Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 135 049
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 210
Сложих ей сега едни солени мъфини в силиконовата форма, дано се получат!

Желязна ръка, моята купих съвсем скоро от магазин за домашни потреби - силиконова, 6 гнезда с различна шарка на дънцето, 8 лв.
Одеве забравих да благодаря на авторката за чудесно оформената тема, линковете са наистина много полезни, предполагам не само за новаците като мен   bouquet.

# 31
  • Мнения: 22
Новата темичка е със страхотно оформление   bouquet  bouquet  bouquet
Аз съм си харесала за довечера/като се прибера от работа/ да направя кекса на Селма с банан и шоколад : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg11701601#msg11701601 във вид на мъфини.
Някой да го е пробвал- много ли се надува и дали ще ми прелеят мими-мъфините?!?!
 
От всички пробвани досега рецепти за мъфини съм най-доволна от рецептата за шоколадово-банановия кекс, само че не слагам банан, а малко повече прясно мляко и отгоре ги поръсвам със смлени орехи.  Пълня формичките около 2/3, надуват се, но не чак да прелеят. И винаги се получават прекрасни мъфини на вид и на вкус

# 32
  • София
  • Мнения: 6 210
Готови са моите солени мъфини, ето ги снимани тук! Единственото, за което съжалявам е, че не направих двойна доза  Heart Eyes!
Този път ги пекох в силиконовата формичка, но не на водна баня като първия  ooooh!. Получи се страхотна коричка и отгоре, и отдолу. Без да искам съм увеличила градусите на фурната и станаха готови за 15 мин. Следващия път ще внимавам, може би имат нужда от още пет минути и не толкова високи градуси. Въпреки всичко са повече от вкусни, една вече хапнах  Mr. Green.

# 33
  • Мнения: 22 867
Готови са моите солени мъфини, ето ги снимани тук! Единственото, за което съжалявам е, че не направих двойна доза  Heart Eyes!

Вени*** , апетитно изглеждат, да са ти сладки! Heart Eyes  bouquet

# 34
  • Мнения: 4 447
Експериментирах с рецептата, не се с по-надолу в снимки,
а рецептата за солени мъфинки е:

3 яйца
1 ч.ч. кисело мляко (не пълна!)
1 бакпулвер (в киселото мляко)
2 ч.ч. брашно
2 бр. топени сиренца (две триъгълничета)
2-3 с.л. захар
1-2 к.л. сол
1/2 ч.ч. олио
5-6 с.л. топла вода
150гр. сирене
1-2 ч.л. Чубричка (ситно смляна) може и някаква ръсеница с чубрица

Всичко се забърква в последователността за кекс. Накрая се слага водата и топените сиренца и чубрицата.
Натрошеното сирене го сложих отгоре след като бях сложила сместта в гнездата. После внимателно с малък
нож разбърках, за да не остане сиренцето само отгоре. Опекох до суха клечка на 180-200 градуса
в предварително загрята фурна.

Малко паднаха преди да ги извадя, но и така стават...

Да ви е сладко!   chef

п.п. Нямах стафиди, иначе щях да ги буфна и тях  Crazy


# 35
  • Мнения: 78
Пудингът на Йоткер е 50 гр. А куриерите.........приемат те, ама да си ги олапат сами набързо! Grinning
Така и така съм почивка днес и през уикенда, не съм се специализирала в мъфините като вас..., та мога да се предложа за куриер! Като комисионна - ще изяждам само по един мъфин и ще искам съвети при приемането и предаването им Joy.

Сега сериозно въпросче към snezko - би ли могла да ми обясниш с каква гъстота беше тестото за солените ти мъфинчета от предишната тема? Горе-долу като на на кекс ли беше? Благодаря предварително  Hug
[/quote

не,стана тестото по-гъсто не се притеснявай,но аз го бърках с телената бъркалка,и пак стана,не съм използвала миксер. Peace

# 36
  • Мнения: 256
за пръв път ще правя и искам да ви попитам сухити към мокрите ли се добавят или обратно

# 37
  • Мнения: 121
За да не е само запис - ето празничните кексчета за именния ден на дъщеря ми Mr. Green

charlie, не знам как е правилно, но аз добавям сухите към мокрите и ми се получава добре.

# 38
  • Мнения: 22 867
За да не е само запис - ето празничните кексчета за именния ден на дъщеря ми Mr. Green

charlie, не знам как е правилно, но аз добавям сухите към мокрите и ми се получава добре.

ellyganova, страхотни са, много красиви!  bouquet И дъщеричката ти е прекрасна! Hug

# 39
  • Мнения: 121
Благодаря newsm51

# 40
  • София
  • Мнения: 10 858
Вени*** , МАГНИТ , ellyganova , страхотни  вкусотийки   bouquet

Вени***, по рецептата на Добруджанките ли прави твоите? Ужасно вкусни изглеждат  Heart Eyes

# 41
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Радвам се, че ви е харесало оформлението на темичката, момичета  Hug Наистина доста рецепти сме насъбрали вече. Пуснали сте вече красоти в новата тема, браво на вас  smile3501
Аз днес правих един мноооооооого шоколадов кекс, който стана много вкусен (ама то няма и как да не стане, имайки предвид колко шоколад наблъсках вътре  Laughing). Чудех се дали да не го направя на мъфини, ама ме домързя нещо и си го ливнах в кексовата форма. Ще го покажа, нищо, че е кекс, а не мъфини

# 42
  • Мнения: 121
♥♥рина, наистина много шоколадово eat Има ли я някъде рецептата?

# 43
  • Мнения: 4 447
Мъфинките станаха малко солени, или сигурно са нормално соленки,
но аз като не ям много солено и ми е малко прекалено.... Confused Crazy

# 44
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ами то по-скоро моя импровизация беше.
Имах едни залежали шоколади и на детето една шоколадова фигурка наядена и зарязана, та реших да ги оползотворя. Ще напиша как го приготвих.
Два шоколада имах с цели лешници, смлях ги в блендера, та да се смелят и ядките. Разтопих сместа с шоколадовата фигурка и едно пакетче масло на водна баня. Добавих в нея прясно мляко на око, но мисля, че беше около 150-200 мл. Оставих настрана да поизстине.
В отделна купа разбих 2 яйца, 1 ч.ч. захар, около 1 1/2 ч.ч. брашно, пресято с пакетче бакпулвер, 1 с.л. какао и ванилия. Прибавих към тази смес шоколадовата и разбих отново. После прехвърлих в намазнена и набрашнена кексова форма и сложих да се пече на 200 градуса. Колко време се е пекло не знам, никога не засичам, проверявам с клечка за готовност. Много вкусно се получи!

Общи условия

Активация на акаунт