Юлски бебета и мами - 17

  • 22 889
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Кърджали
  • Мнения: 10 244
За приспиването - хубаво с заспиваше детето само. Но нали вечер заспиваше докато суче. И от известно време заспива само така, дори през деня. Или ще суче или няма заспиване. Пробвала съм да я оставям през деня да заспи сама, ама засега е мисия невъзможна. Та я взимам, давам и да суче и като се унесе вече махам цицата и пъхам биберон. Засега номера минава, то и заради това не съм изхвърлила залъгалките от вкъщи. Будна ли е, не ги ще, ама ми вършат работа като я приспивам.Засега няма да мрънкам от това и желание да спи така, защото приспиването ми отнема не повече от 5 минути. Ако се събуди през нощта за нещо, тя не мрънка, само си върти главата наляво надясно, все едно ще и се откачи, в просъница налапва пръстта и заспива пак.
Чорапогащник не съм и купувала още. Не мога да и харесам. НО пък редовно се намира  някой, който да пита не и ли е студено без чорапогащник, шапка, ръкавичар.То на нея нищо и няма, ама аз тая сутрин се събудих с лека хрема.
Чакам мъничка да се събуди/ама дано не е след 5 минути, че тъкмо заспа/ и ще ходя до банката за вноската по заема. Ако не вали навън де... Пък и мъничка може да намаже някоя дрешка.
Не говорете за готвене бе хора. Един кекс си го правя тук от три дена и още не е станал.
Столче за хранене май няма да купуваме. По много причини, но пък може и да задоволя мерака си с някое по - скромно

Ама дайте ми шанс да публикувам това. Все има някое ново мнение.  

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 11:25 от Aлекcандрa

# 736
  • Мнения: 29
ЛОТУС от 12 дни те са 8 бр. за 15-16 дни /1/2 ампулка ми втрива мъжо всяка вечер  Laughing/
Стеф аз даже поръчах на мама да ми направи тиквата в бурканчета и с нетърпение я очаквам другата седмица че да пробваме ......
А пък ние столче за хранене няма да купуваме, защото не можем да се обърнем в тези две стаи и само то ми куца /а много исках/   Tired

# 737
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Скарабей, има столчета за хранене, които се монтират на масата за големи
http://www.hippoland.net/prod_pic/486@Primi%20Sogni%20Table.png

Ампулите от аптека ли ги купуваш?

# 738
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
А4, с големия батко правихме това изследване при Мустаков- взимането на кръв беше инфарктно, побеля ми косата, стана ми лошо да го гледам детето как пищи и две сестри са го натиснали... ooooh!не искам да си спомням. Но най-гадното беше, че това изследване се оказа много неточно, в смисъл, че изкараха детето алергично към почити всичко, а реално не понасяхме само няколко храни освен млякото!!! #Cussing out И при захранването карах по метода проба-грешка.

На Кубрат му взеха кръв от пръстчето за кръвна картина, подробности ще ти пиша на лични! Hug

# 739
  • Мнения: 86
Еее, господ здраве да ви дава мацки, че ме подсетихте за ортопеда. Тъкмо ще си взема направление сега от тук и като отида в София да заведа и двете кифлета при Хайвазов.
сигурна ли си. точно той ни претупа и ни каза горното Naughty

marulka, абсолютно съгласна съм с НелиР. Щерката ми беше с луксация, която Хайвазов откри на 3 месеца и той препоръча да се опитаме!!! до 6 -тия месец само с гащички да я оправим. Отидох в Горна баня и ми се накараха, защо толкова късно съм я завела при тях. Детето беше с каишки от 3-тия до 6-тия месец и благодарение на тях се оправи.
Затова сега с Мартин направо отидох в Горна баня рано-рано. И на мен ми казаха, че трябва да отидем профилактично в шестия месец, за да установят, дали се оформят правилно костните ядра.

# 740
  • Мнения: 40
Добро утро и от мен!

...то станало обяд, аз докато се наканя

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ!!!

Цветен прашец - благодаря за кафенцето. Аз и него чак сега сколасвам да изпия.  Hug
А4 - разби ме с това лазене. Аз тъкмо мислех да се похваля, че преди два дена както го бях сложила легнал на спалнята на една по-висока възглавница и той се набра и си седна на дупето  Heart Eyes .
Верджи - Кайо гологлав  #Crazy ???
Мама Диди - мерси за рецептата. В нета има много с тривитаминол, но тази щом е изпитана ще я пробвам. Нели е права, че е за въшки, но косата става наистина страхотна от нея. Дано и да расте бързо, че мен това ме вълнува най-много.

За ортопеда - ходихме в началото на втория месец - гледа ни, прави ехография и всичко беше наред. Сега мисля преди НГ да го заведа пак. Какво се гледа за тази луксация?

