдавна завиждам благородно за къщата, а сега - съвсем  Hug

СОФИЙСКА СРЕЩА: четвъртък, 26.11.2009 г., 12 ч., Западен парк. --> срещата е на централния вход - този от към бул. Сливница - чакаме се на алеята - на някоя слънчева пейка...
Записвайте се: зелено човече, Вероники, ? росикв, ?СЗА

# 57
  • Мнения: 1 187
ДобрУтрУ!



Снощи до късно мОтах сърми и сега съм  Tired.Ама нали все не стига времето за нищо,а и форУмО трябва да се чете.. Mr. Green

dobro_nastroenie дочаках да разгледам снимките,страхотен дом! Party Май имаме еднакъв вкус за подредба и цветове,защото не видях нещо,което да не ми допада.Секцията с ниши за книги и дрруги неща е много оригинална,а такива отдушници над кухнята виждам за сефте.И пердетата много ми харесват,абе всичко е супер а и новото си е ново!
Предвид че 6г.живяхме в 42кв.и реално нямах кухня(на балкона една мивка и печка Раховец с два котлона),сега не че се оплаквам ама има още много работа по моята къща.Кухнята не е ПДЧ,някога ако съм още жива ще я сменя,и банята не е ремонтирана но живи и здрави не се знае от къде ще излезе заека. Simple Smile

зелено човече ще се разширите и вие,ти поне имаш стабилна и перспективна работа-аз трябва и това да го мисля като свърши майчинството. Outta Joint

Elwing aко знаеш как ми се идва и на мен на люлинските срещички..! Sunglasses Много ме е яд че нямаме втора кола-нямаше да се заседявам в къщи,ама хич.

veroniki с тези чаршафи голяма кореспонденция му ударихме,оказа се че точно този десен дето поръчах има забавяне на вноса и плата ще дойде този петък,а готовите комплекти ще ми изпратят по куриер на 30-ти.Можех да избера друг вриант,ама нали мъж ми тези хареса и се запънах да ги чакам сега. Crazy Като дойдат ще пиша,жената каза че нямат нищо общо с турските комплекти и вече имат клиенти с няколко поръчки ама да видим.
Явно не ми върви на поръчки с бг-фирми-онзи туистър пък ще дойде с контейнер съм средата на декември. Crazy

СЗА какви са тези черни мисли,я да ги изриташ!Видях какви хубави коледни неща си показала в темата за M&S!Надявам се да успея да се включа в обща поръчка(хич ме няма с английския  Blush),а и мамата дето ще я пуска е от Княжево,просто супер! Party

Открих сайт за несполучливи покупки от Ибея,има неща с почти 200лв.разлика. Whistling www.mama-bay.com


Aди заспа,отивам да си допия кафето и после пак "на тръстиката"че много задачи имам днес. Crazy

# 58
  • Мнения: 361
Здравейте,

Аз леко гледам като  Shocked Много е топло вкъщи и Елия хич не спи през нощта. Поне по 4-5 пъти рънка за водичка. Да не ви обяснвам, че и сава става в леглото както си е с чувалчето.
От вчера пие вода с прословутата чаша на авент.

Добро настроение- прекрасна къща. Пожелавам ти найстина да се превърне в дом и да сте много щастливи там.
Имам едно питане- секцията в дневната е правена от майстори, а не купена нали? Ние сме с нещо подобно в кухнята, за да се скрият тръбите и нещо подобно съм замислила в хола за по натам.

за подаръците- аз все още не съм ходила. Тази година поради фин.криза, а и нашата, всичката рода ще мине с малки подаръчета. Само Елия ще намаже повече. Ама то и така си трябва.

Хайде от нас  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 673
Аз смятам да не се включвам в спора, защото съм от отбора на неомъжените, но и защото имам малко по-различно мнение по въпроса за парите. Както и да е, всеки си има право на мнение.

Честито със закъснение на всички Катеринчета.....

Добро настроение, бяла завист ме обзе, да ти е честит новия дом..... Догодина нов и по-голям....


Аз реших този път да не съм първата за деня

Общи условия

Активация на акаунт