Опит за измама - Познавате ли това бебе?

  • 42 798
  • 699
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 142
Още една статия по въпроса:
http://news.plovdiv24.com/122135.html

# 526
  • Мнения: 2 018
Не разчитам за достоверност от медиите. Бяхме свидетели на изкривена и преписвана информация и то точно по този случай.
Питах Малена защото тя спомена за прокуратурата, та разчитах пак тя да ни даде точна информация за резултатите.  Peace
А разбира се, че компетентните органи са длъжни да уведомяват за резултати от подадени сигнали. Естествено, когато разследването приключи.

# 527
  • Мнения: 58
... ние вероятно ще разберем какво се случва от някои новини.
offtopic: Това звучи като "защо, да ми изключвате тока - аз парите съм ги дал на Иван от съседния блок". Малко нечестно ми се вижда... Ще се опитам да обясня защо:
Едно, те искат да имат индексирана, прошнурована, прономерирана информация за всички тел. разговори и интернет... второ, сметките си ги плащаме едната тук, другата там, третата в общината и т.н... трето, до всяка служба отделно звъниш, ходиш, тичаш - парното, водата, тока. Все аз тичам, държавата седи и гледа.
От другата страна - има един телефонен номер за всички и всичко 112 и едно място за обратна връзка - новините (?!?). Няма ли един сайт, да натисна "търсене" и да намеря всичко за Драган Дървото - от А до Я. А новините... ами новините, да ползват тези официални източници и да правят резюме. Малко смешно ми се вижда с тези новинарски (и/или клюкарски) линкове и страници в интернет, които събираме, четем, анализираме. А гугъл и търсачките в новинарските сайтове - са нещо друго - те си работят за себе си и за техните клиентите.

# 528
  • Мнения: 3 405
Аз и ти, например, от къде можем да научим, а?  Simple Smile

# 529
  • Мнения: 6 039
Мен лично, случката ме товари и предпочитам по-малко да се връщам и да я мисля. Каквото е трябвало, всеки го е направил, оттам нататък, нямам намерение да следя работата на еди кой си. Тя не зависи от мен или от някой друг, който пише тук.

# 530
  • Мнения: 321
Това четох последно по темата:

http://plovdiv.dir.bg/2009/11/30/news5460567.html

# 531
  • Мнения: 2 018
Аз пък искам да разбера до край как ще се развият събитията.  Peace

# 532
  • Мнения: 4 586
Що не кандидатства в Симеоново.

Тия злоупотреби с чужди снимки са много отдавнашно явление. Турскиговорящите ромки свалят женихи в Турция и Германия, пък като дойде ред да се видят - ама аз съм бедно момиче, не ми стигат днеста евра, пък на границата искали още сто - и женихът праща. Я пък той моя компютър е стар, не може да се закачи камера към него. Следва превод на евра. Следва нова регистрация. Щом преди година две в Ясеновец е дошъл кюрд да си дири любимата и извадил сгъната на четири, принтирана снимка на Ивана.

# 533
  • Мнения: 63
ne nego poznavam no neznam  kak mogat nqkoi hora da pravqt takiva neshta kakvo ochakva da za bogate na gyrba na deteto si  ima sqkakvi hora no az vqrvam che povecheto sa dobri

# 534
  • Мнения: 4 916
Конят май отиде у реката?

# 535
  • Мнения: 4 586
Не na gyrba na deteto si, а на гърба на чуждото дете, което е, слава Богу, здравичко.
Още ли не са ти направили забележка да пишеш на кирилица?

# 536
  • Мнения: 2 018
Вълк, не ставам за разследващ, друго ми е призванието.  Wink Пък и имам право на достъп до информация и се стремя да го използвам. Все пак има значение дали ще заловят измамника или и как ще се обяви.  
 
А относно снимките - всеки с що годе по-добър фотоапарат може да ни направи снимка и то портретна, без дори да се усетим. Така, че не виждам смисъл от параноята да си крием снимките.

# 537
  • Мнения: 13 512
Сеирджийска странала темата, гледам.
Всички вярваме, че ще се направи необходимото  да има заловени и наказани.
Измамите, естествено няма да спрат, но се надяваме,че с тази тема , а и във ФБ обърнахме внимание на повече хора да не се доверяват безрезервно, а да изискват нужните документи и най-важното- да се проверява дали сметките са дарителски. Сигурно на повечето от вас и през ум не им е минавало  на какво да обръщат внимание, освен на епикризата( която за съжаление много лесно се фалшифицира).

За щастие в сметката в Експресбанк , която бе публикувана  във ФБ нямаше постъпили средства, тъй като  липсваше името на титуляра, но за акоаунта в Пейпал няма как да имаме информация. За там е нужен само имейл адрес.

# 538
  • Мнения: 13 512
За съжаление, обаче ..мошениците, които се възползват от човещината у хората са  все по-изобретателни.
Отвсякъде ни заливат призиви да помагаме на този и онзи дом в страната.Призивите са от физически лица, а не организации. Чувам,че става въпрс за комисионерство, но още проверявам информацията. Разбират се с директора на дома: Ще ти набера пари и храни, но искам процент от кампанията! Което няма нужда да казвам колко е гадно. От друга страна се събират храни , нови дрехи и пари и се носят по домовете, без да се искат договори за дарения и без след това да  се проследява дали тези  дарения се отчитат.

# 539
  • Мнения: 20
момичета,някой може ли да ми каже,как мога да се свържа с администраторите на форума,да махнат снимките на детето ми

Общи условия

Активация на акаунт