# 741
  • Мнения: 232
Привет и от нас.

Днес ще ни е заветния ден на захранване, край реших. Вече всички признаци са налице и определено ми писна да ставам вечер нон-стоп  - то се превърна в безкрайна лактационна криза това. Вчера преди обяд на 2 часа такъв рев от глад дърпаше, че такива децибели не бях чувала. Едната гърда я омита за 2 мин. и почва да пее и като стисна - някаква мизерна тъничка струйка като от спринцовка едвааам едвам се точи. Яде ми се като за световно и съм станала 100 кила, и да не ви разправям пък колко течности ми се пият. Заради тая работа корема ми прилича на 7-ми месец! Пак сме на 8 хранения. Освен това като посегнеш със залче нещо към устата й веднага си я отваря. Така че .... наобяд съм строила таткото да се яви тука да снима  Joy Лошото е, че сега ще трябва да почета форума за захранване, който един път ми се видя много объркан. Засега мисля така - 1-ви ден - 2 лъжички, 2-ри ден -4-ри и оттам нататък по малко повече, след 5-6 дни - нова храна. Не знам дали е правилно, ще се върна да чета.

ili4ka, честито ви обръщане. И моята почва да реве по корем и още не се е обърнала и като я гледам сигурно първо ще седне, че има сериозен напредък в тази насока. М, докато го пиша това гледам тя се е завъртяла наполовина  newsm78

Lotus, ама че карък. Дано мине по-леко и дано го израсте по-бързичко.

Linet, нашата кашлица мина постепенно, определено обаче се появяваше когато спеше на по-студено, забелязах. Тъй че да не се окаже, че ненавличането е проблем. Пробвай все пак с един кат дрешки повече като излизате, защото все пак да не забравяме, че и да са облечени като нас бебоците спят в количката а ние сновем напред-назад. Освен това моята педка каза да прочиствам нослето по-често, тогава прочиствах сега пак спрях, за да не човъркам излишно там. Ти не можеш ли да прецениш дали е повърхностна кашлицата?
Педиатри в Пловдив май Стеф и Лилчо хвалеха някаква д-р Вълчева, аз не я знам. А, тя Шайн ти е отговорила. Мисля си, че за една слушалка не е нужно педиатъра да е кой знае какво светило де  Laughing

Мама Мише, според мен проблема не е в масажите, а в гимнастиката, която би трябвало ортопеда да ти покаже.  Точно в това разтваряне на крачетата, за да се завърти там около тазобедрените стави, което може да се прави и с дрехите даже съвсем отделно от масажите. И аз бях забравила да го правя скоро и за няколко дни малко си личеше че я наболява като ги разтварям, та затова вчера те поразпитах. Масажите са за друго. А мъжът ти и аз подкрепям другите - като смята, че нещо не е както трябва вместо да критикува, да се заеме той. Ааа че се ядосах.

За чорапогащниците - ами ние отдавна ходим с чорапогащник под панталончето ако е тънко памучно. Ако е дебело - не.


А4 - аууу честито! Аз мисля като дойде този момент директно кошарка за игра да взимам. Иначе нашата активна гимнастика е заградена отвсякъде, не съм виждала в Бг такава, та може за начало да свърши работа на земята ако я сложа  newsm78

Ох Мамо Диди, газ мас и оцет е великата маска наистина, но защо ли не мога да се прежаля да си я намажа на главата...




# 742
  • Мнения: 86

За ортопеда - ходихме в началото на втория месец - гледа ни, прави ехография и всичко беше наред. Сега мисля преди НГ да го заведа пак. Какво се гледа за тази луксация?

Гледа се, когато детето е с разтворени крачета, да се допират до основата, на което е поставено - това в най-лаишки стил. Иначе ортопедите "въртят" крачето и усещат, дали основата на ставата е плитка (което е луксация или дисплазия).

# 743
  • София
  • Мнения: 6 129
Здравейте!Аз днес пак ще ви използвам да ви поплача на рамото CryМалкото бати от днес е на детска градина. ConfusedМилото ми пораснало момче влезе с усмивка и поглед, пълен с любопитство. Heart Eyes Не,че не се постарах да е така-водихме безкрайни разговори за това,което го очаква,ама много ми домъчня.За мен лично това е момента,в който започва,образно казано,прекъсването на пъпната връв.Мармотчето ми вече си има свой живот. Heart Eyes А мама,докато се връщаше с колата беше ей така newsm45 Не можах да спя цяла нощ от вълнение и сега ми идва да припадна. Tired

Аманита,продължаваш да ме изумяват способностите на паметта ти Hug
Лотус,може ли и с мен да споделиш за изследванията,че имаме недоказани съмнения с малкия батко,които сега се повтарят с бръмбарко.Аз ги отдавам на дерматологични проблеми,ама не е лошо да си сверя часовника пак. Peace

# 744
  • Мнения: 37
Здравейте!
Да ви се оплача какъв кошмар изживях нощес. Малката пак ми направи странична реакция от Пентаксима. Почна да прави спазъм да повръща и спря да диша и аз я разтърсих с главата надолу оправи се и почна да плаче .Тъкмо я оставих за да и сложа памперса бях го махнала за смяна и пак отначало същия спазъм и пак по същия начин я оправих.За капак имаше и температура.smile3518След случката като се разтреперих направо ужас.На никой не пожелавам да изживява подобно нещо. WearyИзвинявайте за това ,че ви занимавам с лоши неща ,но исках да споделя  Cry Отивам да ви чета.

# 745

Общи условия

Активация на акаунт