Хубав исторически филм?

  • 108 017
  • 247
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 558
На мен ми допадна "Троя",но може би защото го гледах за първи път на кино,а там ефекта е малко...подсилен newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 6 210
Ааа, и аз на кино го гледах! Първо беше бой за билети, в деня на прожекцията пък беше бой за места на паркинга на Арена. После на влизане в зала, стюардите ми прибраха кроасанчето, което си носех, че след цял ден работа не бях хапвала нищо  ooooh!. От ефектите на стерео съраунда и от принудителния глад, получих сърцебиене Laughing. И на финала, братята американци бяха скъсили Троянската война от 10 години на 10 дена  Joy.
Не, че не съм го гледала още няколко пъти след това, все пак Брад Пит се мотае по мусукули там, но сякаш очаквах повече!

# 47
  • Мнения: 13
Lauren от твойте изброени съм си заплюла The Libertine, дано успея да го изгледам
а ето още няколко предложения от мен
Оливър Туист - http://www.imdb.com/title/tt0380599/
Ана Каренина - http://www.imdb.com/title/tt0118623/

 newsm78 Тези,според мен, не са исторически Thinking Иначе веднага ще включа и "Война и мир"  Wink
[

О да, не са исторически, но както си написала са хубави и затова ги сложих, а "Война и мир" се каня да го гледам но трябва да му отделя доста време и затова все отлагам , така правих и с " Холокост" който е от няколоко серии, на на мен лично ми беше много интересен, ако искате ще пусна линк и за него....

lenny_pld кой от трите варианта на Война и мир препоръчваш?


Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 16:37 от chloebis

# 48
  • Мнения: 862
Вени***, радвам се , че ти харесва.
Не видях дали някой е споменал сериала The Tudors ? Също е много интересен.

Ако говориш за сериала в никакъв случай не го препоръчвам Naughty Едва изгледах 1-ви сезон ooooh! Супер скучен и досаден филм Confused Може да го гледате само за приспиване-действа безотказно Rolling Eyes
При положение, че ревностно защитаваш турските бози, за мен е разбираемо, че Тюдорите не ти е харесал  Peace
Аз пък ще кажа, че това е един от малкото супер интересни сериали  Peace
Благодаря за хубавите предложения на другите съфорумки  Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 1 558
Вени***, радвам се , че ти харесва.
Не видях дали някой е споменал сериала The Tudors ? Също е много интересен.

Ако говориш за сериала в никакъв случай не го препоръчвам Naughty Едва изгледах 1-ви сезон ooooh! Супер скучен и досаден филм Confused Може да го гледате само за приспиване-действа безотказно Rolling Eyes
При положение, че ревностно защитаваш турските бози,за мен е разбираемо, че Тюдорите не ти е харесал  Peace
Аз пък ще кажа, че това е един от малкото супер интересни сериали  Peace
Благодаря за хубавите предложения на другите съфорумки  Heart Eyes

 hahahaДа ти имам логиката! JoyЯвно не си чела това,което съм писала по отношение на сериала,но ти е простено.... Mr. GreenНе съм толкова тесногръда и гледам различни стилове филми.Дори в момента манията ми е на много по-кървава тематика,нямаща нищо общо както с "Тюдорите"(Слава Богу),така и с турските бози Wink

Последна редакция: пн, 21 дек 2009, 18:28 от TraYkovA

# 50
  • Мнения: 483
Вени***, радвам се , че ти харесва.
Не видях дали някой е споменал сериала The Tudors ? Също е много интересен.

Ако говориш за сериала в никакъв случай не го препоръчвам Naughty Едва изгледах 1-ви сезон ooooh! Супер скучен и досаден филм Confused Може да го гледате само за приспиване-действа безотказно Rolling Eyes
При положение, че ревностно защитаваш турските бози, за мен е разбираемо, че Тюдорите не ти е харесал  Peace
Аз пък ще кажа, че това е един от малкото супер интересни сериали  Peace
Благодаря за хубавите предложения на другите съфорумки  Heart Eyes
Това обяснява много неща  Laughing

Това, че на някого не му е харесал филмът не означава , че е лош. Затова тези , които не са го гледали, да не се подлъгват по единственото отрицателно мнение за сериала. Все пак в IMDB оценката е много висока - 8.1 от 10 , на база 6742 гласа http://www.imdb.com/title/tt0758790/ , а там винаги оценките отговарят на качеството на филма.

