спешно въпросче за пътуване със самолет и багаж

  • 30 789
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 215
newsm78  zigizagi   ще пътува с Уиз така 4е безплатни са само ръ4ния багаж 10кг
А 4екирания  до 15кг го добавя и плаща  при резервацията.

Абсолютно вярно! Peace
Няма такова нещо като 25кг безплатно...те както я карат и 10 скоро няма да има, камо ли повече  Naughty

# 31
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вярно, че беше така ooooh!, Изиджет са по същия начин  Tired, извинявам се за подвеждането. Имах предвид, че до тези 25 кг не се заплаща допълнително свръхбагаж, иначе самия багаж се таксува при купуване на билета.  Peace
На всичкото отгоре, в зависимост от дестинацията, при Изиджет 1 багаж ти струва различно  Twisted Evil, за Уиз не знам дали е така.

# 32
  • Мнения: 10 729
Благодаря ви, знаех си, че при тая цена на билетите няма как да е включен повече от 10кг. багаж!  bouquet

# 33
  • Варна
  • Мнения: 306
А как стоят нещата с пренасяне на шампоан, балсам, паста за зъби, крем...? Предполагам, че се отнасят към течности, т.е. ако опаковките са по-малки от 100мл. могат ли да се пренесат в ръчния багаж и трябва ли да се поставят в прозрачен плик?

# 34
  • Egypt
  • Мнения: 132
Аз винаги внимавам да нямам козметика в личния, но последния път се бях разсеяла и имах буркан от 150 мл с крем, не повече от 50 мл останал вътре, и ме накараха да го изхвърля.

# 35
  • Мнения: 1 101
А как стоят нещата с пренасяне на шампоан, балсам, паста за зъби, крем...? Предполагам, че се отнасят към течности, т.е. ако опаковките са по-малки от 100мл. могат ли да се пренесат в ръчния багаж и трябва ли да се поставят в прозрачен плик?

Опаковката задължително трябва да е  до 100мл а не съдържанието...
И на нас както на  faima ни конфискуваха 2 шампоана( и то доста скъпи) #Cussing out в които имаше нямаше по 100мл  но опаковката беше 250мл и ги конфискуваха.
 На софийското летище една жена беше си наляла в 6 шишета от по 300мл по 100мл вода и прилежно си ги беше сложила в прозра4ен найлонов плик. Joy естествено и ги хвърлиха...но тя се съпротивяваше като обясняваше 4е били само по 100мл в шише Shocked

# 36
  • Мнения: 3 215
В общия случай няма проблеми да се пренася козметика в съответните разфасовки(от по 100мл максимум 10 на брой), като се сложи в найлонов плик. На нашето летище (поне на терминал 1) може и да се спести показването на този плик. Иначе започват да се радват и да оглеждат едно по едно съдържанието с надеждата да могат да изхвърлят нещо  Crazy

# 37
  • Мнения: 494
 А може ли на летището да се плати допълнително за един голям куфар или трябва предварително да се направи, защото ние сме си купили билетите ,но в цената влиза само ръчен багаж и застраховка?

# 38
  • Smallville
  • Мнения: 994
Може,разбира се,но е двойно по скъпо.Мисля,че Уиз имаха възможност да си купиш допълнително багаж,онлайн,но не съм сигурна,за другите не знам.

# 39
  • Мнения: 10 729
А може ли на летището да се плати допълнително за един голям куфар или трябва предварително да се направи, защото ние сме си купили билетите ,но в цената влиза само ръчен багаж и застраховка?
На Уиз е в пъти по-скъпо на летището. Пробвай он лайн или по телефона.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 306
А всяка ли опаковка от козметика, която е до 100мл., трябва да бъде в отделен плик или може в един общ за всички? Задължителни ли са тези пликове? От летището ли се вземат или можем да ги опаковаме от вкъщи?

# 41
  • Мнения: 3 215
Пликът е общ и е специален - не можеш просто да пригодиш нещо от къщи. На нормалните летища ги разпространяват безплатно. У нас на Терминал 1 се продават в пощенския павилион вдясно от входа.
Ако все пак имаш плик с пластмасов "цип", може в краен случай него да ползваш. Може би не биха забелязали разликата тук...а като отидеш в чужбина, ще се запасиш от тяхното летище  Twisted Evil

Ето ги, размерите им са 20х20см:

 

Последна редакция: ср, 09 дек 2009, 10:29 от Old Sport

# 42
  • Мнения: 10 729
A защо се налага това с козметиката - от любопитство питам.

# 43
  • Мнения: 3 215
От съображения за сигурност  Peace

# 44
  • Мнения: 494
А може ли на летището да се плати допълнително за един голям куфар или трябва предварително да се направи, защото ние сме си купили билетите ,но в цената влиза само ръчен багаж и застраховка?
На Уиз е в пъти по-скъпо на летището. Пробвай он лайн или по телефона.

Сериозно ли? Ние точно с тях ще летим. Значи ще си платим он лайн.
Благодаря за инфото!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт