Юлски бебета и мами - 17

  • 22 906
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 382
Линет, как е Бени днес Hug?Тук педиатрите май не са на особена почит, но аз съм доволна от педиатрите в Торакс Peace.Д-р Вълчева и д-р Вълчев.Д-р Вълчев ходи и на домашни посещения.Прегледът е 20 или 22 лв Peace
Онзи ден на Детската консултация се засякохме с едно болно детенце и ми беше много притеснено да не сме лепнали някой вирус, но ни се размина.Малко се ядосах, защото лекарката преглежда паралелно и в другия си кабинет и изрично каза на родителите да се преместят в другия коридор, а не в бокса за ДК, но те й казаха, че тук е по-спокойно.Освен нас имаше и две бебенца на десетина дена за първи преглед ooooh!.
Понякога за някой дребен проблем предпочитам да отида до Торакс, защото там часовете се спазват и е почти невъзможно да си обменяте вируси в чакалнята.
Вержи, това си е направо обида за Кайо Joy.Човекът вече е подстриган, а те гологлав ще го наричат Joy
Цветен прашец, благодаря за кафето Hug
Джилиан, разбрах те напълно, но имам усещането, че едното краче е леко навътре.Познавам детенце с не навреме хваната луксация и сега , на 10 г , крачето й е доста изкривено.Та ще се прежаля за една рентгенова снимка, но по-добре така, отколкото да пропуснем по-сериозен проблем.

Мислех да пиша надълго и широко за флуорната профилактика, но се отказах.само искам да кажа да внимавате много с минералните води, защото в най-масовите марки количеството на флуор е 5 пъти над оптималната доза.Ако някой е решил да прави такава профилактика, по-добре да се посъветва със стоматолог, защото се отчитат много допълнителни фактори Peace.

# 721
  • Мнения: 61
Брей, А4, това онова дете ли е, дето не "растеше правилно" Joy

Прашец, не тичай толкова, че ще се разлее кафето Hug И внимавай да не се преработиш.

# 722
  • Мнения: 1 208
Добро утро от нас
Ние днес ставаме на 5м. и ще купуваме пак торта ,тъй като единствената торта,която се наемам да правя е бисквитената  Mr. Green но пък е страхотна  Laughing

А Шайн да си ги нямаме такива  Mr. Green .Вие кога сте родени?  newsm78 Катето си имаше едно първо място и сега да й го вземат  Joy

Хриспа, маската е страхотна и може да ми се смеете но вчера я направих и оттогава като се сресвам има значително по-малко косми по четката.Аз също не вярвам ефекта да е от веднъж но резултта е на лице.Освен това косата вчера и днес е толкова жива-явно съставките си казват думата.Ето я и маската-нищо сложно.
Оригиналната маска:
2 с.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека, струва около 4-5 лв за 100 мл.
1 с.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса),  масло от шеа/карите , масло от жожоба, ....  инфо тук
1 с.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром, коняк
1 с.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ -  за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.


Маската се нанася в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса, преди миене. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа или се увива в потопена в гореща вода и добре отцедена кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти седмично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочените по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да не се предизвика обратен ефект.


Вики, Катето заспива към 20,00 и се събужда към 08,00-09,00

Ох и аз с тези колектори се тормозя доста.На Петя неможах да й взема урина на 6м. - работата стана на 8м. Дотогава два месеца я мъчих всяка сутрин но то все едно знае,че трябва да пиша и не иска.Ама инатче си ми е тя.


# 723
  • Мнения: 29
Вики спи от 21-21:30 до 6-6:30 буди се за бибата 1-3 пъти към 4 задължително  Hug
Мама Мише аз мисля като Стеф....ние също не сме от феновете на тези ритуали след банята масажа е колкото до попие лосиона.....гимнастика правих най-много във втория месец сега вече не то се гнявим почти по цял ден къде ти и упражниния  ooooh!
Кейт
Цитат
започва да ме пипа по бузите, носа, брадичката, много ми е сладка
и ние сме така само далегне някои до нея и започва  Laughing За обръшането може но не иска......ама какви опити за пълзене прави   Joy hahaha като гъсеница......и мнооооого гледаме реклами  Tired
А4
  smile3501 на вас

Ние вече ядем по няколко лъжички дом.пюре картоф+морков!
Мама Диди маската изглежда страхотна, но аз не мога да сколасам да си правя.....ще си я запазя и като остана айляк ще възползвам иначе за сега овладях нещата с тези ампули http://www.megashop-bg.com/object.php?id=250



