Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 138 732
  • 738
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 931
Аз да кажа че в събота правих 2 вида едни обикновенни  мои си измислени със стафиди и пудинговите и двата станаха супер на вкус само че пудинговите им се развали вида , нз защо пак станаха безформени.Иначе за формите с коледните мотиви съм мн доволна .Опитвам се да кача снимки и като успея ще ги пусна и тях.

# 91
  • София
  • Мнения: 4 263
Момичета как приготвяте глазурата на Йоткер, за да стои плътна и лъскава в/у мъфините?
С миксер ли я разбърквате?

Скоро я ползвах за първи път, но не стоеше като на вашите снимки, а изтече надолу и само леко намаза повърхността.
За тази ли става въпрос? : http://vndb.snimka.bg/hobby/kulinarni-vkusotii.170946.15639594
Аз я разбърках с лъжица ,защото е малко като количество и първия път като видях че става много гъста сложих още вода-голяма глупост...
Ето как стана върху моите лимонови мъфини: http://vndb.snimka.bg/hobby/kulinarni-vkusotii.170946.15639597
Това е с по течната глазура,но тя бързо стегна и стана хрупкава...

# 92
  • Мнения: 311
Силиконови форми има в БМБ по 14лв близо, както и за кекс  Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 6 225
Вивиан, благодаря  Hug. Наистина са се получили добре, сега хапнах една, доволна съм от резултата  Heart Eyes.

# 94
  • София
  • Мнения: 10 856
Момичета как приготвяте глазурата на Йоткер, за да стои плътна и лъскава в/у мъфините?
С миксер ли я разбърквате?

Скоро я ползвах за първи път, но не стоеше като на вашите снимки, а изтече надолу и само леко намаза повърхността.
За тази ли става въпрос? : http://vndb.snimka.bg/hobby/kulinarni-vkusotii.170946.15639594
Аз я разбърках с лъжица ,защото е малко като количество и първия път като видях че става много гъста сложих още вода-голяма глупост...
Ето как стана върху моите лимонови мъфини: http://vndb.snimka.bg/hobby/kulinarni-vkusotii.170946.15639597
Това е с по течната глазура,но тя бързо стегна и стана хрупкава...

Аха, за същата  Peace Но при мен не стоеше като на снимката ти с лимоновите мъфини. При мен изтече и под всеки мъфин се получи локвичка. Една малка част остана отгоре, но си се виждаше самият цвят ма мъфина, а не стоеше така огледално и гладко.
А хем я размесих с 3 лъжици вода (в упътването пише 3-4). Явно ми е била рядка. Другият път ще я разбъркам само с две лъжици.

Вени, виждам ги аз, че са едни много вкусни мъфинови негърчета  Heart Eyes

# 95
  • София
  • Мнения: 4 263
знаеш ли- щом си спазила пропорцията ,не би трябваро да стане така...Аз сложих 2 лъжици в повече Tired- 6-7...
Най-добре слагай лекичко и помалко от глазурата върху мъфините с лъжичка...или изчакай малко като я забъркаш/не помня дали пишеше нещо такова на упътването Embarassed/ тя се гъстява леко...

# 96
  • София
  • Мнения: 10 856
А, това че се сгъстява не го знаех. Значи ще я поизчаквам. Направи ми впечатление също, че захарта в глазурата не се беше стопила, може би и това е причината.

vnd, много ти благодаря   bouquet

# 97
  • Мнения: 165
Момичета, може ли захарта да се намалява в рецептите? Става въпрос за портокаловите мъфини конкретно. Онзи ден направих едни с касис, но мъжът ми каза, че му е прекалено сладко, та се чудих дали може в рецептите да намалявам количеството захар. И за колко горе - долу се изпичат портокаловите мъфини.
И друго - силиконовата формичка слага ли се в нещо или направо на решетката? Извинявайте за глупавите въпроси, но сега се уча Embarassed

# 98
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 728
JiJi_m,
силиконовата формичка си я слагам направо на решетката, няма нужда от допълнителен съд.
За захарта - не мисля, че има проблем да се намаля. Въпрос на вкус е. Даже четох, че мъфините бухвали повече когато имат по-малко захар.
(Аз да си призная, веднъж забравих да сложа захарта в пудинговите мъфини /видях я после, ама те бяха във фурната/ и мъжът ми много ги хареса така - били му по-леки  Shocked. Детето обаче заподозря особеност във вкуса и си ги поля със сладко от вишни и пак не останаха. А на външен вид станаха най-бухналите които съм правила  Crazy)

# 99
  • област Софийска
  • Мнения: 1 720
jiji_m , разбира се, че може да се намали захарта, всичко е въпрос на вкус. За колко време се изпичат мъфините не знам, защото всяка фурна е различна. Аз лично никога не засичам време, проверявам с клечка кога са вече готови. Моята форма е тефлонова, а не силиконова - слагам я на решетката.

# 100
  • София
  • Мнения: 10 856
Аз си правя всички кексове и подобни теста с една ч.ч. захар, независимо колко е в рецептата. Така са идеални за нашия вкус, иначе са ни прекалено сладки. Та с една дума - става  Peace

# 101
  • Мнения: 165
Много ви благодаря. Довечера ще ги направя и после ще се отчета Hug

ОХ редактирам се, защото забравих да питам - купих си една силиконова форма с 6 гнезда и ако остане от сместа има ли проблем първо да изпека една доза и после останалата? Ще и стане ли нещо на сместа, да не бухнат вторите или нещо подобно?

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 17:58 от jiji_m

# 102
  • Мнения: 1 777
Много ви благодаря. Довечера ще ги направя и после ще се отчета Hug

ОХ редактирам се, защото забравих да питам - купих си една силиконова форма с 6 гнезда и ако остане от сместа има ли проблем първо да изпека една доза и после останалата? Ще и стане ли нещо на сместа, да не бухнат вторите или нещо подобно?
Нищо няма да и стане на сместа.Те по-принцип си бухват мъфините.

# 103
  • Мнения: 151
jiji_m не се притеснявай за втората част от сместа така, че смело напред.
 То се е видяло, че от Пудинговите ми мъфини нямо нищо, но ето едни
     Средиземноморски мъфини с подправки        

           

# 104
  • Мнения: 22 867

Днес тъкмо набърках солените мъфинки на snezko и ми дойдоха гости. Сипах набързо тестото в кексова форма и............хапнахме солен кейк. Grinning Благодаря за рецептата, вкусно се получава, добавих маслини, шунка и малко саламче.  bouquet Ще направя разбира се и мъфинки.

Общи условия

Активация на акаунт