Приказки на 'блу рей'

  • 11 482
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
дзън дзън  Grinning

Веднъж при учителя по ДЗЕН дошъл негов ученик. Поклонил му се  и попитал:

 - Учителю, какво ще стане ако от света изчезнат всички болести и всичката нищета?
-  Светът ще се изпълни с нещастни хора – казал Учителят и отпил от ароматния си чай. 

# 61
  • Мнения: 0
и тъй като не мога да си редактирам последния пост - пак дзън  Laughing

При учителя по ДЗЕН дошъл негов ученик. Поклонил му се  и попитал:

- Учителю, защо богатите хора не са щедри?
- Защото останалите хора ги уважават заради богатството им – казал учителя.
- Но има и хора които ценят повече щедростта – опонирал ученика
- Само тези които са в нужда – отвърнал учителя и пак потънал в размисли. 

# 62
  • Мнения: 0
Хм !! Заключили са темата с римите .. съвсем заслужено според мен  Confused но като гледам и за проза нямате вдъхновение Wink

Аз пък осъвремених една стара приказка – дано ви хареса

Рибарят и “Златната банка”

Ловял си веднъж един рибар риба. Риболова не вървял и той решил да се прибира. Тъкмо вързал лодката за кея и се появил отнякъде един младеж , подал му листовка и казал:
– Аз съм от “Златната Банка” – мога да ти изпълня много желания.
– Не искам нищо – казал рибаря но взел листовката.
Вечерта жената на рибаря намерила листчето и го попитала откъде е. Той и разказал за случката. Че като се разфучала тази ми ти женица.
- Ти бе пликоумен идиот ! Не можа ли поне един нов телевизор да си пожелаеш, че на Електрона вече не виждам дали Фекхундето е бяла или черна ..... и го натирила да дири момчето от банката.
Рибаря нямало как – на другия ден намерил банката и казал на момчето какво иска жена му.
- Няма проблем – усмхнало се момчето – иди си у вас и всичко ще е изпълнено.
Връща се рибаря у тях и какво да види – чисто нова плазма , а жена му още по ядосана и зла го зачесала още от вратата:
- А бе дебил нещастен , само телевизор ли успя да измолиш ... я иди да поискаш и нова кола, че москвича вече не става за нищо.
Рибаря се видал в чудо, но пак отишъл в банката и казал на момчето какво иска жена му.
- Няма никакъв проблем – усмхнало се пак момчето – иди си у вас и всичко ще е изпълнено.
Връща се рибаря у тях и какво да види – чисто нова кола в двора , а жена му фучи като зимна буря:
- А бе идиот неден , само кола ли успя да вземеш ... я иди да поискаш и нова къща, че ме е срам от комшийките.
Рибаря – срам не срам пак отишъл в банката и казал на момчето какво иска жена му.
- Няма никакъв проблем – усмхнало се пак широко момчето – иди си у вас и всичко ще е изпълнено.
Връща се рибаря у тях и какво да види – къща - палат, а жена му стои по средата на двора и врещи истерично:
- Ела ми тука бе празноглавецо, само една къща ли успя да вземеш ... я иди да им кажеш, че не искам да съм проста домакиня а да съм бизнес дама.
Рибаря чак се уплашил от жена си. Никога не я бил виждал такава и пак отишъл в банката.
- И това не е проблем – усмхнало се пак широко момчето – иди си у вас и всичко ще е изпълнено.
Връща се рибаря у тях и какво да види – огормен офис а жена му в средата на офиса крещи по телефона , до нея стоят два огромни бодигарда, а тя замеря служителите с химикалки ПаркАр и всичко което и попадне под ръка. Като видяла мъжът си още повече се разлютила:
- А бе мухъл ненужен, какво се пулиш като магаре – отивай пак в банката и им кажи че искам да съм техен шеф и да изпълняват всичко което искам.
Понечил да каже нещо рибаря, но бодигардовете го изгледали кръвнишки и се отказал.
Отишъл пак в банката и предал желанието на жена си. Момчето този път нищо не казало само се обърнало и си тръгнало. Дълго чакал рибаря пред банката – чак до края на работното време. Момчето така и не се показало. Тогава той си тръгнал с овесен нос и с нескрит страх от рекацията на жена му. Стигнал до дома си и какво да види – пак старата съборетина с москвича паркиран отпред ,а в къщи жена му гледа сериала на стария Електрон.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 026
това го бях писал преди седем осем години ама е по темата:

Дойде време и аз да публикувам спомените си. Ще се запитате кой съм аз и какво интересно има в спомените ми. Най-общо аз съм имиджмейкъра на Братя Грим. Пъблик релейшъна на Шарл Перо.Специалиста по рекламата на Андерсен.Човека който може да докара и най-съкровенните ви желания, на една ръка разстояние. Ще разкажа историите такива каквито бяха. Не сте ли се питали, защо след като роклята и каретата на Пепеляшка в полунощ са си върнали първоначалната форма, обувката е останала кристална?

Но да започнем историята на Пепеляшка ….
Не че някога през живота си беше виждала пепел. Просто желанията и бяха такива, че караха баща и да си посипва главата с пепел. Още го помня, как влезе в кабинета ми и произнесе на един дъх.
-Парите нямат значение. Щастието на детенцето ми е най-важно. За осемнадесетият си рожден ден иска да се ожени за принц. И тъй като си няма кръстница-фея, ме насочиха към вас.
-А някакви по-специални изисквания, към . Висок, рус, сини очи, вероизповедание, замък с изглед към морето.
-Абе важното е да е принц. И ако може, да не е чак през девет планини в десета. Че Пепи, много иска, за церемонията да я вземе с каляската от вкъщи. Приятелките и ще се пукнат от завист.
Не можех, да откажа на един баща, искащ да достави светлина в живота на дъщеря си. Пепеляшка не се ползваше с добро име, затова първата ми стъпка,бе да променя публичният и образ. На другият ден в местният вестник излезе следната Статия:

“НЕЩАСТНО СИРАЧЕ, ЖЕРТВА НА БИТОВ ТОРМОЗ”
Достоверен източник, подшушна на нашият вестник , че домът на известния бизнесмен Б.П. е арена на скандали. Враждата между двете доведени дъщери и Пепеляшка е преминала в открити сражения. Двете използвайки численото си превъзходство, са скрили специално купената за бала рокля “Версаче” на Пепеляшка. Сега как ще се появи пред хората горкото сираче. Какво отражение ще има това, върху крехката и психика. Крайно време е обществото да отговори с адекватни закони за защита на сираците.

Сега оставаше и Принца да разбере за Пепеляшка. За първата вечер, на тържествата излезе следната статия:

“ЗАГАДЪЧНА НЕПОЗНАТА ТАЦУВА С ПРИНЦА”
Сензацията на вечерта е загадъчна девойка. Тя танцува с Принца почти през цялата вечер. Добре, че към полунощ си тръгна, и Принца можа да обърне внимание и на другите дами. Всички се питат, коя ли е тя. За да отговори на предизвикателството , вестника обявява конкурс с награда лек автомобил за всеки, който може да докаже самоличността на мистериозната дама.

Бомбата беше хвърлена. Хората просто полудяха. Принца научи за Пепеляшка, но предстоеше тя да му влезе под кожата. И статията не закъсня


“ КАКВО ТОЧНО СТАНА В ПОЛУНОЩ”
Скандал на бала. Докато танцуваше с Принца, около полунощ, мистериозната дама се отскубна от прегръдката му и побягна. Принца я подгони , и може би я настигна в парка пред замъка. Малко по късно, наш репортер е забелязал дамата да плаче, без една обувка и с разкъсана рокля. Какво точно е станало в парка, едва ли някога ще научим, но Принца дължи обяснение на обществеността.

Отзвука беше такъв, че вестника излезе с извънредно обедно издание. С закачливото заглавие:

“ПРИНЦЕ БЪДИ МЪЖ”
Въпроса който днес всички си задават е: - Стана ли Принца жертва на нагона си. На официална пресконференция в двореца заявиха, че случая се разследва. На въпрос на наш репортер, възможно ли е Принца да се ожени за поруганата девойка, говорителят заяви, че по варианта е мислено. Дали обаче, девойката ще е съгласна да прекара остатъка от живота си с не контролиращ инстинктите си насилник.
За да запази международния престиж на кралството, редакцията на вестника обещава компенсация от 100 000 долара, на мистериозната дама, ако приеме да се ожени за принца. Само брак може да потули грандиозният скандал.

И се стигна до специално вечерно издание

“ВСЕ ПАК СВАТБА”
В парка на двореца е намерена една от обувките на озлочестената девойка.. С цел, бързото приключване на инцидента, двореца обявява, че всяка девойка която в срок от 48 часа, представи другата обувка ще се ожени за принца.

А на другият ден, вестника излезе с позната ви от приказките история, разказана лично от Принцеса Пепеляшка.

# 64
  • Мнения: 613
Хм !! Заключили са темата с римите .. съвсем заслужено според мен  Confused но като гледам и за проза нямате вдъхновение Wink


Хич нямам вдъхновение за проза..... Тамън на рими го бях обърнала. И въпреки,че не е по темата  Embarassed ще го поста.
Че къде да публикувам аз такъв шедьовър? Joy Joy Joy

Днес Експрес не закъсня
Ключ - и раздели ни....
А пък мен ме заболя-
Татетце - прости ми
В тази тема аз разбрах,
че говоря в рими....
Може би и за това,
някак си - боли ме.... hahaha

# 65
  • Мнения: 0
Refrenolog   Peace

Iren5 - не се коси - праскай ги тука  Peace автора не е фен на 'информирай модератор'  Sunglasses


Антиспам:

Веднъж при учителя по ДЗЕН дошъл негов ученик. Поклонил му се  и попитал:

- Учителю, кои хора оценяват това което си направил за тях – попитал ученика.
- Тези същите които оценяват и красотата на залеза – отвърнал учителя и кимнал към залязващото слънце.

# 66
  • Мнения: 0
Хм !! Заключили са темата с римите .. съвсем заслужено според мен  Confused но като гледам и за проза нямате вдъхновение Wink


Хич нямам вдъхновение за проза..... Тамън на рими го бях обърнала. И въпреки,че не е по темата  Embarassed ще го поста.
Че къде да публикувам аз такъв шедьовър? Joy Joy Joy

Днес Експрес не закъсня
Ключ - и раздели ни....
А пък мен ме заболя-
Татетце - прости ми
В тази тема аз разбрах,
че говоря в рими....
Може би и за това,
някак си - боли ме.... hahaha

10 мин се опитвах да открия някакъв смисъл в това, но така и не успях ... но пък стихчето е весело, очаквам продължение  Joy

# 67
  • Мнения: 0
10 мин се опитвах да открия някакъв смисъл в това, но така и не успях ... но пък стихчето е весело, очаквам продължение  Joy

Плииз!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=539394.0

 Peace

# 68
  • Мнения: 613
О, Немо, ако  поема тук напиша-
темата ще е закрита.
 newsm78Освен ако не е за момата
дет пристанала на Сатаната.
Изкормира си тя родата
и влака взела за страната,
предлагаща и изкушения
и разни други изтъпления.
Но толкова талат? Незнам.
Май по-добре да се предам.

Общи условия

Активация на акаунт