Юлски бебета и мами - 17

  • 22 909
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 382
Вики, Белослава спи от 21,30-22 до 9,30 , като аз я храня към 7 спяща.Другият вариант е да се пробужда, но да не я чувам Embarassed.За биба не се буди, защото научи предназначението на палеца, за съжаление.
Лотус, като казваш лишеи зачервено ли е мястото и има ли ясен обрив?При нас има проблем от както започнах да ползвам олио след баня, та се вкарвам и аз в разни филми.
Дано не е алергия и ви се размине.Пиши какви са резултатите от кръвните Praynig.
Юлско бебе, да ти е живо и здраво мъжлето Hug

Противно на повечето педиатри, моята секна поривите ми за захранване, нищо, че Белослава е на 4м и половина.Та ще изчакам още поне две седмици
 Laughing.Между другото ми даде много разумно обяснение защо е добре да се започне с плодово пюре, та сега съм в размисъл.Не съм се разбързала, но вече 180 мл не й стигат.Качила е 700 гр последния месец и си оставаме доста рискови за рахит.И въпреки това май държим първенството за най-малко юлче- 62 см/ 5900 Laughing
Мамо Диди, ще детронираме Катето от призовото място Hug.

# 706
  • Кърджали
  • Мнения: 10 278
Вики, Кати заспива към 20 часа, и в повечето случаи се събужда към 5 за да яде. За биберона не се буди, тя нея много много нея признава /само успявам да я излъжа като я приспивам - заспива докато суче и когато започне да се унася махам гърдата и слагам бибата, че иначе може да си откара захапала цица с часове/, та за нея не се буди. Понякога леко се размърдва нещо, аха да се събуди, ама налапва палец Confused и продължава да спи  без да отвори очи. Забелязвам че все по - рядко се сеща за палеца, преди го ползваше за приспиване /единственото "хубаво" от това беше че не се налагаше да я приспивам/, сега го налапва само в тези мигове през нощта когато нещо се размърда.

# 707
  • Мнения: 76
Фелисити и аз ти писах във фейса!

# 708
  • Мнения: 72
Какво се прави при кашлящо бебе???

Моля помагайте, дали утре да търся някой лекар на частно или не? Освен кашлицата, си е жизнена, няма темп. Тя кашля няколко дни и мина, ама днес пак. Не мога да разбера какво му правя на това дете, уж се кърмим, имунитет му давам, не я навличам .. а вече за 2-ри път сме болни. Милото! Много съм зле.

Джиджи - супер интусиастки сте със спорт и през седмицата Simple Smile Аз бих дошла някой път, когато се приберем Simple Smile Вече Софийските срещи започнаха да ми липсват.
Драга - честито на мъжа ти
Медула - Тези бабки, които коментират шапките, явно си нямат друга работа. И много интересно като слушаш разказите на бабите как са гледали децата си при тежки зими и студ, а сега говорят само за навличане.

# 709
  • Мнения: 2 382
Линет, понякога кашлят, защото се задавят от слюнката или ако е имала хрема, в последствие чисти секретите Peace.Все пак , ако не си сигурна от какво е, добре е да й преслушат гърдичките Peace.Дано са напразни притеснения.

А по повод шапките, да повдигна темата за чорапогащниците hahaha.Никога през живота си не съм обличала това чудо под панталон, а на детската консултация масово децата са с чорапогащник под панталона ooooh!Но като ви чета, май тук всички сме отбор моржове Laughing

# 710
  • Мнения: 61
Линет, аз бих те посъветвала да отидеш на доктор и не се обвинявай - може да е вирус..ама дано нищо да не е...

Шайн, тука сме, ама всякакви Mr. Green

# 711
  • Мнения: 72
Медула и Шейн - ще послушам съвета ви и ще отидем на лекар

Пловдивски мами - къде да отидем на педиатър в Пловдив?

Емили - беше питала за шоколадите, намират се до пешеходния мост от страната на новотела.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 635
Нещо не ми се пише много-много, та накратко...

Срещичката в Борисовата днес беше супер, както винаги.

Ели, колажът е прекрасен.
Мама Мише, спокойно, всичко ще се нареди. Не е редно мъжът ти да говори така. Ако смята, че ще се справи по-добре с масажите, нека той да се пробва. А и не съм убедена, че един лош масаж може да доведе до такъв резултат. Само ми е чудно защо лекарката ви чак сега ви е казала да започвате гимнастика. Моята още от втори месец я "предписа". Искаш ли да изнамеря линка с масажи и гимнастика, който док ми даде, за да видя как се прави и да ти го пратя?
Шайн, крачетата на Ина също не се отварят до долу. Питах специално на последната консултация и според док няма проблем, особено като се вижда, че гривничките по бутчетата на бебето са симетрични и на двете крачета. Ама и аз дръпнах едно обяснение... ooooh! Дано си ме разбрала.
Юлско бебе, всесел празник и дано всичко бъде "по мед и масло" оттук нататък.
Вики, моята мома и да се събужда - аз не. Ставам само като се размрънка за ядене. Вчера например чак в 5.30 взе да примлясква и дори не беше отворила очи, като я взех да папка. А иначе татко й ми каза, че се е събудила към 12 и си е гледала играчките поне час, но аз изобщо не съм разбрала.
Линет, дано не се е разболяла дребната. Кажи после как е минал прегледа.

# 713
  • При децата ми
  • Мнения: 6 072
Да се разпиша и аз накратко, да ни ми е дерт! Simple Smile
Юле, честито първо зъбче на малката Сияна! Да са бели и здрави!