# 724
  • София
  • Мнения: 3 581
Мамо Диди, мас, газ и оцет -  Joy маската за въшки hahaha. Само тривитаминола е добавен за красота.Бъзикам се, сигурно действа.
А4, браво на вас. С нетърпение чакам и нашата да почне да седвижи вече, а не само да се опитва да стане Peace
Аз да попитам - кога мислите да заведете бебетата пак на ортопед. Първият път ми казаха да дойдакато навърши 2 години, но на мен ми се струва много далече. Ако има някакъв проблем не трябва ли да се хване по-рано newsm78. Затова си мисля някъде към шестия месец да я заведя пак, но този път при някой специалист от Горна баня, за да не ни претупат както предния път

# 725
  • Кърджали
  • Мнения: 10 277
A4, браво! Сама и знаеш - край със спокойствието  Mr. Green
Кати от сутринта рано рано се събуди с мрънкане. Един час се гушкаме после на спалнята и сег тук крещи нещо в гимнастиката. Ама така крещи, че направо ще ми спука тъпанчетата. А тия дни открих, че като е кисела и ревлива има само едно нещо, което я успокоява що годе - "Зайченцето бяло". Наложи се на бързи обороти да науча текстта на песента. Пробвахме и с "Чело коте книжки" ама тц. ИНаче като я сложа по корем прави някакви опити да пропълзи, но тъй като опитите и са неуспешни, накра я целия свят и е крив.
Нели, на - вероятноа на шестия месец ще я водим пак. Поне така ни препоръча ортопеда.
Брей, как може едно бебе да вика така силно и то със затворена уста  Rolling Eyes

# 726
  • Мнения: 123
NellyR, ние след втория месец ходихме в Горна баня и ортопедът ни каза, че е добре след 6-тия месец да отидем пак профилактично Simple Smile

# 727
  • Мнения: 9 094
Повторен преглед при ортопед - при навършени 5 месеца или директно на 6.

Забравих вчера да дам отчет за захранването - Ивайло беше леко изненадан от чудото, наречено лъчижка и по-скоро беше впечатлен от нея и как нещото се излива в устата му, без да се налага да цока, отколкото от съдържанието - домашно пюре от тиква.

Тук вали страшен дъжд, май докато си тръгнем, ще си седим в домашна обстановка.

# 728
  • Canada
  • Мнения: 649
А4, честито ви лазене! Аз много се надявам малчо да полази, защото с Кари минахме директно на прохождане, което ми беше по-страшно...
Вики, Нико заспива около 21 часа и по принцип спи докъм 07.30-8 часа. Буди се средно 2 пъти на нощ (ако нищо не го боли), но от снощи пак нещата се променят защото май ни мъчат зъби. Та снощи от 3 до 6 не сме спали.
Люлия, много се радвам че коликите са минали. Надявам се въпреки че го мъчат зъбки, това да мине по-леко... Praynig
По повод ортопеда, и на нас ни бяха казали да отидем пак, ама съм куха лейка и забравих кога трябваше да отидем пак.
Линет, Нико също кашля от няколко дни. Преди половин месец пък имаше хрема и от нея кашляше. Аз засега изчаквам, защото ми се струва че кашлицата е от огромното количество слюнка. Но ако до петък няма подобрение ще отидем на доки. Peace
Кейт, честно казано номерът с приспиването е различен в зависимост от това какъв е периода. Докато Нико имаше колики беше нон-стоп люлеене, пеене, биберон и т.н. Като беше спокоен за 2 седмици, просто го слагахме в шезлонга след вечерното хранене и той си заспиваше за 5 мин. Сега, пак в шезлонга и с повече мрънкане заспива за около 15 мин. Лошото е че има много неспокоен сън (вероятно заради зъби) и се налага през нощта пак люлеене и всички екстри...