# 51
  • Мнения: 1 558
И какво точно обяснява? newsm78 Аз не деля филмите на турски,американски,афганистански и т.н,а на ХУБАВИ и ЛОШИ Peace Гледала съм 2 турски сериала,които бяха много качествени,но всички други,с които заляха БГ ефира са пълни и абсолютни бози,също като "The Tudors"  Rolling Eyes Това,че съм защитила един турски сериал не означава,че харесвам всички такива Naughty И съвсем не съм единствената,която не харесва „Тюдорите„ .Все пак всеки има право на мнение и не е задължително да съвпада с това на „стадото„ Wink Наистина вадите страшна логика....... Joy

# 52
  • Мнения: 483
Е, нормално е някой филм да не се харесва от всички, но чак пък да се обявява за боза, при положение, че не е. Както и да е, всеки сам може да си прецени става ли филмът или не.

# 53
  • Universe
  • Мнения: 1 556

 lenny_pld кой от трите варианта на Война и мир препоръчваш?


chloebis , Hug руският - с Вячеслав Тихонов и Людмила Савелиева  Peace Но пък от любопитство и другите  Wink

И на мен Тюдорите не ми хареса - и сега какво newsm78, ще ме убиете с камъни ли  Crossing Arms  И, за протокола,не гледам турски сериали, но харесвам Фатих Акин Peace

# 54
  • Мнения: 1 558
Е, нормално е някой филм да не се харесва от всички, но чак пък да се обявява за боза, при положение, че не е. Както и да е, всеки сам може да си прецени става ли филмът или не.

Ето тук е истината Peace

Сега малко по същество:
Brief Voor De Koning / ПИСМО ЗА КРАЛЯ
Добро филмче,определено ме изненада приятно!
Schindler's list / Списъкът на Шиндлер Няма нужда да го коментирам!
Arn: The Knight Templar / Арн: Рицарят тамплиер (2007)
Arn: The Kingdom at Road's End / Арн: Кралството в края на пътя (2008) Не съм го гледала,но седи в лаптопа и чака да му дойде реда  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 6
И на мен Тюдорите не ми хареса - и сега какво newsm78, ще ме убиете с камъни ли  Crossing Arms 
Всеки има право на мнение. Никой няма да те убива с камъни, най-малкото защото има доста по-модерни средства  Mr. Green

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 11
Записвам се в тази тема. Ще Ви следя с интерес

# 57
  • Мнения: 13

 lenny_pld кой от трите варианта на Война и мир препоръчваш?


chloebis , Hug руският - с Вячеслав Тихонов и Людмила Савелиева  Peace Но пък от любопитство и другите  Wink

И на мен Тюдорите не ми хареса - и сега какво newsm78, ще ме убиете с камъни ли  Crossing Arms  И, за протокола,не гледам турски сериали, но харесвам Фатих Акин Peace

lenny_pld  Благодаря  Hug
аз препоръчвам и този:
Холокост - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=190240&hit=1, старичък е но е много интересен
http://www.imdb.com/title/tt0077025/

Последна редакция: вт, 22 дек 2009, 18:45 от chloebis

# 58
  • Universe
  • Мнения: 1 556
The King is Dancing / Кралят танцува (2000) - http://mysite-bg.com/files/2418/The_King_is_Dancing_/_Кралят_танцува_(2000)

/В този сайт можете да теглите и да гледате online дори от чужбина  Peace/

Режисьор:  Gerard Corbiau
В Ролите:  Benoit Magimel, Boris Terral, Tcheky Karyo  
Година:  2000
Държава:  Франция

 
Описание:  Луи Четиринадесети (1643-1715) е един от най-ярките френски крале. Той е най-дълго управлявалият владетел в модерната история на света. Дофинът Луи става едва четиригодишен крал след смъртта на своя баща Луи XIII на 14 май 1643 г. Реално започва да управлява държавата едва през 1661, когато умира неговият пръв министър кардинал Джулио Мазарини. В историята Луи остава известен като „Кралят слънце“, наречен така заради блясъка на неговия двор, недостижим за нито един от предходните владетели. Луи XIV е прототипът за абсолютен монарх. Той често обичал да повтаря репликата си "Държавата - това съм аз" ( "l'etat c'est moi" ), но според някои историци тези думи са мит или дело на неговите политически опоненти. Противно на този цитат звучи това, което пише херцог дьо Сен Симон в една своя книга за царуването на Луи XIV. Там се казва, че на смъртното си легло краля е заявил "аз си отивам, но държавата винаги ще съществува".

Филмът преплита 2 линии - животът на Луи ХІV  и този на придворния композитор Ж.Б.Люли, но има прекрасни костюми, декори, музика, танци - с едно изречение - "хванат" е духът на епохата.  За мен беше истинска наслада /но аз съм пристрастна заради Беноа Маджимел  Hug/

Последна редакция: ср, 23 дек 2009, 02:29 от lenny_pld

# 59
  • Мнения: 343
Изгледах двете серии на новия сериал Спартк  PeaceСтрахотно сериалче много ми хареса А актьора изпълняващ ролята на Спартак е голям сладур Heart Eyes
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=202171&hit=1

Общи условия

Активация на акаунт