спешно въпросче за пътуване със самолет и багаж

  • 30 776
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Smallville
  • Мнения: 994
... Сега есента, за Рим, пак с Уиз, чак като се прибрахме забелязах, че в раницата си седяла бутилка мин. вода 500 мл. Laughing На италианските служители не им беше направило впечатление.
...


О, в Италия сигурно може да се внесе и цяла туба в течност, толкова са разсеяни. Аз веднъж не можах да си намеря паспорта из багажа и един ми казва "Минавайте, минавайте"  Rolling Eyes
Стига де,явно си му била много симпатична. Flutter

# 16
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Здравейте. Имам едно питане, към по добре запознатите. До сега съм пътувала, но друг ми е уреждал всичко  Embarassed , но сега го правя сама и имам нужда от  съвет. Ще пътувам с уиз еър и в билета не е включена застраховка, та въпроса ми е как и каде да си направя такава. В сайта им има доста мъглява информация. Благодаря предварително   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 101
Застраховка не съм правила Naughty
Но ако искаш толкова може да я направиш във всяка застрахователна агенция за времето на пътуването Peace

# 18
  • Мнения: 3 215
Даже е много по-добра идея да си направиш отделно застраховката щом държиш на нея (в случая става дума за загубен багаж и прочие) заедно със здравната застраховка в застрахователна агнция - повече неща ще покрие и най-вероятно ще е по-евтина. Тези, които предлагат, като резервираш самия билет, са обикновено доста скъпички. Аз лично никога не ги ползвам тях.

# 19
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Благодаря за съветите момичета   bouquet утре ще  проуча в застр. агенция как стоят нещата. Old Sport  можеш ли да ми препоръчаш някоя  Embarassed

# 20
  • Мнения: 3 215
gold laydi, ние лично ползваме Алианц, защото съм доволна от обслужването, което съм получила при предишна злополука в чужбина. Но при който и застраховател да отидеш, ще ти свърши работа предполагам  Peace

# 21
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
gold laydi, ние лично ползваме Алианц, защото съм доволна от обслужването, което съм получила при предишна злополука в чужбина. Но при който и застраховател да отидеш, ще ти свърши работа предполагам  Peace
  bouquet Благодаря

# 22
  • Мнения: 191
Какво е забранено да се носи /не в ръчен багаж/ - примерно сирене,мед,локум дали е разрешено.Не го чета в инструкцията за полета.А за алкохол примерно - ракия.

# 23
  • Smallville
  • Мнения: 994
Храни и течности,не.В чекирания може,но опаковани добре.

# 24
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Какво е забранено да се носи /не в ръчен багаж/ - примерно сирене,мед,локум дали е разрешено.Не го чета в инструкцията за полета.А за алкохол примерно - ракия.

Във всяка страна си е различно. Някъде се забранява да се внасят месо и месни продукти, на друго място въобще всякакви хранителни продукти. Трябва да провериш за страната, в която ще ходиш, а не в правилата на авиокомпанията.  Peace

# 25
  • Мнения: 10 638
Понеже и аз ще пътувам за пръв път с Уиз, моля обяснете ми, че нещо не разбирам:
1. Имам право на 10кг ръчен багаж безплатно.
2. Ако имам повече багаж той трябва да се плати ( кога и колко - мога ли да платя едновременно с резерв. на билета)?
Извинявам се за тъпите въпроси,ама се чувствам и аз тъпо, че не разбирам.
За застраховката поне мога да дам съвет - гледайте да ви покрива не само мед. разноски при спешен случай и заболяване, а и загуба на багаж и др. допълнителни рискове.

# 26
  • Мнения: 3 215
Когато резервираш, можеш да платиш за толкова куфара, колкото смяташ да носиш. Какво всъщност не ти е ясно  newsm78

# 27
  • Мнения: 10 638
Когато резервираш, можеш да платиш за толкова куфара, колкото смяташ да носиш. Какво всъщност не ти е ясно  newsm78
Не ми е ясно дали имам право само на 10кг ръчен багаж или и на още багаж безплатно. В другата тема намерих това:

преносим багаж (ръчен багаж)
На пътниците е позволено да носят само една бройка ръчен багаж с максимални размери 55x40x20 и тегло до 10 килограма.
В допълнение, пътниците могат да носят следните вещи:
палто или одеяло
мобилен телефон
материали за четене по време на полета
за деца под 2 години - бебешка храна, портативно бебешко кошче, сгъваема детска количка
чифт патерици за пътници с ограничена подвижност
В случай, че теглото или размерите на ръчния багаж надхвърлят гореупоменатите граници, багажът ще се транспортира като чекиран багаж и ще бъде начислена такса за багаж.
В допълнение, ако общото тегло на чекирания багаж надхвърля позволения лимит (15 кг), ще бъде начислена и такса свръхбагаж.
Пътниците, които носят повече от една бройка ръчен багаж няма да бъдат допуснати през проверка за сигурността и ще бъдат върнати на гише чек-ин, за да преопаковат или да се освободят от допълнителните бройки ръчен багаж.

# 28
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Когато резервираш, можеш да платиш за толкова куфара, колкото смяташ да носиш. Какво всъщност не ти е ясно  newsm78
Не ми е ясно дали имам право само на 10кг ръчен багаж или и на още багаж безплатно. В другата тема намерих това:

преносим багаж (ръчен багаж)
На пътниците е позволено да носят само една бройка ръчен багаж с максимални размери 55x40x20 и тегло до 10 килограма.
В допълнение, пътниците могат да носят следните вещи:
палто или одеяло
мобилен телефон
материали за четене по време на полета
за деца под 2 години - бебешка храна, портативно бебешко кошче, сгъваема детска количка
чифт патерици за пътници с ограничена подвижност
В случай, че теглото или размерите на ръчния багаж надхвърлят гореупоменатите граници, багажът ще се транспортира като чекиран багаж и ще бъде начислена такса за багаж.
В допълнение, ако общото тегло на чекирания багаж надхвърля позволения лимит (15 кг), ще бъде начислена и такса свръхбагаж.
Пътниците, които носят повече от една бройка ръчен багаж няма да бъдат допуснати през проверка за сигурността и ще бъдат върнати на гише чек-ин, за да преопаковат или да се освободят от допълнителните бройки ръчен багаж.

Oбщо багаж - 25 кг безплатно. Всичко над това се заплаща. Ръчния багаж е който ти вкарваш в самолета, а чекирания е който предаваш, когато се регистрираш на гишето.

# 29
  • Мнения: 1 101
 newsm78  zigizagi   ще пътува с Уиз така 4е безплатни са само ръ4ния багаж 10кг
А 4екирания  до 15кг го добавя и плаща  при резервацията.

Общи условия

Активация на акаунт