Санитамм, да са ти живи и здрави Нико и Маги! Времето лети...
Юлско бебе, да ти е жив и здрав мъжа и да те слуша! Тоѝ набор ще доѝде.
ЕлиГ, колажа е страхотен! Голямо благодаря! smile3525 Представа си нямам, сигурно е голяма игра...
Линет, дано не е нещо сериозно! Praynig
За гърнето-Марти спеше без памперс през ноща от годика и нещо, нооо през деня го махнахме окончателно на 2г. и 5м. Blush
Да не ни чуе дявола, Praynig ама засега се дохранваме само вечер с АМ, през деня е пила само два пъти засега. През ноща също е на кърма. Дано поне така се задържим, ако не успея да махна добавката. Praynig
Мама Диди, може ли малко повече инфо за тази маска, че аз отдавна се каня да я правя.

Спокоѝна нощ момичета! Отивам да спя, че дребната отдавна е в царството на сънищата. Heart Eyes

# 714
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Здравейте момичета,
Аз нещо се позагубих, но от шетане и занимания с бебка, напоследък не ми остава никакво време. Мъжът ми продължава да работи вечер, не че е лошо да изкарва някой допълнителен лев, но ... аз не знам дали ще издържа на 24-часовите дежурства още дълго.
Вчера буквално избягах от вкъщи и отидох на народни танци, да ми олекне малко на душицата...

ЕлиГ, супер е колажа!

До 00:30 се приспивахме пак сумати време, то не бе цица, люшкане в леглото, на ръце, пеене на песни, оставих я и да пореве малко, но пак си откарахме към 2 часа... Споделете вие как приспивате бебенцата си??

Мама Мише, да ти кажа, леко ме шокира с тая гимнастика... Нали не бива да се насилва бебето за нищо? Да не говорим, че педиатърката на последната консултация пак каза, че сме още малки за гимнастика. Масажът имам чувството, че и аз го претупвам, но никъде не е казано, че той е задължителен и едва ли не без него бебето не може да се развие нормално, нали??

Аманита, аз вместо мокри кърпи ползвам памучни тампони, напоени с вода. Забелязах, че кърпичките въобще не й понасят.
За ръчичките - за мен не е нормално на едно бебе да са му постоянно студени, според мен започва да й става студено и я обличам.

Дидето има едно лишейче малко над коляното, което мажа с А-дерма вече доста време, но не се маха и това е...

Вики, Дидето заспива към 23:00-23:30 (някой път и по-късно) и се буди в 5:00-6:00 и в 8:00-9:00, за да яде. След това понякога си доспива до към 11, че и 12 откарва.

Вече започна да посяга съзнателно към нещата, които й са интересни. Също така докато суче спира, усмихва ми се и започва да ме пипа по бузите, носа, брадичката, много ми е сладка. Simple Smile Все още не е проявила интерес да се обърне сама от гръб по корем, иначе аз като я дръпна леко за ръката, веднага се обръща. Глава надига, ако я хвана за ръчичките от легнало положение, сама - не.

Линет, защо не се обадиш на педиатърката сутринта и да й обясниш, тя би трябвало да ти каже има ли нужда да ходиш веднага или да изчакаш? Наистина може кашлицата да е от слюнка, има значение колко често и как кашля, освен кашлянето има ли други симптоми - кихане, сополи, повръщане и т.н., но те педиатрите си знаят какво да питат.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 893
ЛОТУС лесно ти е да говориш за колектори като си мъжка мама  Laughing я ме питай мене - за 3 години 1 път не успях да взема урина с тях  ooooh!  сега педито ми каза че вече може и от гърнето да взема проба, и недай си боже Praynig резултатите да изискват стерилна проба - ще се мъчим пак с колектор  Crazy

кейт - кайо вечер заспива почти сам,да чукам на дърво Praynig ,по принцип заспива на цица,като се нахрани. през деня се случва да заспи сам,както си играе  Heart Eyes  но като е крив пада голямо лашкане - в шезлонги,колички,люлки  ooooh!

а за шапките и на мен ми е писнало #2gunfire ...последно на село някаква комшийка ми заби въпроса - ама това дете защо е гологлаво?  Shocked викам ти ако на ТОВА му викаш гологлаво,на плешивите бебета не знам как им викаш  Tired
чорапогащник също не съм слагала още. ако от сега го навлека що ще чиним зимъска не знам Crazy

# 716
  • Мнения: 342
karelia79 да, вече нямаме колики  Simple Smile. Смешното  е , че точно 2 дена след това почнаха зъбките  Laughing, но няма изглед скоро да изникнат
само от време на време го мъчи още коремчето (като не е акал 2 дена например)

# 717
  • София
  • Мнения: 15
Добро утро!
Набързичко ви черпя кафенце, че трябва да тръгвам малко да поработя:

Приятен ден на всички и послушни бебечета!

# 718
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Цвете пращец, много си отракана вече! И почерпки с кафета пускаааашшшш  Joy
Добро утро и от нас! Тук пак е кучешки студ и сигурно ще пропуснеме разходката (заради тъпата мъгла)  Tired

# 719
  • Мнения: 36
Добро утро-нямах нет 2 дни и не можех да пиша-сега ще Ви изчета,но бързам да споделя-НИЕ ЛАЗИМ!!!край със спокойствието на мама Grinningосновно лазим назад,но със скоростта на торпедо минава от единия край на спалнята до другия-напред все още и е трудно да направи този дълъг преход,но успява поне до половината.

Общи условия

Активация на акаунт