# 729
  • Мнения: 32
Лотус, дано не сте отключили нищо.
Вики, не се буди за нищо, вода и биберон не признава, но да ми е жива и здрава е привърженик на 12- часовият сън Laughing.
Веси, върти се и я намирам вече в различни краища на леглото, а глава вдига отдавна.
Тани, до колкото знам си имат слабо оросяване.
Шайн, ще споделиш ли какво ти е казала педиатърката, защо да се почва с плодово? За чорапогащниците и на мен ми направи впечатление, че доста хора ги слагат от сега под, може би зимата ще слагат няколко броя Laughing. На съседката щяха да й изскочат очите, като й видя голите краци един ден, като я гушнах и й се набра панталончето, а беше сега през топлите дни, вчера предизвиках същият ефект и при моята приятелка Laughing.
Хриспа, наборче ти е да Grinning.
Линет и според мен по- добре си вържи гащите и отиди за всеки случай на лекар. Пиши после как е Бени.
Кейт, приспивам я, като я сложа в леглото, завивам я и си лягам. Рядко се случва да я полюшквам, от както се е родила 2-3 пъти може би.
Нели, на мен ми каза на 1 годинка, ако искам, за да видим какво съм била направила с детото след тази годинка Laughing.
А4, браво.
Марулка, вчера сътворих две от рецептите ти, стомасите ни пак си легнаха благодарни Laughing.

# 730
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Здравейте от мен!

Връщам се от лабораторията, набоцаха ни и на обяд ще е готов резултата.

Шайн, лишеите са безцветни, но кожата стои грапава на пипане и леко се лющи. Обрив няма.

Вержи, мдааа, преимущество си е с момченцата  Laughing, но за големия батко нямаше такива улеснения и падаше голямо дебнене с шишето, отмаляваха ми ръцете и точнокато махна шишенцето- той всичко опикаваше... ooooh!

А4, браво на вас, моите не лазеха, направо проходиха.

Карелия, съчувствам ви за приспиването и много добре те разбирам, с първото бебе не знаех що е сън до 1,5г.  ooooh!

Стеф,честито ви успешно захранване! feeding

Мамо Диди, честита месечинка, да растете здрави и послушни!  bouquet
Много сложна тая маска вее, ще предпочета готов продукт, Скарабей, колко време ползваш ампулите?

Цветен прашец, благодаря за кафенцето! Чудесно столче сте си взели, изглежда малко космическо, то и цената му е май космическа, но изглежда удобно и функционално!!! И аз исках да сменя тази мебел, че е вече доста амортизирана от батковците-терминатори, но още не съм направила избора.

А къде са складирани рецептите на Марулка, че и аз се заинтригувах да обновя семейното меню...  chef

# 731
  • Мнения: 250
.:.Stef.:.,как направи пюрето от тиква-само свари и пасира ли?

# 732
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Еее, господ здраве да ви дава мацки, че ме подсетихте за ортопеда. Тъкмо ще си взема направление сега от тук и като отида в София да заведа и двете кифлета при Хайвазов.

Драга, готви душко, щом имаш време и сили, готви, аз напоследък съм жив зян. Ама сега ще отивам торта да подготвям, че ето, дойде месечинката пак. Този път варненки ще почерпя, че да не ми се сърдят  Heart Eyes

А за колекторите като се сетя и ме втриса, че идват вече първите изследвания след месец. Аз на Стефи не успах да взема с колектор. Измих тогава гърнето хуууубаво и там я нагласих да пишка. Тикнах вода да пие и така, наливах отгоре и чаках отдолу. Ама сега като не пие наша Невуна вода от шише, да не кажа изобщо, да видим как ще става операцията изследвания.

Аз за обръщане какво да ви кажа, върти се както и на където си поиска в резултат на което вчера за втори път слезе от дивана, този път пред очите ми. Докато се протегна и каза туп и после УААААААААААААААААААААААААААААА. И за падар не ставам.

# 733
  • Мнения: 36
Браво на EliG за колажа-страхотен е!Благодаря за труда.
Сега по-подробно-в Понеделник взехме кръв от вената на Ема за изследването при Мустаков за алергията-няма такава мъка!3 пъти я бодоха-такива сълзи бяха-не ми се иска да си припомням-нечовешко е това да се боде 5 месечна ръчичка-да не Ви разказвам,че ми става лошо чак.
В Петък ще има резултати Praynig
Лотус-и ние след 3 тия Пентаксим се влошихме рязко-стискам палци при Вас да не е тази алергия-стискам палци и на Вас ли от вената взеха.Пиши задължително.
Марулка-запали ни с тези рецепти-мъжете ни ще те благославят!
Наистина са Ви космически столчетата-да им е вкусно на бебоците.
Иначе да не забравя-честито отново със закъснение на именници,месечинковци и рожденници!

# 734
  • София
  • Мнения: 3 581
Еее, господ здраве да ви дава мацки, че ме подсетихте за ортопеда. Тъкмо ще си взема направление сега от тук и като отида в София да заведа и двете кифлета при Хайвазов.
сигурна ли си. точно той ни претупа и ни каза горното Naughty

Общи условия

Активация на акаунт