Фраксипарин и Аспирин протект (2 тема)

  • 101 155
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 205
момичета аз определено правя алергия, навсякъде където забия иглата се подува, зачервява, става бучка и сърби
ще трябва да говоря с лекарката кво правим в тази ситуация

# 721
  • Мнения: 193
задължително говори,даже по добре си вземи 1 инжекция с теб и и покажи как я биеш,да не би погрешно да я слагаш,знам ли,  Sad
мен започва вече навсякъде да ме боли и си плача докато я забивам,и само като се сетя още колко много има и изтрапвам,но....в името на бебчо ще ги бия

# 722
  • Мнения: 943
djidji_p , да те попитам, понеже съм изпуснала ако си казала. По каква причина беше секцио, има ли нещо общо с нашите проблеми?  Rolling Eyes
look_at_me , много добър съвет от iff2, отиваш с инжекциката, поне това да се изключи катп вариант. Според мен, алергията не би се проявила по такъв начин. Ама аз нали вчера завърших медицина , дее  Crazy

# 723
  • Мнения: 486
Момичета,нали с доказани тромбофилии се назначава и аспирина и фраксито newsm78?Моите изследвания от МД ги получих по имейл от доц.Савов -всичко ми е в норма.Явно няма да вземам лекарства.Но все пак да ви попитам и вас!

# 724
  • Мнения: 193
аз всеки път питам дали да взимам аспирин ,и доки ми каза,че няма нужда,понеже бил слаб  Thinking и инжекциите са били достатъчни

# 725
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
djidji_p , да те попитам, понеже съм изпуснала ако си казала. По каква причина беше секцио, има ли нещо общо с нашите проблеми?  Rolling Eyes
Ами да, изтъкнаха ми като причини двата спонтанни аборта преди това, рискова бременност поради терапията и възрастта ми 33 г. Но пък много жени с терапия раждат нормално, може би е по преценка на гинеколога.

# 726
  • Мнения: 3 215
Джиджи, какво точно и е на възрастта ти? newsm78 Wink

Самата терапия не е причина за секцио. Аз съм на 34 и бях на фракси и аспирин (спрях го в 26с) и раждах нормално. Имам лазерна корекция на късогледство, но и тя сама по себе си не беше причина за секцио - всичко зависи от състоянието на очните дъна.
Та мисълта ми е, че не е задължително да се ражда секцио, ако човек е на фракси  Peace

# 727
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Знам, че е така. На 33 г. съм. Така прецени гинеколожката ми и аз се съгласих.

# 728
  • Мнения: 64
pashic и моите изследвания на пръв поглед изглеждат ок, но когато ги разчете гинеколог и имунолог се оказа, че ще съм на превантивна терапия с фраксипарин и аспирин. Аз съм хетерозиготен носител на 4G/5G и в изследването пише "нормален генотип", но май не е така, след като имам по-висока предразположеност към тромбофилия. Моят съвет е да се консултираш с лекар генетик или специалист по стерилитет. Peace

Според гинеколога ми терапията с фраксипарин и аспирин сама по себе си не е основание за секцио, всичко зависи от състоянието на бременната и бебето. Ако няма показания за секцио, естественото раждане е за предпочитане  Peace

# 729
  • Мнения: 486
pashic и моите изследвания на пръв поглед изглеждат ок, но когато ги разчете гинеколог и имунолог се оказа, че ще съм на превантивна терапия с фраксипарин и аспирин. Аз съм хетерозиготен носител на 4G/5G и в изследването пише "нормален генотип", но май не е така, след като имам по-висока предразположеност към тромбофилия. Моят съвет е да се консултираш с лекар генетик или специалист по стерилитет. Peace
Много ме обърка.
Така резултата ми го прати доц.Савов.Това  е лекаря в МД лабораторията ,който прави това изследване.Консултира ме преди изследването и  ми е писал  коментар ,че всичко е в норма.
Сега гледам изследването и на реда "инхибитор на Плазминогенния активатор -PAI 4G/5G"  резултата е:Нормален генотип 5G/5G
На другите редове пише нормален генотип.И най-отдолу коментари:Не се отчита повишен риск за венозни тромбози въз основа на изследвания показател!


Всъщност това намерих в гугъл :
5G/5G нормален
 4G/5G хетероzиготен носител на мутирал ген
 4G/4G хомоzиготен носител на мутирал ген

Явно при мен няма нужда от лекарства!

Последна редакция: ср, 30 юни 2010, 21:37 от pashic

# 730
  • Мнения: 3 215
Знам, че е така. На 33 г. съм. Така прецени гинеколожката ми и аз се съгласих.

Е, това за възрастта ти го казах с намигване... Естествено, че щом си родила секцио, си се съгласила с гинеколожката си. Всеки решава сам за себе си и най-вече всеки слуша своя лекар  Peace Просто исках да кажа, че терапията не значи секцио по презумпция. Казвам го на другите, не на теб  Peace
Целувки на Калина  baby_neutral

# 731
  • Мнения: 64
pashic и моето изселдване е от генетичната лаборатория в Майчин дом и на него срещу тази мутация има забележка "нормален генотип". И за мен беше объркващо защо смятат хетерозиготен носител за нормално, но ми обясниха, че това е така понеже рискът от тромбофилия е по-малък в сравнение с хомозиготния носител. А при теб нещата изглеждат съвсем добре и въз основа само на това изслдване не мисля, че имаш нужда от терапия. Успех!

# 732
  • Мнения: 993
pashic , при такива резултати от изследването за тромбофилия нямаш показания за терапия. А пуснаха ли ти изследване за антифосфолипиди?

# 733
  • Пазарджик
  • Мнения: 142

Целувки на Калина  baby_neutral
[/quote]

и от нас  Hug Hug Hug  Wink

# 734
  • Мнения: 486
pashic и моето изселдване е от генетичната лаборатория в Майчин дом и на него срещу тази мутация има забележка "нормален генотип". И за мен беше объркващо защо смятат хетерозиготен носител за нормално, но ми обясниха, че това е така понеже рискът от тромбофилия е по-малък в сравнение с хомозиготния носител. А при теб нещата изглеждат съвсем добре и въз основа само на това изслдване не мисля, че имаш нужда от терапия. Успех!
Дано е така .Но иаз питам,да не би да трябва поне нещо да пия ,а да пропуснем,че ме е страх много ,вече като съм изпатила!

pashic , при такива резултати от изследването за тромбофилия нямаш показания за терапия. А пуснаха ли ти изследване за антифосфолипиди?
Не .не са ми пуснали,аз питах доцента каквото трябва да ми пуснат,защото не съм наясно ,той каза само тромбофилии.И Марков на ФМ ми каза само тромбофилии.При мен се чудят защо отлепих плацента по време  на раждането предния път.И сега с тези резултати отново нямам причина  и остава да е било чиста случайност!
Ох,дано този път няма инциденти и всичко завърши добре! Praynig
Благодаря ви момичета,днес ще мина и АГ -то да питам!
 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт